Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaszub1136

dodatkowy ram

Polecane posty

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem dodatkowej pamięci ram do PC, a raczej wymianą obecnej. Teraz mam dwie kości:

1) 4GB (chyba goodram) - ma zostać

2) 2GB (kingston) - do wymiany

Chcę wymienić drugą kość na 8GB od Geil, a dokładnie na: http://allegro.pl/pamiec-geil-8gb-1x8gb-1333mhz-evo-corsa-cl9-i2313969156.html

 

Czy ta płyta ogarnie kość 8GB czy wymagany będzie upgrade biosu lub cokolwiek? Czy warto brać kości tej firmy? Czy kości Geil (8GB) będą dobrze współpracowały z kością Goodrama (4GB)?

 

 

Szczegóły płyty głównej jak i procesora w załączniku.

post-10998-0-84328900-1336517250.jpg

post-10998-0-20317200-1336517259.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zazwyczaj się kupuje do pary. Ponieważ możesz mieć problem z kompatybilnością a już na pewno nie masz obsługi dual channel która zwiększa przepustowość pamięci i to dużo. Wiec jeśli chcesz kupić to kupuj parę lub jednakową wielkość i taktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 2 i 4, co nie powoduje żadnych problemów to też nie powinno być z 4 i 8. Jeżeli sama kość się będzie dobrze sprawować to dokupię drugą, tylko pytanie czy płyta główna obsłuży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 2 i 4, co nie powoduje żadnych problemów

A działa w dualu?

 

to też nie powinno być z 4 i 8.

Nie ma tutaj co liczyć na analogię.

 

Jeżeli sama kość się będzie dobrze sprawować to dokupię drugą, tylko pytanie czy płyta główna obsłuży?

Naprawdę tak ciężko wejść na stronę producenta http://www.gigabyte....a74gmt-s2rev_14 i przeczytać tam w specyfikacji:

2 złącza 1.5V DIMM DDR3 obsługujące do 8 GB pamięci

 

A dla pewności kliknąć w link Lista obsługiwanych pamięci i zobaczyć jakie wielkości pamięci tam są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tyle potrzebuje. To przynajmniej kup pamięci z tymi samymi timingi. Ja tam nie byłem zwolennikiem eksperymentowania z pamięcią,ale jeśli będą z sobą działać to nie ma sensu przepłacać i kupować pary. Ale powiem ci że goodram + geil to raczej nie życzę im dobrze.. szukaj goodrama lub kingmax (toż prawie identyczne firmy) 1,5V

 

@UP Może w wydajności w grach,ale w innych zastosowaniach ma znaczenie i to duże.

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla pewności kliknąć w link Lista obsługiwanych pamięci i zobaczyć jakie wielkości pamięci tam są.

Na tej liście nie ma 8GB tylko są 3 przykłady 4GB i lista nie jest zbyt aktualna bo płyta obsługuje też inne pamięci.

 

szukaj goodrama lub kingmax (toż prawie identyczne firmy) 1,5V

Na stronie Goodrama nie ma nawet kości po 8GB więc raczej ich nie produkują.

 

Teraz brakuje mi ramu przy wirtualizacji i codziennej pracy. Jeżeli pamięć będzie się dobrze sprawować to dokupię drugą do pary ale jeżeli nie to po co ładować się w dodatkowe koszta?

 

Może lepszym rozwiązaniem będzie: http://allegro.pl/patriot-8gb-1333mhz-1x-8gb-cl9-box-radiator-gw-fv-i2326813193.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci kość 8GB jak płyta maksymalnie obsłuży 8GB? Nie zadziała Ci 8GB + 4GB. Lepiej dokup takie samo 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie, 2x4GB i git.

To już by były naprawdę profi zastosowania, aby używać więcej niż 8GB RAM, a wtedy byś nie pytał na WHT o takie rzeczy...

do tego no płyta wydaje się mieć ten limit właśnie na 8GB. Dokup jak najbardziej podobną do tej 4-gigowej kości i git.

 

Parowanie jest dobre - jak jest możliwość parowania, to warto starać się jak najbliższe mieć modelem.

Pewnie, że mogą zadziałać różne kości, ba, różnych producentów o różnych specyfikacjach (i wtedy "ważna jest" ta słabsza), ale no... po co kombinować? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za radę

następnym razem trzeba będzie pomyśleć o tym przed zakupem płyty

 

 

do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo? Wydajność na korzyść dual channel zamyka się do 5%.

 

do 5% w testach syntetycznych.... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×