Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ganicjusz

Czy lokalizacja vps w anglii to nie będzie za daleko?

Polecane posty

no nie jest tak smile.png

nie jest tak że kolejny element otwiera się dopiero jak poprzedni dotrze na miejsce,

weź na logikę smile.png zobacz ile elementów ma np. onet, pomimo że serwery w PL, to zanim wszystko

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_persistent_connection

 

Weź na logikę przeglądarka nie otwiera tyle samo połączeń co elementów na stronie bo byś na serwery nie wyrobił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem :) no to patrzcie na wykres co wkleił Regdos:

opóźnienie otwarcia ostatniego elementu nie jest sumą czasów otwierania tych wszystkich elementów co się otwierały

i są podane wyżej w tabelce, dlatego onet nie otwiera się 30 minut (chyba że ktoś dysponuje zabytkowym modemem wdzwanianym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem smile.png no to patrzcie na wykres co wkleił Regdos:

opóźnienie otwarcia ostatniego elementu nie jest sumą czasów otwierania tych wszystkich elementów co się otwierały

 

Nie jest, nigdzie tak nie pisałem. Opóźnienia sumują się w ramach połączenia jak to regdos napisał "szeregowego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania zobaczcie jak to wygląda dla strony w USA 450bcacec5cb.png

 

Widać na wykresach, że czasy o wiele dłuższe i gołym okiem widać, że po załadowaniu strony powoli wczytują się obrazki.

 

Ping do onetu mam na poziomie 15-18 ms, ping do surpasshostnig na poziomie 150-180 ms czyli różnica dziesięciokrotna i to musi być odczuwalne, nie ma bata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że pierwsze elementy pojawiły się dość szybko, a to juz znak że coś widać więc user czeka na załadowanie,

no i kwestia porównania serwerów tego amerykańca z onetowskimi.

 

może przykład: www.name.com - długo się wczytuje ?

 

Regdos, ale to masz 10-krotne opóźnienie, a i tak mierzone w ms, to trzeba być maniakiem aby takie różnice wyłapywać oczyma :)

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I doszliśmy do wniosku, że zawartość cukru w cukrze na terenie USA odbiega od polskiej normy.

 

Niektórym przydałoby się trochę poczytać na temat socjologii, świat nie jest zbudowany tylko i wyłącznie z routerów, chociaż niektórym tak się pewnie wydaje.

 

Przypominam, że autor postu pisał o UK, a nie o serwery w USA. Pewnie teraz to się boi wziąć serwer nawet od sąsiada, bo opóźnienie w ladowaniu strony będzie za duże. ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

name.com wczytuje się szybciej, pingi na poziomie 160ms, choć widać późniejsze załadowanie się obrazków.

Wczytanie każdej strony to minimum 4xping (najpierw html a potem obrazki i inne) i przy 15ms daje to 60ms a przy 150 ms jest już 600ms, przy jakiś kolejnych wczytywaniach np. obrazki z css-a dochodzi kolejne 300ms co w wyniku daje 900ms czyli prawie sekundę i to już widać.

 

Jak miałem serwer w USA to klienci pytali dlaczego jak wchodzą na inne strony to im się wszystko pokazuje od razu a u nich tak nie jest a to było wynikiem dużego pinga.

 

@up: Autor w poście #4 pytał o USA i nie wiem co ma socjologia do tego tematu. Autor zadał techniczne pytanie to mu odpowiedziałem zgodnie ze swoją wiedzą popartą przykładami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ją nie widzę sensu prowadzenia dalszej dyskusji, jak widać każdy z nas patrzy na to samo z innej strony.

 

Odnośnie socjologii, ma bardzo dużo, tam znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie skierowane do mnie w jednym z postow powyżej.

 

Dla mnie temat zamknięty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytanie każdej strony to minimum 4xping (najpierw html a potem obrazki i inne) i przy 15ms daje to 60ms a przy 150 ms jest już 600ms, przy jakiś kolejnych wczytywaniach np. obrazki z css-a dochodzi kolejne 300ms co w wyniku daje 900ms czyli prawie sekundę i to już widać.

 

 

Oczywiście uwzględniony jest tutaj tylko narzut na protokole HTTP.

By wyniki były bardziej precyzyjne należałoby uwzględnić jeszcze narzut TCP/IP

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transmission_Control_Protocol

 

W protokole TCP do nawiązania połączenia pomiędzy dwoma hostami wykorzystywana jest procedura nazwana three-way handshake. W sytuacji normalnej jest ona rozpoczynana, gdy host A chce nawiązać połączenie z hostem B, procedura wygląda następująco[1]:

  • host A wysyła do hosta B segment SYN wraz z informacją o dolnej wartości numerów sekwencyjnych używanych do numerowania segmentów wysyłanych przez host A (np. 100) a następnie przechodzi w stan SYN-SENT,
  • host B, po otrzymaniu segmentu SYN, przechodzi w stan SYN-RECEIVED i, jeżeli również chce nawiązać połączenie, wysyła hostowi A segment SYN z informacją o dolnej wartości numerów sekwencyjnych używanych do numerowania segmentów wysyłanych przez host B (np. 300) oraz segment ACK z polem numeru sekwencji ustawionym na wartość o jeden większą niż wartość pola sekwencji pierwszego segmentu SYN hosta A, czyli 101.
  • host A, po odebraniu segmentów SYN i ACK od hosta B przechodzi w stan ESTABLISHED i wysyła do niego segment ACK potwierdzający odebranie segmentu SYN (numer sekwencji ustawiony na 301)
  • host B odbiera segment ACK i przechodzi w stan ESTABLISHED
  • host A może teraz rozpocząć przesyłanie danych

 

I na tym poziomie narzut jest nie mniejszy, a każde oczekiwanie aż pakiety dotrą do celu powoduje, że czas ładowania rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: Jest dokładnie tak jak piszesz, wspominałem o tym w moim poście #14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O USA pytałem się z czystej ciekawości. Co do Anglii to w miejscu, w którym miałbym vps pingi wynoszą ok 70 ms. W Polsce jak pinguje kilka adresów to wychodzi coś ok 40 ms. Nie jestem w stanie tylko zrozumieć czemu w niektórych miejscach w USA ping jest taki sam jak w Londynie - np. w Newark. Mam neozdradę 2mb jeśli to ma jakieś znaczenie.

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping zależy od trasy pakietów a czas całkowity odpowiedzi jest sumą poszczególnych czasów między routerami i komputerami.

Użyj polecania tracert to wtedy zobaczysz jak to wygląda.

 

Podaj adres lub IP tego co pingujesz w Newark bo to może wcale nie w stanach jest usytuowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee pomyliłem się, jednak do Newark 140 ms , Londyn 70 ms. Więc wszystko się zgadza. W każdym razie decyduje się na Londyn bo gdybym chciał zakładać w pewnej polskiej firmie to ona i tak to trzyma w Niemczech a do tego niemieckiego datacenter ping jest u mnie ok 65 więc różnicy nie będzie a ceny podobne. W Linode podoba mi się bardzo intuicyjny panel i możliwość np. klonowania vps-ów.

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×