Skocz do zawartości
piotrekleszno

Serwer dla 100 serwisów Wordpress.

Polecane posty

Cześć.

 

Chciałbym prosić o poradę doświadczonych forumowiczów.

Szukam serwera który pociągnie około 100 serwisów, wszystkie postawione na skrypcie Wordpress. Do tej pory strony są porozrzucane po różnych hostingach współdzielonych. Chciałbym wszystkie przenieść na jeden serwer, to powinno obniżyć koszty oraz ułatwić moją pracę.

 

Serwisy mają ruch od 6.000 do 20.000 użytkowników miesięcznie.

Uśredniając: ruch 15.000 na serwis, razem daje to około 1.5 mln użytkowników miesięcznie i około 4 mln odsłon.

Transfer miesięczny na poziomie około 25GB na serwis, po zsumowaniu 2,5TB dla wszystkich stron.

 

Jaki serwer polecacie? Dodam, że nie znam się na administrowaniu serwerem, chciałbym wrzucić tam moje stronki i niczym się nie martwić - czyli tak jak mam do tej pory z hostingami shared.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Budżet x3 i w miejscówce UK/DE/FR/NL moooże się uda... i to raczej będzie już dedyk. Pewnie do tego trza admina... stąd to potrojenie budżetu (dedyk za 3 stówy plus 2 stówy za admina = 500 x 12 = 6000 rocznie).

Za 2000... no na upartego, to szukaj jakiegoś mega totalnie ekonomicznego rozwiązania w USA, ale cieńko to widzę.

Za dużo tego do hostowania, tu nie chodzi już o transfer, ale o tą setkę łerdpresuf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku gołe WP bardzo mocno obciążały serwery. Zacząłem optymalizację - wtyczka WP Cache obniżyła obciążenie o połowę. To nadal było za dużo więc poczytałem amerykańskie fora i chłopaki mają sposób na jeszcze lepszą wydajność, połączenie dwóch wtyczek:

DB Cache Reloaded Fix oraz Hyper Cache obniżyło obciążenie 6-krotnie. Aż sam się zdziwiłem. Konkludując - Wordpress Wordpressowi nie równy, po optymalizacji może w znacznie mniejszym stopniu obciążyć serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz naszą ofertę serwerów w wersji PRO: http://www.mzone-net...x.php?d=vps_pro

Jednak 100 WP to nie lada wyzwanie, więc tu może być potrzebny dedyk.

 

Posiadamy w ofercie serwery dedykowane w USA, zapraszam do nas w razie pytań, wtedy przygotujemy odpowiednią konfigurację. Jednak serwer dedykowany wyjdzie znacznie poza budżet określony przez Ciebie.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotrek... no to IMO musisz zrobić testy.

Rozbij to na np. 4 x 25 WP i testuj 4 rozwiązania odrobinę się różniące.

Tydzień dobrych testów i będziesz wiedział ile trzeba wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę zbyt dużej szansy utrzymania się w budżecie, ale pisz bezpośrednio do różnych firm, czy tak, czy tak potrzebujesz oferty indywidualnej, może ktoś się zdecyduje. I jak na mnie dedyk jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie rozwiązanie będzie za drogie to pozostań na tych hostingach gdzie jesteś i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie rozwiązanie będzie za drogie to pozostań na tych hostingach gdzie jesteś i tyle

A jak go już tam nie chcą?

Najpewniejszym rozwiązaniem będzie serwer dedykowany. Może coś z serii SP z ovh.pl, np SP SSD jeśli wystarczy Ci ok 100 gb dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można nieco zaoszczędzić wybierając rozwiązanie z panelem, tak, jak Ci pisał juvenito. Może być z DA albo z Pleskiem. Plesk daje tę zaletę, że wordpress'a z marketu aplikacji masz w 40 sekund. No i jak się okaże, że potrzeba więcej mocy, niż przewidywałeś, można skalować rozwiązanie w górę. Generalnie bardziej polecam VPS'a niż dedyka, bo w porządnej firmie możesz mieć VPS'a z macierzą RAID 10 na dyskach SAS 15k i podwójne zasilacze, podczas gdy tani dedyk oznacza istotnie wolniejsze dyski SATA i brak redundancji zasilania. Sprawdź ogicom.pl/cloud (są darmowe testy) - może Cię zainteresuje ze względu na szybki i automatyczny instalator wordpress'a, single sign-on oraz nielimitowany transfer danych.

 

Zwłaszcza single-sign on może być dla Ciebie wygodne, jeśli zarządzasz tyloma serwisami WP, będąc zalogowanym do panelu administracyjnego po prostu klikasz na wybraną instalację i już - jesteś zalogowany jako admin do WP wskazanego serwisu. Osobiście używam właśnie Pleska i zarządzam kilkoma serwisami na WP - IMHO bardzo wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×