Skocz do zawartości
Redzik

Stronka firmowa

Polecane posty

Witam.

 

Wykonałem firmową stronkę w technologi flash. Wiem że dużo ludzi nie lubi stron flash gdyż argumentem ich jest to że ktos może nie posiadać wtyczki ( jeżeli są takie osoby to epoka kamienia łupanego ) i ciężko o pozycjonowanie . Co prawda są to dosyć spore argumenty do tego aby robić strony w html,css,php. Gdybym znał te języki to pewnie bym wykonał strone właśnie np w php. Ale podobno Flash,a tez da się wypozycjonować podejmując odpowiednie kroki.

 

Sam w tej stronce widzę minusy, ale zajmę się nimi póżniej. Czyli

- zbyt duża waga.

- brak płynności w poruszaniu moveclipa z logami w "Współpracujemy z"

I pewnie jest jeszcze dużo innych widocznych dla doświadczonych flashowców smile.png .

 

Chiałbym abyście w tym temacie zwracali uwagę na to co można zmienić aby było lepiej.

 

Stronkę wykonuje za free. Ale chciałbym wiedzieć ile takie coś byłoby warte. Wiem że to pytanie pojawia się często i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. bo jeden powie że wziąłby 20 zł a drugi że 800 zł. Ja jestem tego zdania że każda " jakoś " wyglądająca strona jest warta od 200 zł w górę. Dla czego ? bo samo ustawienie programów w dekoderze cyfrowym kosztuje 60 zł a wystarczy nacisnąc pare guzików smile.png.

 

Adres strony testowej

 

 

 

pozdrówka.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomijając fakt, że to, co pisałeś o tym, że przede wszystkim do d**py jest fakt, że to jest flash jest bardzo, bardzo prawdziwe,

to jakbyś znalazł jelenia "byznesmena", który kocha takie bzdury jak sajty we flashu, to może i takie właśnie 200zł byś zarobił.

 

A co do tego, że 'jeden zrobi za tyle, inny za tyle', to to wszystko wbrew pozorom można całkiem sensownie wytłumaczyć. Ale to już jest temat na osobną bajkę : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się nie zgodzić z opinią że flash jest całkiem do d.. . Po pierwsze strony flash sa z tego co sie orientuje droższe od innych ( zwykłych stron ) z czegos to musi wynikać. Po drugie są ładniejsze i przyjemniejsze dla oka. nie mówie tu akurat o mojej ale np o tej http://www.trendykrakow.pl/ Strona rewelacyjna jak dla mnie w porównaniu z prostota innych języków. I 200 zł napewno za nia nie zapłacili ale pewnie słono.

 

Pomijając fakt, że to, co pisałeś o tym, że przede wszystkim do d**py jest fakt, że to jest flash jest bardzo, bardzo prawdziwe

 

Jeżeli faktycznie flash nie da sie wypozycjonować to jest to "bardzo prawdziwe" ale jeżeli się jednak da a gdzieśczytałem że się da to raczej wolałbym w 100% flasha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te trendykrakow na 5 sekund zablokowały mi totalnie netbooka (AMD Neo X2, dwa rdzenie po 1.6GHz, 4GB RAM), więc już odwiedzając tą stronę ja jako użytkownik mogę powiedzieć, że coś "nie za bardzo" ten flash - to tak upraszczając totalnie.

Co do cen stron, to nie spotkałem się z taką zaleznością. Może masz na myśli wsopmnianych przeze mnie wczesniej "byznesmenów", którym da się wcisnąć kit, że flash jest "kul i trendy"? Te czasy już minęły albo mijają.

Ładniejsze i przyjmniejsze dla oka... niż jakie strony? Bo się coś rusza? Bo jest wygładzanie obiektów?

Sorry, ale nie mam ochoty na takie gdybanie, tak z 5 lat temu moglibyśmy sobie takie pogadanki wciskać...

 

Da się pozycjonować. Ciężej i drożej, ale da.

 

Ale wiesz co... no nie za bardzo jest sens prowadzić dyskusję na bazie "gdzieś czytałem" albo "z czegoś to musi wynikać", czy też "stronka rewelacyjna jak dla mnie". Nieładnie to zabrzmi, ale to takie trochę nie za bardzo argumenty dla mnie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak podasz komuś link bezpośredni do jakiejś podstrony na trendykrakow? (Podpowiem, że jest to do zrealizowania ale wymaga umiejętności)

Nie poszukasz niczego w ramach jednej strony (ctrl+f z przeglądarki).

Okienka z informacjami mają koszmarne suwaki i po przesunięciu w dół zostawiają puste miejsce..

Wygładzić fonty to sobie można w htmlu cufonem.

 

We flashu można zrobić jakiś mały fragment strony, jakąś aplikację ale nie całość.

 

I jest jeszcze jedna rzecz, która mnie wkurza we flashu, mając kilka kart w przeglądarce jak wejdziemy na taką we flashu nie przełączyła jej za pomocą ctrl+tab tylko trzeba klikać myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie ma sensu dyskutować. Zgadzam się z tym że flash jest obecnie za innym i językami ale nie jest całkiem do du.... To nie temat na takie dyskusje. NIe jestem teraz u siebie ale jak będę to wyśle wam artykuł o stronie flash, czyli zarzuty co do tej technologi. Wszystkie zostały odparte w racjonalny sposób. Chciałem opinii o mojej stronie o jej wykonaniu a nie czy flash jest gorszy czy lepszy.. Strona nie jest o salonie fryzjerskim albo o jubilerze więc nie dawałem za dużo udziwnień i dekoracji. Chodzi ogólnie o to czy wygląda schludnie i czy coś nie razi w oczy.

 

A jak podasz komuś link bezpośredni do jakiejś podstrony na trendykrakow? (Podpowiem, że jest to do zrealizowania ale wymaga umiejętności)

Zamierzam pociąć stronę na podstrony każda z osobna. Najpierw chciałem zrobić całość. Zobaczymy jak po 3 miechach to będzie wyglądało, jak kiepsko to postaram się ją zrobić w css albo w php. Jak się nauczę tongue.png .

 

PS

Co do cen stron, to nie spotkałem się z taką zaleznością

Widocznie nie odwiedzasz stron z cenami. Najtańsza 800 zł w technologi flash. Np ta aussiedevelopment.pl/ 1900 zł. A nie za bardzo mi się podoba. Wejdź sobie na jakąś stronę z cenami a zobaczysz że strony w całości we flash są droższe od pozostałych. Oczywiście nie pisze tu o portalach z CMS co kosztuję nawet od 5000 w górę.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego Redzik... moja wypowiedź na temat tego, że nie zauważyłem zależności nie znaczy, że ja się nie znam na cenach i WYcenach stron internetowych. Naprawdę, nie mamy o czym dyskutować. Nie chcę być jeszcze bardziej niemiły, więc nie pouczaj mnie proszę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi przykład twojej strony www w granicach 500 zł. Zobaczymy ten brak zależności. I nawet bede ciebie polecal po takiej prezentcaji wink.png Bo z tego co widze po cenach to strona wizytówka chodzi po 4 stówy.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

całkowicie wykonana strona we flashu jest nieporozumieniem.

Zbiłeś wszystkim oceniającym koronne argumenty - zero pozycjonowania i zero użyteczności na urządzeniach o mniejszej wydajności cpu/nieobsługujących flasha.

Pozycjonowanie można wtedy zrobić przez treść alternatywną - najłatwiej przez zrobienie osobnej strony z wyborem - flash/bez flasha.

 

a co do samej strony to nie mogę się wypowiedzieć dlatego że usunąłeś link do niej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem z tego względu że nie mam ochoty wyczytywać treści nie na temat. Umiem robić (troche) strony we flash i taka wykonałem.

 

to jakbyś znalazł jelenia "byznesmena", który kocha takie bzdury jak sajty we flashu, to może i takie właśnie 200zł byś zarobił.
Nie opublikowałem tutaj oficjalnego cennika, ponieważ takiego nie ma.

 

Przynajmniej wiemy skąd masz takie doświadczenie w tej kwestii. Na każdej stronie powinien być cennik. i co w danej usłudze sie znajduje. A jak ktoś chce więcej to wtedy cena jest wyższa, normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej branży to standardowo to chyba tylko stawkę za 1 godzinę pracy można wyliczyć i podać na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeden robi to samo w 10 godzin co drugi w 20 smile.png i gdzie tu sprawiedliwość ? Moim zdaniem liczy sie wykonanie a nie czas i czy zleceniodawcy sie podoba a nie konkurencji tongue.png Dla tego napisałem aby przedstawił swój twór za ok 500 zł. Zobaczymy czy spodoba się osobie której robie stronę. Wtedy powiem tej osobie "Patrz jakie dzieło, tylko 500 zł bierz i się zachwycaj" smile.png Ile czasu zajmuje wypozycjonowanie strony w html lub php aby znalazla sie dajmy na to na 2 stronie w google ?

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam pociąć stronę na podstrony każda z osobna. Najpierw chciałem zrobić całość.

Nie ma nic gorszego niż poszczególne strony w osobnych swf-ach. Potem przy każdym przekliku trzeba wyłączać muzykę.

 

Ile czasu zajmuje wypozycjonowanie strony w html lub php (...)

Wszystkie strony są w html-u lub czymś co wyświetli przeglądarka tak po prawdzie bo php i tak wypluwa html-a.

 

A tak odnośnie argumentów przeciwko flashowi to jak rozsądnie zbito argument, że czytniki ekranowe dla osób niewidomych nie radzą sobie z flashem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pozycjonowania - google radzi sobie 'czasem' z flashem.

 

Zobacz pierwszą lepszą stronę wykonaną (co jeszcze raz powtórze - jest głupotą) we flashu, zerknij w cache i w wersję tekstową. Tyle Google widzi na Twojej stronie. Pozycjonowanie to po części optymalizacja a jak nie ma treści to co tam optymalizować ? header ? ma mniejsze znaczenie niż treść.

 

Mam przeczucie że i tak Cię nie przekonamy. Mogłeś górę i dół strony zrobić we flashu a resztę w czytelnej, ludzkiej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam umieszczać muzyki na stronie.

 

Mam przeczucie że i tak Cię nie przekonamy. Mogłeś górę i dół strony zrobić we flashu a resztę w czytelnej, ludzkiej formie.

dobry pomysł

 

zerknij w cache i w wersję tekstową. Tyle Google widzi na Twojej stronie

 

gdzie to się sprawdza.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Redzik nie ma u mnie stron za 500zł. Szczerze, to nie rozumiem o co ci chodzi. Nie wiem też po co piszesz "chodzi po 4 stówy". W sensie jak, gdzie chodzi? U mnie nie chodzi. Nie rozumiem w ogóle po co nawiązujesz do mnie.

 

Czytam dalej i piszesz coś o tym, że przedstawiłbyś moją propozycję za 500zł... tylko, że ja w ten sposób nie pracuję. Jeśli chcesz mi nagrać klienta, to daj mu moje namiary albo daj mi jego namiary i pozwól mi poprowadzić projekt tak, jak ja to robię. I nie mów mu nic o 500zł, bo wybacz, ale wydaje mi się, że - i to w sumie potwierdziłeś - no nie masz za dużo wiedzy na temat projektowania, cen i wycen. Pliz, no nie ciągnij tej części dyskusji, bo ja naprawdę mam teraz dobry humor i nie chcę "jechać" po tobie. No i nie o to przecież chodzi?

 

Redzik, źle podchodzisz do tematu i próbujesz kontrować to, co ja piszę. Nie da się tak, bo mówimy z innego poziomu doświadczenia, wiedzy itd. - ja to rozumiem i nie chcę tutaj się rozpisywać. Jeśli chcesz, to mnie zrozumiesz, jeśli nie - trudno, przecież ja nie mam interesu w tym, aby na siłę przekonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku pytał ciebie ktoś o technologię wykonania strony ? nie. Pytałem o design. Sam napisałem że zdaję sobie sprawę z tego że flash stoi za html/css php itd. Dla mnie jesteś cwaniakiem sądząc po sposobie wypowiedzi i nie lubię takich osób i osobiście bym ci nie zlecił wyjścia z psem na dwór a co dopiero strony. NIe ma ceny nie ma zamówienia. Cen nie podają tylko ci co szukają jak to nazwałeś "jeleni" co się nie znają i można ich naciągnąć.. Więc może skończ już pisać w tym temacie. Widziałeś stronę nie masz nic do powiedzenia na temat wyglądu. NIe udzielaj się bo ja też mam dobry humor a pojechać tez potrafię.smile.png

 

A tak na marginesie zaczynam strone robić w html/css może coś wyjdzie podobnegobiggrin.png

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Redzik design? Czyli CO masz konkretnie na myśli? Prototyp, makietę, projekt graficzny, czy co? Wiesz w ogóle o czym mowa? Wiesz w ogóle na czym opiera się "design"? Nie ma opisu projektu, wymagań, funkcjonalności - nie ma ceny. Niby mam podać cenę, a potem ty mi wylistujesz zachcianki kosztujące 5 razy więcej? Już to pisałem - nie wiesz o czym chcesz dyskutować i to jest twoim problemem. Nie podchodź do mnie z metodą jak ze zlecenia.przez.net albo Allegro. Pracowałem nad udoskonalaniem prowadzeniu projektu przez ostatnie 2-3 lata i mimo wszystko będę się trzymał tego, co mam dopracowane. Ja wcale nie potrzebuję marudnego klienta. Za to ty potrzebujesz profesjonalnego webdevelopera.

 

O wyglądzie na razie nie mam ochoty pisać, bo dyskusja tu poszła w inną stronę.

 

Za to dla mnie jesteś kolesiem, który próbuje być cwaniakiem w temacie, w którym ma małe pojęcie, a chciałby mieć o wiele większe, tylko ma problem z dojściem do tego "większego pojęcia". Nie pultaj się tak. Ja tylko powtórzę, że nie mam zamiaru nic złego pisać na drugiego użytkownika. Do momentu, gdy ktoś ze mnie drwi i trywializuje to, co piszę.

 

"Jeleniem" może zostać każdy, a twoje rogi widać na odległość. Tylko nie życzę sobie uogólniania w osądach.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie koncert życzeń. Nie czytasz co ktoś pisze tylko się wymądrzasz, A tego nie lubię. Powtórzę jeszcze raz nikt ciebie o zdanie nie prosił jeżeli nie jest w temacie. A zszedł na inny temat jak widać przez ciebie. Kolejny przykład że nie czytasz co ktos pisze. Napisałem cena powinna być podana a jak ktoś zażyczy sobie więcej to wiadomo że cena wzrośnie. ale jest zawsze jakieś odniesienie. A tak kolesiowi który się zna krzykniesz 800zł a takiemu co nie 1500zł. Więc na temat jeleni pewnie dużo wiesz właśnie przez to że nie masz podanych cen na stronie.

Zauważyłeś że innym jakoś nie odpisuje tak jak tobie chociaż tez wypowiadaja sie negatywnie na temat flash? cos w tym musi byc. co nie ? Może kwestia osobowości ? i sposobu wypowiedzi ? Ogarnij sie czlowieku, pisaniem w necie nie zabłyśniesz a jak juz to błyszcz w temacie a nie staraj sie być fajny i wszytko wiedzący.

 

jak jestes mądrym człowiekiem za jekiego sie uważasz to nie odpisuj juz więcej. Temat można zamknąć bo link do strony usunąłem.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zupełnie jak mój klient sprzed dwóch lat :) Wielki sklep internetowy na słabym i awaryjnym i TANIM hostingu, do tego lista wymagań dłuższa od brody świętego Mikołaja. Dobiła mnie argumentacja że na zleceniach.przez.net są niższe ceny. Może i są niższe, ale jakość jest do DUPY w takim stopniu że każdy walidator przy analizie takiej strony zawiesi przeglądarkę bo tyle jest błędów. No ale ważne że jest TANIO. To że jest do dupy nikogo nie interesuje :) Albo ta prośba czy wręcz nawet żądanie stworzenia skryptu konfiguratora pc w cenie całości która wynosiła ledwo ponad 1000 PLN. Sklep na gotowcu + dedykowany szablon + kilkaset poprawek w kodzie (bo grafik jest prawicowym ekstremistą i nie lubi jak strony przy których grzebał wywalają błędy). Po prostu brak wyczucia w cenach i klimatach jakie są. Byle jak najtaniej, no ale to ściana wschodnia. Dostanie taki neta i myśli że wszystko wie. Na szczęście kubeł zimnej wody i po jakimś czasie wiedzą co i jak i już tak nie kozaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto sie spina ? nastepny co nie potyrafi czytać. To nie ja pisalem że moge stracic humor i komus nawlepiac a nie pisze w temacie.

 

Nie, to nie działa w ten sposób. Strona internetowa to nie jest chińska zabawka, nie można jej wycenić ot tak. Jej cena zależy od bardzo wielu czynników i podawanie sztywnego cennika jest strzałem we własne kolano, bo gdy klient zacznie wybrzydzać, to ty tracisz i czas i pieniądze

 

no to w twoim cytacie masz odpowiedz. a jak ktoś zażyczy sobie więcej to wiadomo że cena wzrośnie. ale jest zawsze jakieś odniesienie. A tak kolesiowi który się zna krzykniesz 800zł a takiemu co nie 1500zł.

 

Skoro juz fachowcy czepiacie się szczególowo nazw to nazwe to jak trzeba . Chodziło o wygląd strony , estetykę. a nie czy flash lepszy czy gorszy. Poczytajcie pierwszy post i zastanówcie sie o czym piszecie.

 

I taka mała rada na koniec. Nie spinaj się i nie jedź po ludziach, którzy mają większą wiedzę od ciebie

 

wiedze może i tak. ale skromności taktu i zrozumienie tematu za grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×