Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaszub1136

Nowy laptop/netbook

Polecane posty

Cześć. Szukam nowego laptopa/netbooka głównie do przeglądania neta, pisania, słuchania muzyki, oglądania filmów no i miło by było gdyby grafa pociągnęła jakąś średnią gierkę biggrin.png

 

Dzisiaj porównywałem funkcjonalność mojego laptopa (Asus a52f) z netbookiem znajomego (Acer AO722) i muszę przyznać że ani jedno ani drugie nie spełnia w 100% swojej roli. Laptop to jednak większa moc lecz potworem to on też nie jest, bardziej nadaje się do długiej pracy i ma wygodniejszą klawiaturę. Netbook ma to do siebie że jest mały+lekki=mobilny ale nie nadaje się do filmów fullHD (casami zatnie) ani do pisania przez swoje rozmiary. Na lapku miałem system Win7 Home Premium x64 i filmy w 1080p śmigały aż miło, na netbooku jest Win7 starter x86 bez aero glass, a i tak filmiki przycinają. Dla tego pomyślałem że albo rozejrzę się za porządnym netbookiem, a jak będzie trzeba coś napisać (czasami na laptopie, częściej piszę na PC) to trudno jakoś się pomęczę, albo zainwestuję w coś większego, coś co ma około 12-14'.

 

Wymagania:

Procesor: mocniejszy od AMD Brazos 2x1.6GHz/Atom 2x1.6GHz, coś jak i3 ze starej lub nowej serii (może być i5 jak się znajdzie)

Ram: minimum 4GB bo chcę Win7 x64 i nie chcę aby ciągle mulił

Matryca: led 12-14'

Karta graficzna: na 100% nie zintegrowana od intela, może być jakiś średni geforce mobilny

budżet: nie mam pojęcia ile coś takiego może kosztować, jeżeli orientujecie się w cenach to napiszcie mniej/więcej przedział cenowy w jaki mam celować

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę Lenovo od siebie do 2500zł , kupisz porządną maszynę , odradzam firmę Acer z tego względu iż strasznie się te laptopy grzeją przy pracy a to ma swoje skutki uboczne.

 

http://allegro.pl/gracz-z470-i3-2330-6g-500-gt540-1gb-bt-hdmi-w7-i2175795422.html ten laptop , według mnie trafnym wyborem by był, licz się z tym ze ta grafika delikatnie przez producenta jest koloryzowana co ona nie potrafi, w laptopie jakość gier nie jest super

bateria jest porządna do 3h spokojnie popracujesz , w cenie masz system operacyjny ale jak by się dobrze rozglądnął to kupisz bez systemu i zaoszczędzisz te 300zł.

 

co do netbooków od siebie polecam asus eee 701 , nie jest to może wytrysk techniki ale bardzo wytrzymały sprzęt na uszkodzenia oraz ciągłą prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę polecić asusa k52je tylko, że ten ma matryce 15,6

 

a na marginesie warn za reflinki się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam masz reflinka i ?? co w tym związku, nie możesz tego przeżyć ze on jest konkurencją, ta uwaga z twojej strony jest nie na miejscu.

Edytowano przez INTER-COM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja za ukrycie go dostałem ostrzeżenie i teraz mam napisane, że jest refilnków więc jemu też się obowiązkowo warn należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za ukrycie reflinka w poście można dostać warna, za stopkę nie bo za co?

co do k52je to mam laptopa z tej serii i chcę coś mniejszego

 

@INTER-COM: o coś takiego mi chodziło, dzięki.

 

Jakieś jeszcze propozycje? Chcę zebrać kilka laptopów, porównać je i wybrać najlepszego w stosunku cena-specyfikacja

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podłączam się. Będę wymieniał desktopa na coś z opisu wyżej.

Ciężko rzeczywiście się zdecydować - netbook czy notebook.

 

Są niezłe Intele B960, ale pchają tam grafę intela, która chyba jest słaba. Z kolei nie chciałbym E-450 z Radkiem, ale coś ciut mocniejszego w kwestii procesora. Chyba jednak i3 + Geforce 5xx będzie dobrym środkiem, że dobry proc i spoko grafa.

Czasem chciałbym pograć w gry sprzed 2010 roku tak pi razy drzwi.

Chyba jednak notebook. Te 15-tki panoramiczne nie są aż takie kobylaste w sumie.

 

Ja na oku mam takie opcje:

http://www.sferis.pl...sy-brazowy.html

http://www.sferis.pl...w7hp-2ycar.html

tylko nie jestem pewien mocny tego e450, czy z radkiem on naprawdę taki dobry jest, choć radek pewnie w grach się przyda

 

http://www.sferis.pl...-wf-ubuntu.html

to jest ta 960tka z Geforcem

 

http://www.sferis.pl...r-243-zowy.html

opcja z i3

 

http://www.sferis.pl...bt-wf-w7hp.html

ni cholery nie wiem co to te procki nowe A6 itd... jak to się wszystko ma do siebie?

 

i mój na razie wiodący wybór, coś w tym klimacie:

http://www.sferis.pl...sm-wf-w7hp.html

"tylko" i3, ale reszta bebechów fajna ...no i wygląd, plus 14 cali matryca, że czad, że nie taka kolumbryna, ale nie tyci tyci.

 

Mam teraz oprócz desktopa Winda U230 z matrycą 12 cali, Neo X2, 4GB RAM, Win 7 spoko działa, ale pograć nie idzie (grafa intela brrr). Ekran ciut za mały, tak podejrzewam, że 13-15 cali już by było lepsze, ze wskazaniem na 14-15...

 

Trza by pomyśleć jak się mają różne procki + różne grafiki między sobą.

Na necie jak czytam, to niby taki B960 jest bardzo mocny, ale z intelem grafiką to będzie średniawa w grach, choć są też (choć rzadko) wersie z geforce. E-450 chyba trzeba zostawić netbookom, ale co to jest ten A6 procesor?

i3 to wiadomo, że luz, ale też trza by go sparować z Geforcem.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem netbooka - MSI z serii U z Atomem i 2 GB RAM - bardzo cichy sprzęt, nie grzał się i był bardzo lekki. Trudno było się przyzwyczaić, bo ekran 10" i klawiatura jakaś taka mała :) Bateria mogła wytrzymać dobre 5 godzin przy niskim obciążeniu i podświetleniu ekranu na 40-50%. Visual Studio trochę długo się uruchamiało, natomiast kompilacja kilkuset linii kodu odbywała się w akceptowalnym czasie. Byłem pod wrażeniem jakości wykonania - cena za nowy wychodziła około 1000 złoty.

 

Skuszony stosunkowo niską ceną laptopów MSI i zmęczeniem mego wzroku postawiłem na MSI FX600 i trochę jestem zawiedziony. Co prawda i3 o taktowaniu 2.2 GHz, 4GB RAM i GeForce GTS 325 (czy jakoś tak :) ) - bateria wytrzymuje spokojnie 3,5 - 4 godziny ale na Turbo Battery Mode. Cena bez systemu to było jakieś 1700 złoty, więc skusiłem się. Rozczarowałem się jakością wykonania, bo klawiatura i touchpad nie są najwyższych lotów i nie dają poczucia komfortowego korzystania ze sprzętu.

 

Reasumują - jeśli nie zależy Wam na jakości wykonania (choć i tak moim zdaniem MSI jest lepsze od Acera) to proponuję się zastanowić nad MSI. Stosunek cena/bebechy jest zadowalający. Jeśli zależy Wam na jakości wykonania to Dell i Toshiba (mam taką jedną 3-letnią i głośniki Harman Kardon nadal ślicznie brzmią). Netbooka nie polecam z uwagi na małą klawiaturę i ekran - po pewnym czasie korzystanie z takiego sprzętu codziennie staje się męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maniektme to ja w sumie Windem U100 się rozczarowałem (Atom 1.6, 1GB RAM itd.), w U230 o wiele lepiej to wszystko wygląda, choć wciąż to nie jest super jakość. Toshiba oby nie ta za ok. 1700zł z naklejką "wykonane dla Polski" czy jakoś tak... dno totalne, plastik jak z chińskich zabawek, trzeszczy, zapada się pod naciskiem. Chyba Asus i Dell mają najlepsze wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×