Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GyniO

Płatności online a osoba fizyczna.

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z płatnościami online dla osób fizycznych.

 

Właściciel strony internetowej chcę zaoferować swoim użytkownikom możliwość kupna konta premium na tym serwisie (opcja możliwa jest tylko dla zainteresowanych).

 

Konto premium można kupić dzięki:

- płatność SMS,

- płatność internetowa online (bankowy)

 

Podejrzewam, że musi być jakaś różnica między SMS/przelewem - wszystkie te płatności pierw idą na konto firmy obsługujące obie płatności (np. dotpay), ale umowa (o dzieło) dotyczy tylko SMS`ów, a płatności internetowych już nie.

 

Pisałem do firm (dotpay, homepay) ale nikt nie chciał mi zdradzić powodu, przez który na SMS'y jest umowa, a na płatności już nie.

Stąd moje pytanie jak to wygląda prawnie (SMS,przelew) i dlaczego firmy nie chcą rozliczać płatności online?

 

Przeglądałem forum, ale nie zauważyłem podobnego tematu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego wyczytałem w jakimś podobnym wątku, żeby przyjmować płatności przez SMS, możesz być osobą fizyczną.

Natomiast chcąc otrzymywać przelewy bankowe, musisz mieć działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMSy często wykorzystuje się do konkursów. Tutaj działają dodatkowe prawa, zwłaszcza jeśli nagrody są powyżej pewnej wartości. Do smsowych płatności i konkursów musi być regulamin. SMSem dużo łatwiej manipulować (inaczej kosztuje a inaczej napisać że kosztuje).

 

A przelew - zawsze widzisz ile przelewasz..

 

Przy czym na Twoim miejscu rozpocząłbym od kontaktu z Urzędem Skarbowym. Powiedzą Tobie dokładnie do jakiej kwoty rocznie możesz to robić bez prowadzenia działalności gospodarczej. I jeśli to mają być regularne wpłaty - czy w ogóle możesz.

Edytowano przez vorren (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się przyjmować płatności nie prowadząc działalności gospodarczej? Tym bym się bardziej przejmował, niż zastanawiał się czy ktoś mi wypłaci pieniądze czy też nie, skoro kara za to będzie dużo bardziej dotkliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×