Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xenu

WHT działa tragicznie pod IE10

Polecane posty

W przeglądarce Internet Explorer 10 (z Windows 8 Consumer Preview) WHT nie działa m.in. szybkie odpowiadanie na posty oraz aby się zalogować należy otworzyć formularz logowania w nowej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

ie. to straszne. i co teraz? ;)

 

a to nie jest czasem jakas beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. IE to wróg każdego webmastera. I użytkownika.

2. Trudno mi sobie wyobrazić coś gorszego niż wersja beta Explodera. No może poza ZOMBIE APOCALYPSE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w temacie wypowiadają się sami "eksperci". Od czasów IE9 (a może i IE8 które obsługiwało całe CSS2) IE jest przeglądarką zgodną ze standardami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaaa, niby zgodna tylko czemu jak ostatnio pisałem stronę to w chrome, firefoxie, operze i safari było ok tylko ie porozwalał treść po kątach? Może odpowiesz mi "ekspercie"

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasów IE9 (a może i IE8 które obsługiwało całe CSS2) IE jest przeglądarką zgodną ze standardami.

 

Jakby było zgodne to by nie miało problemów z tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj ścIErwa. Tyle w temacie.

Zainstaluj normalną przeglądarkę i nie rób lamentu z byle powodu.

 

A co do obsługi CSS to bardzo ciekawe. Tym bardziej, że pod ten szajs wyszedł nie jeden IE hack.

Edytowano przez Schizzo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe....przypomniał mi się monolog kolegi...pisał w tym momencie szablon dla wizytówki firmy...

 

"sprawdzmy..chrome -ok, firefox - ok, opera -ok, ie- ku*wa"

 

poczekajmy do wersji stabilnej wtedy będzie można powiedzieć czy ostatnie słowo cytatu nadal jest prawdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xenu - daj sobie spokój, niech działa tragicznie, niech w ogóle przestanie działać, może jakieś normalniejsze forum powstanie.

Co do 8, tutaj: http://forum.safegroup.pl/windows-8-consumer-preview-dostepny-do-pobrania-t5803.html jest wiele przydatnych informacji.

 

Spróbuj włączyć tryb zgodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy (albo koledzy, znajomi) robicie te strony ale ja nie mam problemów ze stronami, które robię pod IE w 99% przypadków strony wyświetlają się dobrze pod FF, IE (w 10 też), OPERE i CHROME. Czasami przy bardziej skomplikowanych rzeczach coś się sypie ale nie ma reguły i dotyczy to każdej przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce Internet Explorer 10 (z Windows 8 Consumer Preview) WHT nie działa m.in. szybkie odpowiadanie na posty oraz aby się zalogować należy otworzyć formularz logowania w nowej karcie.

 

Jak ty wszedłeś na forum z IE10 ? Przecież on nawet nie ma paska adresu:

 

cyghx.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@JarekMk Faktycznie z trybem zgodności działa, najwidoczniej te forum używa jakiś dziwnych hacków które są aplikowane dla każdej wersji IE a nie wybranych. A wypowiedzi pozostałych użytkowników, którzy potrafią tylko powtarzać zasłyszane opinie, pozostawiam bez komentarza...

Edytowano przez xenu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wypowiedzi może tendencyjne ale dalej IE zachowuje się dziwnie. Co dziennie mam z tym do czynienia i choć bardzo się staram na jeśli jest problem z jakąś przeglądarką to zawsze jest to IE + Safari.

 

Jak IE 10 będzie stabilne zadbamy o to żeby była pełna zgodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją projekty - aplikacje intranetowe, że w ogóle używanie jakiejkolwiek wersji IE jest zakazane. Wspierany jest głównie Chrome, później Firefox.

Szkoda, że Microsoft nie przeznaczył pieniędzy np. na wsparcie projektu Chromium tylko wpakował w kolejny produkt, który robi tylko zamieszanie i jest po prostu niepotrzebny.

Osobiście nie znam nikogo kto używa ie, a jeśli znałem to po prostu od razu instalowałem jej(ew mu) Chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprostsze co można zrobić przy pisaniu strony to dodanie modułu sprawdzającego przeglądarkę, gdy wykryje IE to podaje: ta strona nie jest dostępna dla twojej przeglądarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprostsze co można zrobić przy pisaniu strony to dodanie modułu sprawdzającego przeglądarkę, gdy wykryje IE to podaje: ta strona nie jest dostępna dla twojej przeglądarki smile.png

Większość moich stron tak ma. Tylko strony, które robię dla klientów z oczywistych powodów działają na IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprostsze co można zrobić przy pisaniu strony to dodanie modułu sprawdzającego przeglądarkę, gdy wykryje IE to podaje: ta strona nie jest dostępna dla twojej przeglądarki smile.png

To jest jakiś absurd. Takie coś ma sens w przypadku wykrywania IE6. 20% używa IE i jak używa to trzeba dać im taką możliwość.

 

Przy jednym z moich projektów klient musi używać IE bo drukowane są paragony na drukarce fiskalnej z poziomu przeglądarki a producent wypuścił tylko kontrolkę activex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z jednej strony OK, ale z drugiej strony po co się męczyć nad stroną i kombinować żeby koniecznie wyświetlało się w IE tak samo jak się wyświetla w pozostałych przeglądarkach bez problemu ? Zrobiłem w życiu to i owo i zawsze było dostosowanie pod FF, Operę etc. Dla IE był komunikat że strona w tej przeglądarce nie będzie działać i zaleca się przejście na porządną przeglądarkę.

 

Ale jak jest mus no to innego wyjścia nie ma, musi działać i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby poważny klient zgodził się na takie rozwiązanie, dla niego najważniejsze jest żeby strona była dostępna dla jak największej liczby użytkowników a jest szansa, że osoby, które zobaczą taki komunikat nie pobiorą innej przeglądarki. Dochodzi jeszcze polityka korporacyjna, która ogranicza możliwość instalacji inny przeglądarek.

 

Poza tym IE to pikuś, większym problemem jest dostosowanie stron do srajPodów, srajPadów, srajFonów, Androidów czy Oper mobile i mini. Taka ciekawostka, ostatnio przy jednym projekcie wyszedł taki błąd, że jeżeli obraz tła strony ma więcej niż 2000000 pikseli to tło jest skalowane do wielkości ekranu na iCzegoś tam, poniżej tej wartości już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś absurd. Takie coś ma sens w przypadku wykrywania IE6. 20% używa IE i jak używa to trzeba dać im taką możliwość.

 

Przy jednym z moich projektów klient musi używać IE bo drukowane są paragony na drukarce fiskalnej z poziomu przeglądarki a producent wypuścił tylko kontrolkę activex.

 

Taniej dla klienta prawdopodobnie by było kupić normalną drukarkę, bo mogę się założyć że na dłuższą metę w innym przypadku wyda więcej na utrzymywanie zgodności z IE. A kto wie czy jakiś pracownik przy okazji nie zaprosi wirusa do firmy.

Używanie IE to tak jak łażenie z portfelem w ręku po slumsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×