Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Max25

VPS do nauki i pod serwer gry.

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję w miarę taniego VPS-a, który posłuży mi do nauki.

Na tym serwerze były by głownie dwie domeny *.pl gdzie jest tylko strona wizytówka i poczta.

Myślałem też nad zrobieniem serwerka dla 8osób dla gry SWAT4. Ostatnio graliśmy ze znajomymi i było śmiesznie :)

Ale głównie służył by mi do nauki zanim pojawią się tam domeny czy też serwer gry.

 

Pojemność VPS-a: myślę, że 10GB to wystarczy

Transfer miesieczny: 50-100GB/m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Pamiętaj że na linux nie postawisz serwera SWAT4 ;) Weź jakiś VPS z gwarantowanymi parametrami. Ja miałem kiedyś serwer z ncgroup.pl ale ścinał jak diabli. Mimo wszystko pod swata najlepszym pomysłem był by dedyk z http://livenet.pl/engine/?9,serwery-dedykowane-simpleserver-w-ofercie-livenet.pl lub netdc.pl. W livenet miałem 2 lub 3 dedyki pod swata i mogę szczerze polecić pod to zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery dedykowane troszkę są za drogie. Zwłaszcza, że granie w grę swat 4 odbywało by się raz na ruski rok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

W takim układzie kup jakiegoś najtańszego vps, a jeśli chodzi o serwery pod swata to napisz do użytkownika 'kaczus' http://www.webhostingtalk.pl/user/4889-kaczus/ lub bezpośrednio do niego na gg://424346 On miał własnego dedyka pierw w etop, następnie w atman i stawiał serwery do swata. O ile dobrze pamiętam ceny to 4zl/slot prywat 9zł/slot publik. Do tego ts3 gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VPS sprawdź ofertę UltimaHost (ref link). Solidne i tanie serwery. Jeśli dobrze poszukasz to nawet na jakąś zniżkę się załapiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawid, sorry, ale rzygać mi sie chce jak widze twój spam... http://www.webhostin.../8011-dawid-sz/ - potrafisz napisać coś więcej niż rzucanie reflinkiem? Co to jakieś kółko wzajemnej adoracji?

 

Tzn. co? Autor tematu szuka serwera więc polecam mu firmę z której korzystam, a reflink to coś złego? (pomijam, że nie dodaje go zawsze) Jeśli będzie miał jakieś dodatkowe pytania nie ma sprawy, chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będzie miał jakieś dodatkowe pytania nie ma sprawy, chętnie odpowiem.

A co, idziesz w ślady Marka? Co sie dzieje na tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co, idziesz w ślady Marka? Co sie dzieje na tym forum...

 

Zapewniam Cię, że nie idę w niczyje ślady. Niestety musisz mi uwierzyć na słowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Te posty można przenieść do nowego wątku.

Ja nie widzę niczego złego w polecaniu firmy w której się jest, i która naprawdę na reklamę zasługuje, a to że się da reflink, to co szkodzi? I firma zarobi, i użytkownik zarobi. Ja np. jestem bd. zadowolony z Chmurka.pl to i ich reklamuję, bo inni użytkownicy zasługują na taką usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale prosiłbym o odpowiedzi bardziej w temacie, które mogą mi pomoc w wyborze VPS-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź może VPSa z webh.pl albo ultimahost.pl. Będziesz miał stabilną maszynkę z dobrym supportem.

 

P.S. Zapomniałem jeszcze o vipower.pl, też mogę śmiało polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukać będę chyba VPS-a z windowsem, ponieważ jak mówił finladnia - swata4 nie postawie na linuxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukać będę chyba VPS-a z windowsem, ponieważ jak mówił finladnia - swata4 nie postawie na linuxie.

 

Witaj.

 

Jeżeli szukasz VPS z Windows to zapraszam do skorzystania z naszej oferty:

 

http://biznes-host.pl/?s=vps-lh&a=plany_vps_win&rodzaj=windows

 

W przypadku dodatkowych pytań chętnie pomożemy na bok@biznes-host.pl lub na Livechat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam ci biznes-host.pl(uwaga - link polecający, może mnie za niego nie zjecie - post wyżej jest wersja bez).

Ja mam u nich najtańszy serwer na którym hostuje minecrafta 10 slotów i mumble - lagów nie ma.

 

Ogólnie jeśli chcesz coś "do nauki" to nie rozumiem po co komu VPS na windowsie... poszukaj w necie czy da się postawić swata4 na linuxie, może jakiś super hiper sposób się znajdzie - serwer na windowsie jest o ~50zł droższy...

 

z drugiej strony - do nauki to możesz sobie zainstalować linuxa na virtualboxie i będziesz mial to samo co serwer po SSH...

 

pozdro

Kszysiu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam Ci wykorzystać kod rabatowy z mojego podpisu i wziąć sobie na miesiąc VPS w Ultimahost na Linuxie; sprawdzić czy będziesz tam w stanie przez wine uruchomić swat4, jeśli nie to wziąć VPS na Windowsie. ;-)

 

Usługi są na wysokim poziomie, korzystam i nie mam powodów do narzekań. Problemem może być tylko ta gra, która zaskutkować może koniecznością zakupu serwera na Windowsie, co powoduje wzrot kosztów w większości przypadków.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przy okazji takie pytanko po części związane z tematem.

Powiedzmy że mam wolną licencję windowsa w domu - czy mogę z niej skorzystać na jakimś serwerze? w sensie są vps'y które pozwalają na instalacje dowolnego OS'a?

 

pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przy okazji takie pytanko po części związane z tematem.

Powiedzmy że mam wolną licencję windowsa w domu - czy mogę z niej skorzystać na jakimś serwerze? w sensie są vps'y które pozwalają na instalacje dowolnego OS'a?

 

pozdrawiam

Kszysiu

 

 

VPSy z wirtualizacją XEN XVM lub korzystające z wirtualizacji KVM, tam możesz zainstalować system z obrazu ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś darmowe Panele Administracyjne na VPS-a. Przyzwyczajony zawsze byłem do DA lub cPanelu, ale VPS zarządzany to kolejne koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×