Skocz do zawartości

Polecane posty

PILNE!

 

Proszę tylko o oferty firm, które mogą taki sprzęt mi sprzedać, wyceny netto, faktura VAT, sprzęt oczywiście nowy, pełna gwarancja (najlepiej door-to-door na terenie woj. Opolskiego).

Jeśli nie masz w ofercie wszystkiego, to podaj wycenę poszczególnych punktów z poniższej listy, które możesz zaoferować.

 

Nie proszę o linki do sklepów, bo te sobie sam mogę przejrzeć.

 

 

Czego potrzebuję:

 

1. Serwer:

- CPU Xeon klasy E55xx / E56xx;

- RAM: 8 GB +;

- dyski: SAS 2 x 73 GB, ew. 2 x 146 GB, oczywiście hot-swap;

- 2 zasilacze, też hot-swap;

- serwer 1U lub 2U - tutaj nie mam jakiś konkretnych preferencji.

 

2. Rack 19" 12U (plus klimatyzator min. 2,5 kW i pozostały "osprzęt").

 

3. UPS 2,5 kVA + / 1,5 kW +.

 

4. Switch do racka 19", min. 8 portów 1000BaseT.

 

5. Router do racka 19" - tutaj możecie mi coś polecić konkretnego.

 

6. Klimatyzator do pomieszczenia ok. 12-15 metrów sześciennych, wymagany zakres temperatur 15-25*C. Tutaj też musicie mi doradzić konkretne rozwiązanie, bo się na tym nie znam.

 

 

Ewentualnie jak ktoś ma w ofercie, to proszę o wycenę do tego jeszcze jakiegoś generatora przenośnego, moc wyjściowa 3 - 5 kW.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ile będzie potrzeba. Na całą inwestycję, wliczając przygotowanie pomieszczenia, wydatki na aplikacje itd. liczę, żeby się zmieścić w 100-120k, więc na sprzęt (łącznie z okablowaniem, elektryką itd.) nie chciałbym wydać więcej niż 70-80k brutto. Jak będzie więcej, to trudno, trzeba będzie wydać, jak wyjdzie mniej, to jeszcze dodatkowe zamówienia mogą się pojawić ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnym punkcie nie podałeś waluty oraz momentu złożenia zamówienia

 

Nie podałeś rodzaju procesora raz ilości w systemie (jak chcesz 1 proc to lepsze są E3-12xx)

 

Podaj co oznacza pozostały osprzęt

 

Podaj kto ma wykonać montaż w szczególności klimatyzatora

 

Nie podałeś jaka ma być wydajność routera oraz jakie protokoły ma wspierać

 

Czy masz instalację elektryczną do generatora czy też ja potrzebujesz?

 

 

 

I najważniejsze po co w firmie zamiast robić łącze i trzymać w DC graty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waluta: PLN. Zamówienie będzie realizowane (najprawdopodobniej) w kwietniu / maju. Możliwy jest ewentualny poślizg 1-2 miesiące, jeśli takowy nastąpi poproszę oczywiście o korektę wyceny,

Procek: dobrze by było, jakby była możliwość montażu drugiego procesora w przyszłości, w razie gdyby wystąpiło większe obciążenie.

Pozostały "osprzęt" to pierdoły typu listwy, śruby - żebym nie musiał biegać i szukać, szczególnie, że będzie to montowane w małej mieścinie, w której zakup jakiejkolwiek tego typu części graniczy z cudem.

Montaż klimatyzatorów najlepiej gdyby był uwzględniony dodatkowo w wycenie. Cała reszta bez montażu.

Co do wydajności i protokołów wspieranych prze router - wydajność nie musi być zabójcza, to nie będzie sprzęt pod masowe usługi, protokoły BGP, IGMPv3, PBR, statyczne IPv4.

Instalację elektryczną zmontuje mi firma lokalna.

 

I najważniejsze: sprzęt będzie obsługiwał wewnętrzną aplikację dla kilku firm i obsługiwał dwa biura z całością ich softu. Też proponowałem kolokację, ale wymóg jest taki a nie inny, więc się dostosowuję.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, nie bierz wycen w PLN tylko w USD i sprzedaż po kursie dnia z dnia wystawienia FVAT inaczej na kursach stracisz 5-10%

 

W kwietniu maju nie będziesz kupował 55xx tylko E5 albo co mało prawdopodobne E7

 

BGP pełne wymaga routera z większa ilością RAMu czy nie lepiej mieć to na routerze softowym? Jaka maksymalna przepustowość ruchu przez router

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

 

W takim razie poproszę, wedle zaleceń, wycenę w USD. Jeśli ktoś nie będzie w stanie spełnić tego warunku (bądź sprzęt pochodzi z rynku wewnętrznego), to wtedy w PLN.

 

 

Jeszcze jedno - padło pytanie, czy dostawca musi być z południa Polski. Otóż nie, jeśli serwis sprzętu (czy bezpośredni czy przez kuriera) będzie sprawny, to firma może być i z Suwalszczyzny, mnie to nie robi różnicy, ważne, żebym nie musiał w razie awarii czekać na serwis tydzień.

W przypadku serwisu za pośrednictwem kuriera najlepszy byłby wariant wysyłki poszczególnych padniętych podzespołów, żebym nie musiał pakować całego serwera jak mi padnie zasilacz, dysk czy kość pamięci.

 

 

Co do przepustowości, to na chwilę obecną nie jestem w stanie konkretnej liczby podać, będzie to jeszcze zależne od tego jaką rurę uda się w lokalizacji zamówić za rozsądne pieniądze, nie sądzę jednak, żeby było to coś większego niż 10-20 Mbps. Nie będzie też gigantycznych obciążeń na WAN, do tego praca raczej w godzinach 6-20, jedynie po LANie może latać więcej ruchu ze względu na to, że będzie tam postawione zwirtualizowane środowisko biurowe.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 1-5 mogę Ci przygotować ofertę na sprzęt.

 

Jako Direct Partner Della sprzęt serwerowy będzie od firmy Dell. Co do szaf to mam też swoje typy, mogę coś zaproponować.

Dostawa pod wskazany adres.

 

Gwarancja pełna od Dell. Jaki mam ująć czas reakcji? Dell 4h mission critical (do 4h czas reakcji (np. wymiana dysku)) czy Next Business Day wystarczy (na drugi dzień dostawa/wymiana sprzętu)?

Gwarancja na 3 lata czy chcesz rozszerzoną - 5 lat?

Czy dyski w razie awarii chcesz zostawić u siebie czy oddajesz (kurier odbierze dnia następnego)?

 

Klimatyzacjami się nie zajmujemy, ale mamy blisko bardzo dobrą firmę zajmującą się klimatyzacjami przemysłowymi i mogę im przekazać temat. Firma jest z Torunia.

 

Możemy się umówić na rozmowę telefoniczną. Możemy uściślić wtedy więcej szczegółów. Pora dnia do rozmowy dla mnie obojętna.

Edytowano przez devilMedia.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyceny możecie słać na lukasz@golgraf.pl

 

Jako, że zależy mi na czasie (muszę do czwartku przygotować kosztorys) proszę Was o wyceny szybkie, nie chodzi o bardzo dokładne wyliczenia, na chwilę obecną raczej orientacyjnie, z uwzględnieniem tego, że zamówienie będzie realizowane najprawdopodobniej w kwietniu lub maju.

 

Szafa - jak będzie trochę większa, np. 15U czy nawet 22U to też może być, ważne, żeby to była szafa głęboka, 400mm mnie nie interesują. No i najlepiej, jak będzie to szafa stojąca, 12U wisząca mało mi pasuje do tego co planuję, jeśli tylko taka będzie, to trudno, ale wolę jednak stojaki.

 

NBD wystarczy, w razie gdyby potrzeby z czasem okazały się większe będę się kontaktował bezpośrednio z dostawcą w sprawie ewentualnych zmian w umowie serwisowej. Co do gwarancji, to 3 lata z możliwością rozszerzenia w pierwszym roku od zakupu, jeśli takiej możliwości nie będzie to trudno, jakoś to przeżyję, prawdopodobnie i tak w ciągu tych 3 lat sprzęt będzie wymieniany a ten pójdzie gdzieś w kolokację ;)

Dyski raczej zostają u mnie ze względu na dane "wrażliwe".

 

Co do kontaktu telefonicznego - chcesz mój numer czy ja mam dzwonić do Was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, temat na dzień dzisiejszy jest wyczerpany. Dostałem dwie wyceny. Dzięki Panowie, jestem szczerze zobowiązany, dziękuję za czas jaki poświęciliście, obie oferty są świetne, teraz mam trudny orzech do zgryzienia która lepsza. Ale to już temat na rozmowy poza forum.

 

 

Trochę dziwi mnie jedynie, że tylko dwie osoby były zainteresowane złożeniem oferty, dla części firm może jest to za małe zamówienie, ale mimo wszystko po cichu liczyłem na nieco większe zainteresowanie tematem. Ale może to i lepiej, wybór jednej z dwóch ofert jest zawsze łatwiejszy niż jednej z dwudziestu.

 

 

W razie jakby ktoś w przyszłości szukał dobrych dostawców, mogę polecić dwie osoby. Info na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Trochę miałem pracy z innymi rzeczami. Jeżeli masz ochotę mogę przygotować kompleksową ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jutro rozmawiam z klientami i muszę im coś przedstawić. Chyba, że do poniedziałku najpóźniej dałbyś radę coś na szybko sklepać, to mogę podkleić do zestawienia. Nie musi być co do zydla, chodzi mi o orientacyjną wycenę (najlepiej z większym narzutem, żeby nie było niespodzianek w razie fluktuacji w kursach dolara).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Cena będzie w PLN. Daj mi do siebie numer telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze przed chwilką wysłałem drugi wariant sprzętu sieciowego o którym mówiłem przy pierwszej wycenie.

 

Trochę dziwi mnie jedynie, że tylko dwie osoby były zainteresowane złożeniem oferty, dla części firm może jest to za małe zamówienie, ale mimo wszystko po cichu liczyłem na nieco większe zainteresowanie tematem. Ale może to i lepiej, wybór jednej z dwóch ofert jest zawsze łatwiejszy niż jednej z dwudziestu

 

Fakt mało, ale wybór prostszy, jak zauważyłeś. Jak pzebracki wyceni to będą trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie lepsze trzy oferty od solidnych i zaufanych osob niz 10 od cholera wie kogo ;)

Siedze wlasnie w dziadowskim Barbakanie i jade rozmawiac z klientami. Jak sie czegos nowego na temat zamowienia dowiem to dam Wam znac.

 

I sorki za brak diakrytykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Po mojej stronie, oferta jest powoli zamykana.Jak byś Łukasz posiadał jeszcze jakieś informację, śmiało dzwoń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może interesuje sprzęt używany? Serwer 1U Supermicro 1022G ze zlikwidowanej serwerowni z Niemiec? Mam 3 szt w różnej konfiguracji.

2x AMD Opteron (G34) 6174 - 2.2GHz czyli 2x 12-Core, 128Gb ram, 2 x 1TB SATA - max 4 HDD, zasilacz 350w cena netto 10k do negocjacji , gwarancja producenta jeszcze 16mc , FV marża.

 

Mam również 7 szaf 42U jak nowe z wyposażeniem zasilającym, wentylatorami, z osłonowym wyjściem napowietrzenia , coś jak hermetyczna otwierana obudowa do tyłu szafy z rurą do wyprowadzenia powietrza do kanałów wentylacyjnych lub na zewnątrz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Tylko i wyłącznie nowy sprzęt + gwarancja.

 

@Łukasz, kompleksową ofertę ode mnie masz na meilu.

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ofertę. A co do sprzętu używanego, to taki w ogóle nie wchodzi w grę. Tylko nowy, z pełną gwarancją i serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v. na serwis w nowym sprzęcie sie tak nie nastawiaj, bo tak różowo z nim nie jest. Dużo lepiej pomyśleć o jakiejś maszynie backupowej która w razie czego przejmie zadania serwera głównego. Np. mocny PC lub tani rack, bez kilku zasilany itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×