Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Insider

Debugowanie stron pod Mac'a

Polecane posty

Ostatnio natknąłem się na taki problem. Mam pod skrzydłami pewien projekt z dużą ilością multimediów osadzanych w kilku autorskich aplikacjach flash. Wszystko pod Windows/Linux działa poprawnie, ale część gości z USA/GB skarży się, że pewne funkcjonalności nie działają poprawnie na Macu. Jako, że nie chcę wydawać 4k zł na sprzęt, który po godzinie pracy będzie mi zwyczajnie zbędny to zacząłem kombinować jak zrobić, żeby wilk był syty i sakwa cała.

 

- znajomych obdzwoniłem, u nas mac jest tak częsty jak woda na pustyni

- OSX na VirtualBoxie też testowałem

 

Ktoś ma jakieś inne pomysły (poza przepisaniem strony na HTML5 ;) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem jakie problemy miałyby występować na MacOS - przeglądarki makowe są z mainstreamu (Safari, Chrome, Opera, Firefox itd) a sama implementacja Flasha na Maka jest na pewno lepsza niż ta pod Linuksa, tak więc może goście z USA czy UK mają problemy na iPadach czy innych iPhonach, które Flasha nie łykają albo po prostu tak jak ja lata temu wyłączyli flasha w swojej przeglądarce i sieć stała się piękniejsza? ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natknąłem się na taki problem. Mam pod skrzydłami pewien projekt z dużą ilością multimediów osadzanych w kilku autorskich aplikacjach flash. Wszystko pod Windows/Linux działa poprawnie, ale część gości z USA/GB skarży się, że pewne funkcjonalności nie działają poprawnie na Macu. Jako, że nie chcę wydawać 4k zł na sprzęt, który po godzinie pracy będzie mi zwyczajnie zbędny to zacząłem kombinować jak zrobić, żeby wilk był syty i sakwa cała.

 

- znajomych obdzwoniłem, u nas mac jest tak częsty jak woda na pustyni

- OSX na VirtualBoxie też testowałem

 

Ktoś ma jakieś inne pomysły (poza przepisaniem strony na HTML5 wink.png )?

 

Mogę Ci do testów wystawić Liona na świat po jakimś VNC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę na stackoverflow i trafiłem na http://www.macincloud.com/.

 

Dziękuję LANcaster i Ryś za propozycję. Odezwę się do Was jeżeli z tego macincloud nic nie wyjdzie.

 

Patryk sam nie wiem co tam może nie działać. Dostaję jakże obszerne info w amerykańskim stylu "your video player won't work on my mac!!", a gdy chcę się dowiedzieć czegoś więcej to zero odzewu. Te aplikacje flashowe to też meksyk. Nie dość, że AS2 do tego jakieś duperele trzymane w LSOs, całość pojechana amayeta czy innym secureswf plus jeszcze dodatkowe custom made zabezpieczenie dla paranoików. Zapewne masz rację, że to user jest winny, ale dla spokoju sumienia sprawdzę. Jak po testach wyjdzie, że jest cacy to zawsze zostaje ctrl+c/v SOA#1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×