Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LANcaster (kotkowicz.pl)

Account manager to... stanowisko kierownicze?!?

Polecane posty

Gość patrys
To żart, prawda?

Czemu ?

Jaka firma taka pensja i handlowiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@patrys, skąd u ciebie ta wszędobylska zgryźliwość i te docinki... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Account Manager

 

Miejsce pracy: praca zdalna

Jeżeli:

  • interesują Cię zagadnienia związane z hostingiem, serwerami, różnego typu aplikacjami internetowymi i mobilnymi,
  • posiadasz minimum roczne doświadczenie sprzedaży w Internecie (doświadczenie w sprzedaży usług, stron internetowych, aplikacji),
  • masz ponadprzeciętną umiejętność budowania trwałych relacji i jesteś optymistycznie nastawienie do świata,
  • jesteś dobrym i wytrwałym negocjatorem.

Będziesz odpowiedzialny za:

  • pozyskiwanie nowych klientów,
  • sprzedaż usług hostingowych, aplikacji internetowych/mobilnych,
  • realizację wyznaczonych celów sprzedażowych,
  • nawiązywanie i utrzymywanie długofalowych relacji biznesowych,
  • tworzenie ofert oraz prowadzenie rozmów handlowych.

Oferujemy:

  • ciekawą, twórczą i odpowiedzialną pracę,
  • stałą pensję plus prowizje od sprzedaży,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • duży zakres samodzielności,
  • możliwość pracy już od ½ etatu,
  • płacimy od 500 zł do 2500 zł netto podstawy w zależności od podjętej współpracy.

CV prosimy kierować e-mailem na adres: kontakt@networkia.pl z dopiskiem AM/1/2012.

To żart, prawda?

 

Nie sądzisz chyba że ktoś na 1/2 etatu będzie dostała 8000zł miesięcznie plus wydatki, dodatki do paliwa lub na bilety do klientów itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz chyba że ktoś na 1/2 etatu będzie dostała 8000zł miesięcznie plus wydatki, dodatki do paliwa lub na bilety do klientów itp.?

 

Nie. Ale 500zł za pół etatu, tak jak 2500zł za cały etat przy tym stanowisku jest śmieszne. To jest osoba odpowiedzialna za kontakty z klientami i pośrednio za rozwój firmy - ale jak już wspomniałem - jacy klienci, taka pensja dla menegiera.

Edytowano przez LANcaster (kotkowicz.pl) (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe jakie te wypowiedzi są "polskie" ;) Reprezentujecie poziom poniżej ZERA. Chociaż potrafilibyście się zachować.. naprawdę żal dupę ściska. Oferta nie pasuje to dziękuje i wychodzę z wątku. Nie wiem po co te komentarze. NIKT ale to NIKT nie zapytał z Was o ofertę czy nie podjął jakiejkolwiek rozmowy z nami, ale wszyscy widzą lejpiej,

 

BRAWO <oklaski>.

 

Proszę o kogoś normalnego o zamknięcie tematu i usunięcie komentarzy. Jeśli chcecie podyskutować to otwórzcie własny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "Account Manager" to lekka przesada semantyczna, Lepiej otwarcie (i przede wszystkim po polsku, bez zbędnych zapożyczeń) napisać, że chodzi o posadę "wirtualnego przedstawiciela handlowego", bo zakres obowiązków takie właśnie stanowisko opisuje. Do tego z tego co zrozumiałem przedział 500-2500 zł to podstawa, do tego doliczyć należy "premię sprzedażową", która w wielu firmach z podobnymi stanowiskami może wielokrotnie przekroczyć podstawową pensję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "Account Manager" to lekka przesada semantyczna, Lepiej otwarcie (i przede wszystkim po polsku, bez zbędnych zapożyczeń) napisać, że chodzi o posadę "wirtualnego przedstawiciela handlowego", bo zakres obowiązków takie właśnie stanowisko opisuje.

 

Niech będzie po "polskiemu" - Marketingowiec.

 

Do tego z tego co zrozumiałem przedział 500-2500 zł to podstawa, do tego doliczyć należy "premię sprzedażową", która w wielu firmach z podobnymi stanowiskami może wielokrotnie przekroczyć podstawową pensję.

 

Dokładnie.

Edytowano przez lukaschemp (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie. Ale 500zł za pół etatu, tak jak 2500zł za cały etat przy tym stanowisku jest śmieszne. To jest osoba odpowiedzialna za kontakty z klientami i pośrednio za rozwój firmy - ale jak już wspomniałem - jacy klienci, taka pensja dla menegiera.

Moim zdaniem przesadzasz. 2,5k podstawy jest bardzo przyzwoite. To nie jest robota gdzie płaci się za piękne oczy. Imho ważniejsza jest ta druga część premiowa niż ta podstawa. Już ja widziałem takich na pęczki co miesiącami nie mogli nic sprzedać no ale "czy sie stoi czy się leży 5k się należy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz. 2,5k podstawy jest bardzo przyzwoite. To nie jest robota gdzie płaci się za piękne oczy. Imho ważniejsza jest ta druga część premiowa niż ta podstawa. Już ja widziałem takich na pęczki co miesiącami nie mogli nic sprzedać no ale "czy sie stoi czy się leży 5k się należy".

 

2500zł podstawy na stanowisku kierowniczym uważasz za przyzwoite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie stanowisko kierownicze? A do tego praca zdalna. Bardzo przyzwoita oferta i nawet tyłka z domu nie musisz ruszać. Jak są wyniki pracy to i pensja będzie odpowiednio wyższa z prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie stanowisko kierownicze? A do tego praca zdalna. Bardzo przyzwoita oferta i nawet tyłka z domu nie musisz ruszać. Jak są wyniki pracy to i pensja będzie odpowiednio wyższa z prowizji.

 

A wiesz, czym jest Account Manager?

I co to znaczy, że tyłka z domu nie trzeba ruszać - gdzie to przeczytałeś?To, że praca zdalna, to nie oznacza, że ze wszystkimi klientami kontaktować się będziesz zdalnie.

Edytowano przez LANcaster (kotkowicz.pl) (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku jest to zwykły handlowiec/marketingowiec, który ma przynosić nowych klientów i dbać żeby aktualni nie odchodzili i raczej nie widzę żadnego stanowiska kierowniczego.

 

Brak zespołu, którym mógłby kierować, brak projektu, którym mógłby zarządzać, zero odpowiedzialności, no bez jaj, kierownik samego siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, czym jest Account Manager?

I co to znaczy, że tyłka z domu nie trzeba ruszać - gdzie to przeczytałeś?To, że praca zdalna, to nie oznacza, że ze wszystkimi klientami kontaktować się będziesz zdalnie.

 

A skąd Ty wiesz co trzeba robić, a czego nie? Z kryształowej kuli.. no jasne. Nic nie wiesz, więc skończ komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku jest to zwykły handlowiec/marketingowiec, który ma przynosić nowych klientów i dbać żeby aktualni nie odchodzili i raczej nie widzę żadnego stanowiska kierowniczego.

 

Brak zespołu, którym mógłby kierować, brak projektu, którym mógłby zarządzać, zero odpowiedzialności, no bez jaj, kierownik samego siebie?

 

Sama nazwa stanowiska wskazuje na stanowisko kierownicze. Account manager jak sama nazwa wskazuje jest kierownikiem. Poza tym w tym wypadku widzę projekt i widzę odpowiedzialność:

 

 

Będziesz odpowiedzialny za:

  • pozyskiwanie nowych klientów,
  • sprzedaż usług hostingowych, aplikacji internetowych/mobilnych,
  • realizację wyznaczonych celów sprzedażowych,
  • nawiązywanie i utrzymywanie długofalowych relacji biznesowych,
  • tworzenie ofert oraz prowadzenie rozmów handlowych.

Odpowiedzialności zresztą widzę całkiem sporo - nie dość że ma znaleźć klienta, to jak sam wspomniałeś ma dbać by tego klienta utrzymać.

 

A skąd Ty wiesz co trzeba robić, a czego nie? Z kryształowej kuli.. no jasne. Nic nie wiesz, więc skończ komentować.

 

Komentuję to co wynika z Twojej oferty - to chyba oczywiste.

Skoro stanowisko określiłeś jako account manager, to nie dziw się, że mówię teraz o stanowisku kierowniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale szczegółów oferty nie znasz, daj spokój. A wymądrzasz się jakbyśmy chociaż rozmawiali szczegółowo o niej. Nie znasz strategii, ani planów - kręć kulą dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale szczegółów oferty nie znasz, daj spokój. A wymądrzasz się jakbyśmy chociaż rozmawiali szczegółowo o niej. Nie znasz strategii, ani planów - kręć kulą dalej.

 

Dobrze, określę zatem to inaczej. Tak sformułowana oferta jest moim zdaniem śmieszna i w mojej opinii świadczy o lekceważącym podejściu do pracownika. Lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Znasz tylko proponowaną kwotę podstawy i nic więcej. Być może znajdzie się osoba która będzie za 1/2 etatu dostawać 2,500 zł netto podstawy i XX% prowizji od sprzedaży - wtedy oferta też jest lekceważącym podejściem do pracownika? Na tej podstawie Twoja opinia nawet mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Znasz tylko proponowaną kwotę podstawy i nic więcej. Być może znajdzie się osoba która będzie za 1/2 etatu dostawać 2,500 zł netto podstawy i XX% prowizji od sprzedaży - wtedy oferta też jest lekceważącym podejściem do pracownika? Na tej podstawie Twoja opinia nawet mnie nie interesuje.

 

Czego nie zrozumiałeś w stwierdzeniu: "Tak sformułowana oferta"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • możliwość pracy już od ½ etatu,
  • płacimy od 500 zł do 2500 zł netto podstawy w zależności od podjętej współpracy.

 

To ja się Ciebie pytam.

Edytowano przez lukaschemp (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

2500zł podstawy na stanowisku kierowniczym uważasz za przyzwoite?

jakim znowu kierowniczym?!? :D To handlowiec; i tak, uważam, że ta podstawa jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×