Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szef

[biznes-host.pl] Pomoc w konfiguracji domen i subdomen

Polecane posty

Witam

posiadam serwer oraz domenę w biznes-host.pl, chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo stworzyć strefę master w Panelu DNS (poweradmin v2.1.4), bo niestety nie mam zielonego pojęcia, jak mam prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

 

Panel dodawania strefy wygląda następująco:

post-7880-0-92206000-1328959490.jpg

 

Na wyczucie i dla sprawdzenia czym to się je, dodałem nazwę strefy: przykladowanazwa oraz ip: mojadresip.pl

 

W wyniku otrzymałem takie cudo:

post-7880-0-87785600-1328959499.jpg

 

Dlatego teraz mam do Was serdeczną prośbę, jak prawidłowo skonfigurować powyższą strefę dla domeny MojaDomena.pl, podDomena1.MojaDomena.pl oraz podDomena2.MojaDomena.pl?

 

Dodam, że w Panelu DirectAdmin mam dodaną domenę MojaDomena.pl oraz istnieje możliwość tworzenia subdomen i dlatego moje drugie pytanie brzmi: Czy subdomenę muszę dodać w Panelu DirectAdmina żeby był aktywna w strefie master?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

 

PS. Do czego służy ten magiczny 'port' TTL 14400?

PS2. Proszę o podanie rozwiązania zaczynając dodawania strefy czyli nazwa, adres oraz krótkie wyjaśnienie dlaczego tak, a nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, ze jak dodasz domenę do DA to już nigdzie więcej jej nie musisz dodawać?

 

A poza tym to pytanie powinno zostać skierowane do BOK biznes-host a nie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena była automatycznie podpięta w DA, tutaj rozchodzi się o możliwość przekierowania subdomeny na wskazany inny adres bądź adres mojego serwera w biznes-host.pl Temat jak najbardziej dotyczy tego forum gdyż chcę się nauczyć/dowiedzieć jak można prawidłowo skonfigurować domenę w PA. BOK biznes-host.pl zostawia mi wiele do życzenia, gdyż omijają ten temat szerokim łukiem jakoby była to wiedza tajemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena była automatycznie podpięta w DA, tutaj rozchodzi się o możliwość przekierowania subdomeny na wskazany inny adres bądź adres mojego serwera w biznes-host.pl Temat jak najbardziej dotyczy tego forum gdyż chcę się nauczyć/dowiedzieć jak można prawidłowo skonfigurować domenę w PA. BOK biznes-host.pl zostawia mi wiele do życzenia, gdyż omijają ten temat szerokim łukiem jakoby była to wiedza tajemna.

 

Napisz mi na PW numer zgłoszenia, nikogo nie omijamy szerokim łukiem. Sprawdze o co chodzi, bo nie rozumiem co chcesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozchodzi się o sam biznes-host, po prostu potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu jakim jest przekierowanie subdomeny na wskazany adres za pomocą panelu poweradmina. Dlatego jedyne o co proszę to pokierowanie mnie przez mojego pierwszego posta. Nic więcej nic mniej, chcę się tego nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz pomocy, od tego właśnie jest @BOK firmy bh:))

Pomijając już to, kierujesz domene na ns5 i ns6, potem dodajesz strefe master w panelu dns, nazwa czyli domena, a potem adres ip gdzie domena ma być kierowana akceptujesz strefe master i masz, a potem w strefach delegujesz sub domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nazwa to MojaDomena.pl (bez żadnych protokołów) i musi ona zostać skierowana na adres IP, a nie adres url, tak? Dodatkowo trzeba odczekać 24h żeby wprowadzone zmiany były wprowadzone?

 

Właśnie o taką prostą pomoc prosiłem, jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem to dziękuje Ci N0Name.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nazwa strefy to domena, a adres to ip to hosting na ktory ma być skierowana.

Jednym dns aktualizują się się wolniej natomiast innym szybciej z reguły trwa to do 48h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×