Skocz do zawartości

Polecane posty

 

Więc po czym wnioskujesz że to dysk?

 

Po wypakowywaniu pakietów. Skoro CPU jest 0% lekko skacze na te kilka %. To w drugiej kolejności jest HDD, po za tym kopia VPS robiła się z 20 minut. Co dla takiej ilości danych jakie tam były to trochę śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa nie ma co gdybać, w dniu dzisiejszym problem pojawił się u jednego z naszych provaiderów, do którego wysłaliśmy już zgłoszenie odnośnie łączy. Na jednym z jego łączy, występuje "lag" można dokładnie to zaobserwować trasując pakiety. Jeśli chodzi o hdd nie dostaliśmy od innych użytkowników zgłoszenia dotyczącego problemu z dyskiem. Jeśli może Pan dokonać zgłoszenia w panelu zajmiemy się sprawdzeniem danych na hdd który jest przydzielony do Pana usługi. ( dyski lubią padać, a my jesteśmy od tego aby je wymieniać ), albo wystarczy na forum podać IP co pozwoli nam wyjaśnić sytuację, tak aby Pan był zadowolony z jakości naszych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk jeszcze poobserwuje, być może to chwilowe, jednak i tak mój ticket czeka na odpowiedź, od ponad dobry ;) W innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po wypakowywaniu pakietów. Skoro CPU jest 0% lekko skacze na te kilka %. To w drugiej kolejności jest HDD, po za tym kopia VPS robiła się z 20 minut. Co dla takiej ilości danych jakie tam były to trochę śmieszne.

 

No tak bez pomiarów i testów to i wróżka nie pomoże ;)

 

Sory ale htopem nie zmierzysz wszystkiego a tym bardziej dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z jego łączy, występuje "lag" można dokładnie to zaobserwować trasując pakiety.

 

Cóż za fachowe słownictwo ;)

 

skoro "lag" cokolwiek to jest występuje na jednym z łączy to dotyczy użytkowników których trasa pokrywa się z tym łączem, a co za tym idzie odsyłanie wszystkich do "trasowania pakietów" nie ma najmniejszego sensu

 

 

Load ~1 przy 0 utylizacji procesora to nie jest normalna sytuacja i na pewno "lag" na łączu nie ma wpływu na load vpsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od godziny 1:00 rozpoczeliśmy skany dysków oraz ich sprawdzanie w związku z zaistniałym tematem, musimy miec pewność ich poprawnego działania niestety w logach "blade" nie ma informacji uszkodzenia dysku a wręcz przciwnie status jest poprawny "OK"

Dlatgo dopóki nie będziemy mieli całych wyników testów, dopóty ciężko bedzie nam wystawić jakąkolwiek opinie. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość względem innych klientów którym nie chcielibyśmy również utrudniać życia względem przeprowadzanych testów na dyskach.

 

PS. jesli chodzi o zgłoszenie które jest od ponad doby to takowego nie zaobserwalismy najstarsze jakie posiadamy jest z 13h ;) - w mysl regulaminu paragraf 5 pkt 10. MAGNETX gwarantuje odpowiedź na zgłoszenie w BOK bądź mailowe od 24 – 48 godzin roboczych - nie jego realizacje bo nie zawsze się da odrazu wykonac zgłoszenie, czasami potrzebujemy więcej informacji od klienta, staramy się, również wcześniej okreslić problematykę o którą pyta klient nie dając mu pustych stwierdzeń. Tak aby pomóc naszym klientom jak najszybciej i najlepiej umiemy. Przepraszamy jeśli poczuł się Pan żle w kwesii obsługii, napewno będziemy starali się jak najszybciej Panu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na zadane pytanie trwała ponad 30 godzin, a na sam ticket ponad 16 godzin. Więc w czasie niby się mieścicie i nie jest najgorzej chodź są lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedna rzecz, jak to możliwe ze usługi które wyłączyłem są włączone (pewnie po restarcie) a uptime wynosi 2h pomimo braku żadnych komunikatów o pracach technicznych, awariach, czy czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z Pańskimi zgłoszeniami na forum dotyczącymi nie poprawnej pracy dysków przeprowadzamy szereg testów związanych z dostępnością, obciążeniem zajętością, czasami dostępu czy też poprawnością struktury plików, co może mieć jak w/w wpływ na działanie Pańskiej usługi. W przyszłości prosimy zgłosić powstały problem w BOK, w chwili obecnej nie mamy od Pana oficjalnego zgłoszenia w naszym systemie dotyczącego w/w problemu, a mimo to i tak się nim zajęliśmy aby Panu jak najlepiej i jak najszybciej pomóc. Forum webhostingtalk nie jest częścią BOK aby dokonywać w nim zgłoszeń dotyczących problemów technicznych naszych usług. Naszych klientów nie traktujemy jak wrogów staramy się jak najlepiej pomagać, ale musimy mieć ku temu szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również sobie pozwolę ocenić. Zakup jak i aktywacja hostingu przebiegła szybko i teoretycznie pomyślnie. Teoretycznie bo na tym skończyła się moja działalność. Pierwsza sprawa która się rzuca w oczy to brak możliwości podpięcia domeny bo jak domenodawca nazwa.pl twierdzi:

 

Wystąpił problem z docelowymi serwerami DNS:

ns2.serversite.eu - Serwer DNS nie istnieje.

ns1.serversite.eu - Serwer DNS nie istnieje.

 

Ale okej. Napisałem ticket. Pewnie to jakiś podrzędny problem szybki do poprawy, domenę póki co ustawiłem docelową. Byłoby dobrze do czasu, gdy spróbowałem się zalogować do FTP by cokolwiek zdziałać. Jako hosta użyłem adresu ip jak zalecali w mailu. Login i hasło z maila. Brak dostępu. Myślę - może spróbuję stworzyć dodatkowe konto w DirectAdminie [który naprawdę nie profesjonalnie wygląda przez brak spolszczenia skoro to jest polska działalność] do ftp. Po stworzeniu to samo. Mamy wczesną godzinę, ale skoro tworzymy konta z automatu to twórzmy je tak, aby były odrazu dostępne.

 

Cóż, na teraźniejszą chwilę to jedyne co mogę o Firmie powiedzieć, ponieważ nie mam dalszego pola do działania. Zobaczymy co wyjdzie w praniu.

 

@Edit: No cóż. Muszę to już teraz napisać. Serdeczne podziękowania dla właściciela firmy który o tak wczesnych godzinach już zdołał zareagować na mój problem i zadziałać. Prócz działań, mam dwa połączenia telefoniczne łącznie trwające 35 minut. Przez ten czas potrafił mnie przekonać, że działają w pełni profesjonalnie. W ogóle, pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją wykupując hosting w mniej znanej firmie. To jest duży plus. Problem z FTPkiem rozwiązany [jak się jąrgnąłem po dłuższym czasie i po nakierowaniu przez właściciela firmy to był mój błąd,później się oboje z tego śmialiśmy.].Problem z DNSami pozostał, ale i ja pozostałem z obietnicą szybkiej próby naprawienia tego jak i po tłumaczeniu mogę dojść do wniosku, że to nie musi być problem konkretnie tej firmy. Także - aktualnie po 4 godzinach użytkowania nie mogę doczepić się już niczego, a w zamian mogę obiecać naprawdę porządną obsługę :)

Edytowano przez Michał Wójcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma nie najgorsza, ale jak pisał mój poprzednik, mi wysłali link do panelu ze złym portem którego nie ma, jednak jakoś udało mi się z tym poradzić, bo drugi był poprawny.

 

https://91.204.161.44:8888/

https://91.204.161.44:8887/

 

Dysków jeszcze nie testowałem bo nie miałem okazji. Może po moim wpisie na forum został wymieniony, ale to tylko gdybanie.

 

Jedyne co jest na wielki minus to suport, do którego nie piszę o wsparcie czy pomoc techniczą, ale w innym temacie, i zauważam ze pracuje tylko od 9-14, a jeśli się napiszę nawet o tej 9-11 to odpowiedź będzie na drugi dzień, co powoduje straty dla klienta. Gdyby to miało być coś ważnego to bym od razu zmienił dostawcę.

 

Kolejnym minusem jest oszukiwanie na dyskach, w ofercie piszę np. 1GB dysku, a w rzeczywistości to 0.98GB gdyż zamiast użyć przelicznika 1GB = 1024MB jest używany 1GB = 1000MB. Dla dysku 100GB to już tylko 97,65GB. Pierwszy raz na VPSa widzę taką taktykę przydzielania dysków, a to już jak dobrze pamietam 6 firma w której mam VPS więc jakieś porównanie jest.

 

Żeby nie było że uczepiłem się na tą firmę. Uważam że nie jest to zła firma, ale ma jeszcze dużo nie dociągnięć które warto by było poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteśmy wdzięczni Państwu za uwagi które nas dotyczą dzięki temu możemy usprawniać nasze usługi a przede wszystkim doprowadzać je do perfekcji.Nie uważamy tego w żaden sposób za czepianie się bo jest to robione jak najbardziej poprawnie, prosimy tylko o czytanie ze zrozumieniem oraz wyrozumiałość. Przykro nam jest że nie możemy dokonać pewnych zmian od ręki, co wiąże się z czasem pracy i jego priorytetami który poświęcamy na pewne czynności. Jeśli chodzi o działanie biura jest ono otwarte w dni powszednie od pon-pt od 8-16 w późniejszych godzinach mamy ustalone dyżury. Jeśli chodzi o odpowiedź ponownie powtarzamy co już ujęliśmy w poście poprzednim akceptując regulamin akceptuje Pan jego warunki paragraf 5 pkt 10 czyli odpowiedź w czasie od 24-48h, dla nas też to powoduje straty i staramy się jak najszybciej odpowiadać na zgłoszenia niestety priorytety w rozwiązywaniu problemów są różne i naprawdę oczekujemy wyrozumiałości. Natomiast jeśli oczekujecie Państwo pustego słowa aprobaty że zgłoszenie jest już realizowane w ciągu 5 min niestety nie będziemy tak robić, bo jaki to ma sens i jakie to ma przełożenie na działanie względem danego zgłoszenia chyba żadne ? Zależy nam na konkretnej pomocy dla użytkownika. Jeśli chodzi o w/w błędy, problemy, niedociągnięcia wszystko będziemy usuwać i poprawiać zgodnie z Państwa wytycznymi i potrzebami jak najszybciej będzie to możliwe .

 

PS. użytkownika lord101 prosimy o dokonanie zgłoszenia w naszym BOK dotyczącego dysku twardego, z góry dziękujemy.

Edytowano przez ServerSite.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W związku z przeprowadzaniem zmian związanych z ulepszaniem naszych usług, jak również wprowadzaniem poprawek dotyczących zgłoszeń użytkowników WHT, BOK etc. Z dniem 22.11.2012r. zakończyliśmy sprzedaż usług serwerów VPS w lokalizacji Łódź, pozostawiając w obecnej chwili wyłącznie lokalizacje Warszawa.

Staramy się aby nasza oferta była w pełni satysfakcjonująca dla Państwa, za problemy związane z wprowadzanymi zmianami jak również, czas na ich wprowadzenie Przepraszamy.

 

Z poważaniem

Zespół Serversite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy nasi klienci zostaną przeniesieni do dnia 01.01.2013r. z tą samą ceną którą dotychczas mieli w Łodzi do lokalizacji Warszawa, a w ramach rekompensaty i utrudnień z tym związanych ich abonamenty zostaną przedłużone dodatkowo o 10 dni. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności dla klientów i dużego nakładu pracy z naszej strony przy migracji, lecz nie ma innego wyjścia aby poprawić, jakość usług i dopracować elementy, które dotychczas nie funkcjonują tak jakbyśmy sobie tego życzyli, stąd tak radykalne posunięcia w działaniu.

Zapraszamy do składania ofert na napisanie skryptu obsługi domen więcej na http://www.webhostingtalk.pl/topic/40575-zlece-napisanie-skryptu-rejestracji-i-zakupu-domen/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro się już coś dzieje to chyba dobrze, ale w Łodzi jest jakiś limit łącza na VPS? bo mi teraz nie może przekroczyć 1Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko by za czeli? Muszą to robić o takich porach, przecież to można zrobić w nocy lub limitować łącze, a nie drzeć całe pasmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Migracja kont będzie przeprowadzana w grudniu, w chwili obecnej się do niej przygotowujemy natomiast nie są jeszcze prowadzone żadne prace z tym związane. Właśnie między innymi dlatego drogi użytkowniku lord przenosimy się całkowicie na Warszawę. Jeśli Pan chce możemy dokonać indywidualnie migracji, proszę napisać tylko zgłoszenie w BOK i działania zostaną podjęte.

 

PS. LV nie ma limitu łącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prace zostały przeprowadzone w 98%, zmieniony wygląd strony, zmienione plany taryfowe, poprawione serwery DNS, poprawiona jakość usług (podziękowaliśmy Livenet), wprowadzone do sprzedaży domeny, poprawa optymalizacji serwerów poprzez aktualizacje i rekonfiguracje jak i zmianę poszczególnych usług na serwerach. Pozostały kwestie kosmetyczne które w obecnej chwili przeprowadzamy, dlatego będziemy wdzięczni za wskazanie błędów czy też usterek które warto było by poprawić. Stawiamy w pełni na jakość i zadowolenie naszych klientów mamy nadzieję że uda nam się to realizować w szerokim zakresie naszej działalności.

 

Dziękujemy za pomoc.

Zespół Serversite.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zgłaszałem "wspracie online" ale zostałem olany ;)

 

Nie możliwe jeszcze wczoraj zostało poprawione na stronie głównej z tego co się oriętuję :P może trzeba odświeżyć przeglądarkę ? Wsparcie Online - Chyba że to inne miejsce niż strona główna ?

Edytowano przez ServerSite.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×