Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
McNeal

Muzyka, teledyski, koncerty itp.. wolne od Zaiks, ZPAV i wszystkich innych poborców...

Polecane posty

Tak obecnie myślę o tym całym ACTA że taki portal mógłby powstać ale na warunkach all free.. coś jak jamendo ale w zupełności bezpłatnie, gdzie można byłoby umieści teledyski własnego zespołu, własną muzykę itp...

Oczywiście odpowiednio skatalogowane, ubrane w kubraczek coby dawało możliwość włączenia w to większej rzeszy ludzi co chciałyby się wykazać że potrafią, ale tu zaczyna się problem, bo kto by się takim czymś za free zajmował? Sam sprzęt czyli serwer , łącza itp... to nie problem, ale cała reszta to już wielkie wyzwanie. Może ktoś potrafi coś urodzić na etapie pomysłu i coś coby miało jakiś sensowny obraz.

Nie chce tworzyć nic na wzór yutubka, czy ala miusicdaja ale coś co tworzyliby sami wykonawcy a szczególnie Ci początkujący dla siebie...

 

I co dalej?

 

Ktoś może powiedzieć koszta, kasa, czas, kasa, ludzie, kasa itp... ale:

 

Może z tego coś się urodzić fajnego.. jakieś NOVUM niespotykane?

 

Chciałbym poznać wasze zdanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja osobiście muzykalny nie jestem, ale lubię czasem posłuchać młodych talentów, a brat organizuje u siebie w mieście różnego rodzaju imprezy coroczne (jest ich kilka w roku) i właśnie między innymi są koncerty (np. ostatnio Grubson) ale także występują lokalne małe kapele z całego województwa zach-pom :) i właśnie szuka takich młodych i daje im "swoje 5 minut" przed nie małą publicznością :)

 

Oczywiście popieram takie rzeczy oraz takie pomysły jak ty zaprezentowałeś.

 

Czy się przyjmie to nie wiem bo jednak przydałoby się zapytać samych zainteresowanych (kapeli, wykonawców itd.)

 

 

 

Osobiście jak byś potrzebował jakiegoś moderatora, programisty "amatora" to w ramach prac charytatywnych czy za symboliczną opłatę mógłbym coś tam pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam 4 kapele rockowe, jedną funky , kilka innych i jedna z nich pytała się o jakiś portal duży który by dawał taką możliwość. No zobaczymy co inni napiszą, może się sklei jakiś mądry obraz całości w tejże dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to już masz - myspace...

poza tym nawet do darmowego umieszczania mogą się przyczepić, że jakim prawem rozpowszechniana jest kultura bez opłat : ) ZAIKS i inne gówna to chore twory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zle myślisz bo jeśli są to dobra rozpowszechniane za zgodą autora w formie wszelakiej i nikt z tego nie drze kasy to mogą się wypchać tym bardziej jeśli autor godziłby się na odpowiednio skonstruowany regulamin, który wyraźnie by to podkreślał...

Poza tym większość portali nie zezwala na użycie takich treści komercyjnie lubn np. puszczając w sklepie z butami za darmo... a ty pstryk all free...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym nawet do darmowego umieszczania mogą się przyczepić, że jakim prawem rozpowszechniana jest kultura bez opłat : ) ZAIKS i inne gówna to chore twory...

Jeżeli utwór nie jest zgłoszony przez autora do żadnej z organizacji (ZAIKS, STOART, itp.) to mając zgodę autora można je wykorzystywać zgodnie z tą zgodą.

 

A tak BTW to mając jakiś w miarę popularny utwór to z ZAIKSów i innych to dobra kasa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej McNeal,

 

Podoba mi się Twoje podejście, począwszy od rozdawania serwerów, aż po ten pomysł.

 

Jako, że mało precyzyjnie opisałeś jak taka strona miałaby działać lub co dokładnie oferować to rzuć sobie okiem na zagraniczne projekty o podobnej tematyce/zadaniu.

 

http://soundcloud.com/

-

- http://soundcloud.com/madeon/deadmau5-raise-your-weapon

 

http://bandcamp.com/

- http://bandcamp.com/gallery

- http://tamarama.bandcamp.com/

 

http://mixcloud.com/

 

Infrastruktura to jest pikuś. Napisanie oskryptowania strony to jest dopiero wyzwanie.

 

Ps. Z YouTube/Vimeo nie wygrasz, więc kwestię hostowania wideoklipów możesz odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wykorzystując darmowe playery reszta skryptu to też nie jakiś duży problem jeżeli nie chcesz jakiegoś potężnego CMSa pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra .... Odgrzewam trochę starego kotleta.

 

Ostatnio czyli w weekend poprzedni, siedziałem u ziomala, który płakał że Zaiks mu dowalił 300zł (chcieli 1k) mandatu za muzykę z netu online w sklepie z ciuchami, poza tym kara nie jest tak istotna ale ważny element to to, że oni zaczynają się panoszyć straszliwie po tym ACTA. Kazali mu założyć jakaś płatność co miesiąc gdzie wyjdzie ponad 700 rocznie by mógł puszczać takowe coś jako "muzyka w tle" jak dobrze pamiętam. Nie pisać o typowych darmowych muzach za 30zł bo to nie ten projekt....

 

A więc do rzeczy: biggrin.png

1. Szukam wolnych zasobów LUDZKICH ph34r.png na zasadach "free for cośtam"

2. Przeznaczam na Start UP serwer na razie mały jakiś tam np:

i7, 8gb ram, dyski oczywiście SSD tak ze 100Gb w raid1

3. Łącze bez limitu na początek 200Mbps

4. Dodatkowo później serwer może w innej lokalizacji jako redunt dla usługi.

5. Najważniejsza rzecz "koordynator" lub grupka coby miał/mieli możliwość wszyściutkich trzymać w ryzach

6. Oczywiście robótka za free bez żadnych opłat, oraz żadnej kasy na przyszłość.

 

Potrzebuję dobrego pomysłu tak by all było za free, w tym możliwość wciskania własnych utworów - muzy, filmów, reportaży, dokumentów i całej reszty. Konstrukcja całości musi opiera się na wolności użytkowania, edycji i takie tam. Czyli regulamin musi by taki by twórcy udostępniali swoje "twory" za free do słuchania, oglądania, użytkowania itp za darmo. Rozdmuchanie tegoż projektu też byłoby podstawą by się udało.

 

Chętnych prosiłbym o "zastanówkę" i dyskusję w kwestii jak miałoby to wyglądać i co można byłoby tu dać na ruszt by rozruszać zdrewniałą rzeczywistość i dać możliwość słuchania, oglądania, czytania itp.. czegoś co w zupełności było by za free jak to niby jest obecnie.

 

Pisać w temacie bo na PW prawie pełno. Wszystkie konkretne rzeczowe uwagi są widziane prawie "MILE" do tego propose na domeny, www, funkcjonalność itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jest kupa muzy głównie lewizny więc nie o takie coś mi chodziło. Przeczytaj dokładnie to co napisałem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chętnie dam ci kontakt do mojego kolegi który próbuje swoich sił na scenie muzycznej

 

 

Jak chcesz napisz na PM (ma znajomości chętnie by ci dał kilka utworów)

 

 

Od strony technicznej raczej ciężko znaleźć ci wolontariusza hehe :)

 

 

Jak tam coś pomóc to wieczorkiem pomogę jak wrócę ze szkoły albo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja był bym za stworzeniem takiego portalu/serwisu, tez mam w swoim gronie trochę osób co tworzą muzykę w flstudio itp, i nawet ładne kawałki, co do ZAIKS to są oni śmieszni. W biurze znajomego robili na początku lutego nalot, jak i w całym mieście , Puszczone w tle na laptopie RadioParty i życzyli sobie płacić 100 zł msc za to że 2 właścicieli i "sekretarka" słuchają radia internetowego śmieszne, jeszcze bardziej jest dla mnie śmieszne, że sąsiad który ma lokal gastronomiczny, powieszony TV i cyfrowym p. i opłaca abonament telwizyjny czy jak się to tam zwie (opłata od odbiornika) to chcieli mu wlepić mandat 500 zł....

 

To jest żałosne, urzędnikom się w dupie przewraca..

 

A więc ja się zgłaszam na wolontariusza, i tu pomysł na początek, u mnie np. Są koła filmowe, grupka młodzieży, osób dorosłych kręci filmy dokumentalne, które są wyświetlane co msc za free w kinie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja był bym za stworzeniem takiego portalu/serwisu, tez mam w swoim gronie trochę osób co tworzą muzykę w flstudio itp, i nawet ładne kawałki, co do ZAIKS to są oni śmieszni. W biurze znajomego robili na początku lutego nalot, jak i w całym mieście , Puszczone w tle na laptopie RadioParty i życzyli sobie płacić 100 zł msc za to że 2 właścicieli i "sekretarka" słuchają radia internetowego śmieszne, jeszcze bardziej jest dla mnie śmieszne, że sąsiad który ma lokal gastronomiczny, powieszony TV i cyfrowym p. i opłaca abonament telwizyjny czy jak się to tam zwie (opłata od odbiornika) to chcieli mu wlepić mandat 500 zł....

 

To jest żałosne, urzędnikom się w dupie przewraca..

 

A więc ja się zgłaszam na wolontariusza, i tu pomysł na początek, u mnie np. Są koła filmowe, grupka młodzieży, osób dorosłych kręci filmy dokumentalne, które są wyświetlane co msc za free w kinie.

 

Pozdrawiam

 

Co najśmieszniejsze, artyści których utwory były grane, nigdy nie zobaczą tych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu rzucę przykładami:

http://www.jamendo.com/pl/

http://ccmixter.org/

 

... a nóż widelec pomoże to w krystalizacji myśli McNeal'a.

 

Te portale są znane i muza instrumentalna również. Ale tam trzeba płacić a niektóre portale działają na zasadzie mamy muzę, damy ale opłać lub niby free a później okazuje się różnie.

Tu idea jest ciut inna. Wszystko za free, na zasadach umieszczasz zgadzasz się na użytkowanie innych za free. Do tego można byłoby skusi się o zrobienie radia itp.. wiele możliwości ale koordynacja i spójność wszelakich pomysłów musiała by by zebrana w jeden garnek i na podstawie tego stworzyć coś czego nie ma .. smile.png i dotyczyc mogłoby nie tylko samej muzy.

 

Ps. Nikt nie chce tworzyć nowego youtu czy temu podobnych ale coś co miałoby dać możliwość korzystania z zasobów bez strachu że ktoś nas posądzi o "kradziejstwo"

Poza tym to ludzie tworzą zasady, poprzez zainteresowanie. Co do kapel to mam również kilka znajomych jak każdy.

Tu projekt tworzyliby ludzie chętni a nie zmuszani do czegokolwiek..:)

 

coś mi zjada "ć"

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najśmieszniejsze, artyści których utwory były grane, nigdy nie zobaczą tych pieniędzy

 

To akurat nieprawda. Kolejki po tantiemy za grane w radiu, tv czy sklepach piosenki są dłuuuugie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×