Skocz do zawartości
Michael Dicson

problem z kodowaniem bazy danych w nazwa.pl

Polecane posty

Witam chciał bym zapytać czy ktoś przenosił swoje serwisy na nazwa.pl?

Jak u was z kodowaniem ponieważ mój klient zazyczył sobie przeniesienie swojego serwisu do nazwa.pl ale przy przenosinach strony nastąpił błąd zamiast polskich znaków występują znaki zapytania i inne kwiatki.

Próbowałem zmienić kodowanie na serwerze ale to nie przynosi skutku tylko cały czas jest ten sam błąd moze wie ktoś jak to naprawić bo ja męczę się z ta nazwą już pół dnia i nie mogę nic naprawic a w biurze obsługi w nazwa oczywiście nie dostałem odpowiedzi na to jak mam to naprawic bo szczerze mówiąc osoby tam pracujące nie wiele wiedzą o tym gdzie pracują i nie mają pojęcia o hostingu prosze o pomoc.

 

Prosze o jak najszybszą pomoc lub radę bo już mi ręce opadają i jestem strasznie zdenerwowany bo przez cały dzien użeram się z gównianym serwerem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy eksporcie ustaw:

 

Tryb zgodności SQL na MYSQL40 i to samo przy imporcie

 

Zaznacz jeszcze ptaszek przy eksporcie w:

Dodaj DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT

 

 

 

U mnie nie ma problemów przy takich operacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnei dotej pory też nie było do póki nie natknołem się na tą firmę cudowałem dziś w bazie różne ustawienia i konfiguracje kodowania le cały czas błędy

 

Już zacząłem tak myśleć iż przydzielili mi jakiś uszkodzony serwer lun źle skonfigurowany, przypomnę tylko iż na starym hostingu strona działała bezbłędnie.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może warto było sprawdzić po utworzeniu nowej bazy danych jej kodowanie?

 

SHOW VARIABLES LIKE 'character_set_database';
SHOW VARIABLES LIKE 'character_set_client';

 

Następnie sprawdź jakie kodowania masz dostępne do ustawienia

 

SHOW CHARACTER SET;

 

Poniżej masz kod do zmiany kodowania bazy danych i tabeli:

 

ALTER DATABASE nazwa_bazy DEFAULT CHARACTER SET kodowanie
ALTER TABLE nazwa_tabeli DEFAULT CHARACTER SET kodowanie
SET NAMES 'kodowanie';

 

Prosze o jak najszybszą pomoc lub radę bo już mi ręce opadają i jestem strasznie zdenerwowany bo przez cały dzien użeram się z gównianym serwerem,

 

Niestety serwer nie jest gówniany - wszystko rozbija się o domyślne kodowanie nowej bazy danych. W każdej firmie może być inne, więc warto najpierw sprawdzić jakie mamy kodowanie na nowym hostingu oraz w istniejącej już bazie danych i jej tabelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wordpressy mi bez problemu teraz się przeniosły tylko ten skrypt autorski mojego klienta nie chce się porawnie przenieść. Dziwna sprawa a na tym samym serwerze wszystko stało wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dodać w tym CMS-ie jako pierwsze zapytanie po connect "SET NAMES kodowanie", bo może dane się dobrze przeniosły tylko potem się zniekształcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ten hosting do pozycjonowania ponieważ strona pod domeną np www.strona.pl w wyświetla się ale i pod adresem np www.nazwaserwera.nazwa.pl/strona/ tez wyświetla się ta sama zawartość strony jak to ma się do pozycjonowania?

I czy to możliwe jest że jednego dnia serwer na serwerze zużyłem 5gb transferu a przeżuciłem tylko jednego bloga i forum o średniej wielkości, także zużyłem ponad 6 tysięcy sekund pracy procesora a strona od wieczora dopiero stoi na tym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ten hosting do pozycjonowania ponieważ strona pod domeną np www.strona.pl w wyświetla się ale i pod adresem np www.nazwaserwera.nazwa.pl/strona/ tez wyświetla się ta sama zawartość strony jak to ma się do pozycjonowania?

A skąd google ma wiedzieć, że takie coś jak www.nazwaserwera.nazwa.pl/strona/ istnieje ? Jak nie wiem to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak jednak z drugiej strony jest troche strach by nie zafitrowało strony lub by bana wcale nie dostać, i cos wydaje mi się ze ten system w nazwa zle podlicza zużycie zasobów serwera bo strona od wczoraj od godziny 21 stoi i od wczoraj od tej godziny zanotowały staty bardzo duże użycie systemu i pobranych danyz z bazy danych i do bazy danych bo reszta to jest normalnie tylko to mnie też martwi bym nie musiał znowu przenosić stron klienta na inny hosting bo tam nie będzie strona działać poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać .htaccessa, który Ci zawsze przekieruje na właściwy adres. A nie przerzucałeś wczoraj tej strony i bazy danych ? Może to duże zużycie wynika z Twojego działania (wgrywanie bazy, testy, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPU i Transfer w przypadku nazwa.pl to jeszcze nic...

 

"Czas użycia systemu

Czas użycia systemu jest parametrem usługi serwera. Jest to suma czasu procesora, użytego przez wszystkie elementy usługi serwera takie jak: aplikacje WWW, bazy danych, poczta. Parametr ten wynosi aż 2 000 000 sekund w trakcie trwania okresu abonamentowego."

 

O ten "parametr" bym się martwił raczej gdyż te 2mln sekund jest na rok czasu...

 

Dodam, że czas CPU != czas rzeczywisty

Edytowano przez kamilek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i o to się martwię, w tej nazwie mam tylko same problemy,

Teraz z wordpresem mam problem wyskakuje taki błąd

 

"Błąd RSS: A feed could not be found at http://blogsearch.google.com/blogsearch_feeds?scoring=d&ie=utf-8&num=10&output=rss&partner=wordpress&q=link:http://www.mojastrona.pl/"

 

I tez nie wiem co to i dla czego tak się dzieje w panelu admina w wordpress mam ten komunikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się już wyganiają z nazwy tak jak myślałęm wystarczy bota google bota by zapchać serwer w zamian proponowali mi dedyka u nich który wogóle nie jest potrzebny bo stronę klienta odwiedza zaledwie 300 osób na dzień tą co przeżuciłem nie myślałem ze tak szybko serwer się zapcha.

 

Administratorzy nazwa.pl że to jest spowodowane dużym zainteresowaniem google bota że google intensywnie indeksuje stronę i to jest przyczyna takiego wielkiego obciążenia heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×