Skocz do zawartości
Insider

Webhostingtalk.pl i Community Projects

Polecane posty

Przeglądając forum nie natrafiłem na taką inicjatywę, rzucam więc pytanie. Czemu by wspólnie nie zrobić kilku projektów służących ogółowi społeczności forum?

 

O jakie projekty chodzi? Oto kilka moich propozycji:

- monitoring stron/serwerów (eg. pingdom.com)

- statystyki (eg. woopra.com, google analytics)

- email delivery/email marketing (eg. sendgrid.com, mailchimp.com)

- małą CDN

 

Na WHT mamy przekrój specjalistów praktycznie z całej branży IT. Niech każdy programista dorzuci kilka linijek kodu na SVN, grafik poskleja garstkę pikseli, firmy udostępnią kawałek serwera, a reszta dorzuci rady i przemyślenia i będziemy mieli kilka unikalnych, darmowych usług oferowanych dla forumowiczów.

 

Ile przy tym może być dyskusji, wymiany ciekawych poglądów/idei, zabawy i ogólnej integracji społeczności forum.

 

Jak myślicie, czy jest możliwe w naszej szarej polskiej forumowej rzeczywistości szansa na rozpoczęcie czegoś takiego? Wiecie na przekór stereotypowemu myśleniu Polaków (

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Insider robią, wynajęci po to ludzie. To forum jest quasi-komercyjne, to kolejny krok po tym, o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zacznie działać tutaj Tapatalk, bo bym był rad jakby ktoś o tym pomyślał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dopisałem do prywatnego TODO, jutro powinien być (tapatalk).

 

Projekty - jak zwykle ktoś musi zacząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tapatalk zainstalowany. Przechodzi pomyślnie weryfikację online więc chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

no i zaczeło się. kolopik pierwszy w śmieceniu tapatalkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Proszę tylko wyłączcie ten napis doklejany bo człowieka coś trafia jak to widzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy jest możliwe w naszej szarej polskiej forumowej rzeczywistości szansa na rozpoczęcie czegoś takiego?

 

Pomysł ciekawy.. Myśle, że szansa by była. Jednak ktoś by musiał zacząć przewodzić, bo znając życie wzajemne patrzenie na siebie kto zacznie... ;-)

 

Podałeś same przykłady rzeczy, które pożerają zasoby. Strzelam, że bardzo szybko padłby pomysł również komercyjnych abonamentów, a jak wchodzi w grę kasa to chyba ciężko o spontaniczną wspólną pracę - zaczęłoby się więcej dyskusji nad podziałem zysków niż pracy.

Do tego trzeba albo zgranego zespołu, albo dobrego.. z braku lepszego słowa - przewodniczącego. ;)

Ew. firmy, która zacznie robić i przyjmie chętnie pomoc w zamian za darmowe konta/dużą zniżkę dla userów forum.. ale w sumie nie wiem czy ktoś by chciał firmie pomóc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekty - jak zwykle ktoś musi zacząć smile.png

Pomysł ciekawy.. Myśle, że szansa by była. Jednak ktoś by musiał zacząć przewodzić, bo znając życie wzajemne patrzenie na siebie kto zacznie... ;-)

 

Jeżeli już zaczynać, to wpierw trzeba mieć na czym. Kilka dni temu u mnie w zespole padła idea odpalenia darmowej chmury. No trochę za dużo powiedziane, chmurki albo obłoczku bardziej.

 

O co chodzi?

Kupić ze trzy serwery w OVH, powiedzmy 1x HG XL (Control Panel i Data store) + 2x EG BestOf AMD (Hypervisor Servers). Zestawić na tym OnApp lub CloudStack.

 

Mając już taką infrastrukturę można zacząć myśleć:

- aby dawać do niej darmowy dostęp zasłużonym userom z forum (na podobnej zasadzie jak robi to McNeal dla serwerów dedykowanych)

- aby dawać do niej darmowy dostęp osobom z ciekawymi pomysłami na strony, startupami (na przykład Kamikadze i jego pinguj.pl)

- nad tworzeniem darmowych usług (jak wymienione w pierwszym poście)

 

Po co to komu?

Jako projekt społeczności to głównie do zabawy, nauki, rozwijania projektów, wygody. Ja bym z radością odpalił sobie VM JumpBoxa i w kilka minut miał gotowy praktycznie każdy soft potrzebny do rozpoczęcia ciekawego startupu. Ale to ja...

 

Czy to się może udać?

No i tu jest pies pogrzebany. Jeżeli nie będzie się tego trzymać twardą ręką, to w ciągu tygodnia wyrośnie ładny potworek typu:

- 20 sieci serwerów CS, OTSów, Minecraftów

- 500x rtorrent

- IRC i wojenki (ja tobie 5gbps ddos, ty mi 10gbps ddos)

- spamiarki (listing w SpamCop w ciągu kilku godzin)

- tu wstaw 100 innych, typowych, destrukcyjnych zastosowań darmowych hostingów

 

Finanse.

Jeżeli robić to na sprzęcie z OVH to pierwsze co przychodzi na myśl to przycisk "Donate", co i tak pewno nie pokryłoby 10% miesięcznego kosztu maszyn. Robić coś takiego na sponsorowanym hardware, koszt oczywiście znacząco spada, a sponsorzy maszyn dostają jakieś bonusy w postaci reklamy. Zawsze też można dla komercyjnych projektów działających w obrębie chmury tak filtrować ruch wychodzący, że w miejsce ad tagów dużych sieci reklamowych wstrzykiwać ileś % reklam sponsorów - pure evil :D ).

 

Wnioski.

Wyciągnijcie sami. Mnie to chyba przerosło, nie tyle finansowo, co organizacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kto to zrobi..? McNeal pisał, że nie będzie dostarczał maszyn wiecznie tylko w jakimś czasie remontu (czy coś takiego)

Toż to spore koszta maszyny, transfer + administracja. Że o jakimś supporcie nie wspomnę. I to z dobroci serca dla userów forum? Czy tylko mi wydaje się to nierealne?:D

 

- aby dawać do niej darmowy dostęp zasłużonym userom z forum (na podobnej zasadzie jak robi to McNeal dla serwerów dedykowanych)

Kto zapłaci? ;)

 

- aby dawać do niej darmowy dostęp osobom z ciekawymi pomysłami na strony, startupami (na przykład Kamikadze i jego pinguj.pl)

- nad tworzeniem darmowych usług (jak wymienione w pierwszym poście)

Chciałem zobaczyć pinguj.pl, ale nie działa, więc nie skomentuję tego.

 

Jako projekt społeczności to głównie do zabawy, nauki, rozwijania projektów, wygody. Ja bym z radością odpalił sobie VM JumpBoxa i w kilka minut miał gotowy praktycznie każdy soft potrzebny do rozpoczęcia ciekawego startupu. Ale to ja...

JumpBox kosztuje miesięcznie $60, to nie będziesz miał $10 czy $20 na vpsa? :D

Do zabawy nauki? Vpsy za $5, albo rootnode?

 

Robić coś takiego na sponsorowanym hardware, koszt oczywiście znacząco spada, a sponsorzy maszyn dostają jakieś bonusy w postaci reklamy. Zawsze też można dla komercyjnych projektów działających w obrębie chmury tak filtrować ruch wychodzący, że w miejsce ad tagów dużych sieci reklamowych wstrzykiwać ileś % reklam sponsorów - pure evil biggrin.png ).

Kto Ci zasponsoruje hardware?:D

Reklamy? To dlaczego ktoś miałby sobie nie kupić vpsa w chmurze za paredziesiąt złotych?

 

Nie widze trochę sensu przyznam. To sporo pracy administratorskiej - zwłaszcza jak zasłużeni userzy i inni zaczną mieć pytania i prośby - i w imię czego, reklam? Spójrz na rootnode, na początku dwóch adminów bodajże i pomysł, obecnie masa kont. A Ty mówisz o czymś ala rootnode, tylko bezpłatne, jeśli dobrze rozumiem..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chciałem zobaczyć pinguj.pl, ale nie działa, więc nie skomentuję tego.

 

Już dostępne... (jest jeszcze pod DNSki drugi IP podpinany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×