Skocz do zawartości
Michael Dicson

Jaki hosting www wybrać pod 6 średnich stron www.

Polecane posty

I testuje usługi kei ale tam trzeba wszystko robić ręcznie dodawać katalogi ręcznie zmieniać nazwy w htaccess też ręcznie bo u nich jest panel tragiczny, jezeli chodzi o kei to przyznam ze pomoc techniczna jest na wysokim poziomie ale panel to tragedia i nie jeden pewnie przyzna mi w tym rację.

W kei jest podobnie jak w nazwa tylko ze inaczej zarządza się serwerem chodzi tu o panel zarządzania usługami.

 

Ja powiedziałem że nazwa, i 1&1 to są bardzo marne oferty i w szczególności nazwy nie pracują tam kompetentni ludzie bo nie potrafili mi pomóc w konfiguracji serwera wszystkiego musiałem domyślać się samemu a ich panel też nie jest za ciekawy. W 1&1 przeraził mnie ten limit na ilość plików na serwerze bo w stosunku do pojemności w gb serwera ilość plików jest stosunkowo za mała i tego nie ma nawet w ich regulaminach opisane. I dla tego w dzień który zamówiłem usługę to jeszcze w tym samym dniu z niej zrezygnowałem. Po prostu te firmy nakładają bardzo śmieszne limity na konta a zwą hosting bezlimitowym.

 

Moim zdaniem lepiej jest nie mydlić ludziom oczu tylko po prostu przedstawiać im faktyczną ofertę jaką mają do zaoferowania i nie pisać ze hosting jest bez limitu skoro limity są bo to jest po prostu nie prawdą.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zwą usługi hostingiem "bezlimitowym", tylko usługą bez limitu (transferu) :) co i tak jak się okazuje często, gęsto ma swoje gwiazdki w postaci przycinanego łącza po jakimś tam przekroczonym transferze. Bo nawet na logikę, usługa hostingowa (zwłaszcza współdzielona) chcąc nie chcąc - jakieś limity musi mieć :). Wszystkiego dowiesz się dokładnie czytając specyfikację usługi oraz regulaminy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1&1 przeraził mnie ten limit na ilość plików na serwerze bo w stosunku do pojemności w gb serwera ilość plików jest stosunkowo za mała i tego nie ma nawet w ich regulaminach opisane. [...] Po prostu te firmy nakładają bardzo śmieszne limity na konta a zwą hosting bezlimitowym.

 

Nie bronię 1&1, bo przekonałem się, że mają więcej wad niż zalet, ale spróbuj na dysku na swoim komputerze zapełnić dysk dużą ilością plików o małym rozmiarze i zweryfikuj później jaki to ma wpływ na wydajność Twojego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój komputer to takich posiadam 2 i na obydwóch pracuję i zapewniam cie mam tysiące jak nie miliony małych plików na dysku no i kompa przynajmniej tego nowszego nie formatowałem już bardzo bardzo długo i system działa bez zawiech, ale to zależy od mocy procesora ilości ramu itp.

 

Ale co ma komputer z maszyną która stoi w data center i pracuje 24 godziny na dobę? Tam serwer są znacznie mocniejsze niż sprzęt komputerowy który można dostać w zwykłym sklepie.

 

Nie zmienia to jednak faktu iż dając np. 50 gb pojemności serwera i ograniczając go ilością plików nie jesteśmy w stanie wykorzystać tej pojemności do konca czyli płaci się za coś co nie dostajemy więc nie rozumiem 50 gb to powinno być 50 gb. Zauważ że skrypty zazwyczaj składają się z plików o małej ilości pamięci więc parę skryptów wrzucisz i zawalasz miejsce plikami i ten smieszny limit a gdzie miejsce np na zdjęcia i inne pliki?

 

Takie ograniczanie mija się z celem bo limit na CPU to mogę zrozumieć ale na powieszchnię dysku ograniczaną ilością plików to już lekka przesada z właszcza ze strony 1&1 oni tak się chwalą swoimi datacenter jakie mają ale widać po ograniczeniach ze słabe mają w nich maszyny bo przynajmniej tak myślę skoro dają takie limity.

 

Jedyny limit jeśli chodzi o pojemność to powinien być limit na powieszchnię liczony w gb i tyle. Możesz się ze mną nie zgodzić ale jak ja zobaczyłem że jest limit na ilość plików czego w regulaminie nie znalazłem i konsultant w 1&1 sam to potwierdził że niema tego w regulaminie to poczułem się oszukany.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej Ciebie czytam Michael ty mniej rozumiem.

 

Może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kolokacja, tam nie masz limitów na pliki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ilość plików ma znaczenie choćby w przypadku robienia backupu,

niestety Michael trochę słabo znasz tematykę, dlatego jedyne co masz to wymagania które są inne od tego co używasz i za co chcesz zapłacić, tu nikt ci ciemnoty nie wciska, zrozum po prostu że pewnych rzeczy nie przeskoczysz, ja mam klientów którym utrzymuje dedyki po kilkaset zł.miesięcznie a transferu mają kilkadziesiąt giga na miesiąc, pewnie pomyślisz że wariaci jacyś, przecież na zwykłym koncie się zmieszczą, a jednak chyba nie :)

mnie się wydaje że Twoim problemem jest to że masz jakiś przychód z tych stron, jeżeli zapłacisz więcej to nie zarobisz, niestety tak czasami bywa, ale to już Ty musisz jakoś znaleźć źródła finansowania, a nie firma hostingowa obniżać ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze przychód mam to wiadoma sprawa i jest on taki że daje radę się z tego utrzymać, po prostu mam wiele wydatków nie tylko związanych z prowadzeniem stron, ale jak większość szukam jak najtańszej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy chciałby taniej, jednak pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.Skoro masz przychód to musisz ponieść koszty zakupu sprzętu, za darmo nikt Ci nie da serwera, abyś sobie wpłacał pieniądze do swojego banku. Skoro Ty zarabiasz, daj zarobić innym, w tym przypadku firmom hostingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja daje zarobić puki co kupuje serwery ustalone w cennikach firm więc tu czepiać się do mnie niema o co. Poprostu szukałem dobrego rozwiązania i taniego może nie drastycznie taniego ale tak żeby nie była cena z kosmosu i tyle i większość tak własnie szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny limit jeśli chodzi o pojemność to powinien być limit na powieszchnię liczony w gb i tyle. Możesz się ze mną nie zgodzić ale jak ja zobaczyłem że jest limit na ilość plików czego w regulaminie nie znalazłem i konsultant w 1&1 sam to potwierdził że niema tego w regulaminie to poczułem się oszukany.

 

W tym punkcie się z Tobą zgodzę - o takich rzeczach jak maksymalna ilość plików powinna być zapisana w regulaminie, bądź specyfikacji usług.

 

Weż pod uwagę, że firma X daje limit na ilość plików na przykładowym poziomie 200k. Załóżmy, że na serwerze masz 100 sąsiadów (co nie jest jakimś wyczynem) i każdy wykorzysta ten limit. Da nam to w sumie 20 milionów plików. Niech teraz wejdzie na to backup to z pewnością siądzie wydajność I/O. A niech coś się stanie i backup pójdzie w dzień zamiast w nocy -> każdy użytkownik wirtualki zauważy "mulenie strony".

 

A jeśli w biznes-host.pl jest Ci dobrze, co więcej składają Ci indywidualne oferty to nawet się nie zastanawiaj, tylko zostań tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja znowu pisze odnośnie serwera bo wydaje się ze poszukiwanie serwera nie zakończyło się i będziemy musieli ze wspólnikiem porozglądać się za jakimś serwerem VPS, mieliśmy kupić serwer dedykowany ale doszliśmy do wniosku że skoro niema dużego obciążenia na obecnym VPS to serwer Dedykowany nie będzie nam chwilowo potrzebny, czy ktoś ma serwery VPS w firmie vipower.pl zastanawiamy się nad przejściem do nich, kiedyś testowaliśmy ich konto shared i ładnie się spisywało chciał bym poznać opinie na temat tej firmy i vpsach oferowanych przez tą firmę czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z VPS1 w vihost.pl (druga marka ViBiznes) - usługę mam jeszcze za czasów lokowania VPS na maszynach Hetznera -> uptime 38 dni. Na maszynie na której jest moja wirtualka nie odnotowuje większego przeciążenia I/O. Jedyne jakie problemy ostatnio wystąpiły były spowodane problemami z siecią po stronie Hetznera. Support odpisuje fachowo, rzeczowo - zdarzyło mi się raz zapłacić dokładnie w dniu kiedy wypadł mi termin płatności i nie było problemu, aby przedłużyć działanie serwera na podstawie potwierdzenia płatności.

 

Z innych tematów na forum wynika raczej, że będziesz potrzebował coś więcej niż VPS1. Vipower ma całkiem ciekawą oferta na serwer Root HP_1. Cena za serwer to 299 netto miesięcznie - za procesor 4-core i 8 GB RAM. Jeśli mocno bronisz się przed dedykiem to pomyśl nad VPS2 lub VPS3 z admnistracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś to do cholery zamknąć ? Dyskusja na pięć stron o tym jak to polskie firmy hostingowe wyzyskują klientów, dając mało i zarabiając na tym miliony... ale w sumie fakt, miał VPS'a w dawnym castpolu to się nasłuchał jak to fajnie można z hostingu sobie kupić plazme etc... ;)

 

Skoro Polska jest zła, a za granicą kraju też jest źle to może poszukaj usługi na księżycu ? Serio nie wiem, jak można mieć taki tupet jak Ty aby przyjść na ogólnodostępne forum i szydzić z wszelkich firm hostingowych. Każdy Ci mówi to samo, a Ty swoje. Skoro masz taki duży ruch, jak to piszesz, to spokojnie będzie Cię stać na opłacenie serwera i za ten tysiąc rocznie. Chyba że Twoje serwisy są na równi z poziomem Twoich postów, wtedy już wszystko wyjaśnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×