Skocz do zawartości
Gość Konto usunięte

Czy top 100 może być rzetelne

Polecane posty

xorg , każda domena jakieś dnsy ma, więc to nie problem sprawdzić u kogo leży,

nie podam że wp.pl jest u mnie bo i tak nikt mi tego nie policzy :) proste/sze jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Rozbieżności są duże i małe. Najgorzej jest ze starymi stronami, których nigdzie nie ma - w żadnych katalogach czy spisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xorg , każda domena jakieś dnsy ma, więc to nie problem sprawdzić u kogo leży,

A co mają DNS'y do rejestratora domen ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mają DNS'y do rejestratora domen ? smile.png

To nie jest ranking registrarów.

To ranking usługodawców hostingowych pokazujący, kto ma najwięcej domen zaparkowanych na swoje nameservery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Nieporozumienia są zabawne. System jest prosty jak budowa cepa, a taaaakie wywody i końce świata się porobiły ;)

 

Jedyna uwaga dot. rzetelności jaka powinna paść to to, że całość będzie musiała podziałać trochę czasu, żeby mieć odpowiednią ilość danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie funkcjonalności top100.

1. okazuje się że lista domen dotyczy domen zaparkowanych na serwerach hostingodawcy, a nie domen sprzedanych/przeniesionych.

Ponieważ większość hostingodawców sprzedaje również domeny, czy możliwym byłoby dodanie do rankingu kolumny sprzedanych ?

Nie pytam o sens przedsięwzięcia, bowiem rzetelność byłaby możliwa wyłącznie otrzymując je od nasku i możliwa tylko dla .pl.

Pytam czy jest to możliwe, bowiem administratorzy wspominali o rozmowach z naskiem na nt rankingu domen, i czy zostałoby to wprowadzone ?

 

2. Lista domen a tym samym pozycja jest odświeżana co 24h. Czy jest zbierana historia zmian i dostępna dla takiego użytkownika jak ja, czy top100 jest wyłącznie listą bieżącą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dosc niemozliwym jest sprawdzanie gdzie dokladnie jest zarejestrowana domena, bo partnerow nask jest malo, i wiekszosc rejestratorow tak na serio rejestruje domene przez wczesniej wspomnianych partnerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×