Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Alikey

Ochrona prywatności

Polecane posty

Witam, chciałem się dowiedzieć (głównie od przedstawicieli firm) jak to jest z ochroną prywatności na serwerach sprzedawanych przez państwo? Chodzi mi głównie o to czy np administrator hostingu może sprawdzać jakie pliki umieszczane są na serwerze? Głównie chodzi mi o pliki php i zdjęcia, bo np jeśli umieszczam prywatne zdjęcia do pokazania rodzinie to czy administrator może je sobie oglądać? Pytam bo czasem zdarza się, że nie każdy administrator stosuje się do ochrony prywatności albo też daje sobie wytyczne w regulaminie do jakiś tam drobnych praw. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest naprawdę w tej kwestii, tym bardziej, że jest tu wielu przedstawicieli poważnych firm, więc liczę, że w miarę Państwo wytłumaczą mi na jakiej zasadzie profesjonaliści stosują ochronę prywatności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator za za zadanie dbać o to by usługi działały poprawnie.

Nikt nie zagląda co tam trzymasz , poza 2 wyjątkami:

 

1) Twoja prośba by sprawdzić dlaczego "strona" nie działa - wtedy sprawdza się czy poprawne chmody, czy gdzieś nie był błąd przy tworzeniu konta itp.

2) Pisemne zawiadomienie od upoważnionych do tego organów iż strona xxxx.pl zawiera zakazane treści czy IP 123.123.123 dokonuje atakow itp.

 

Wtedy zazwyczaj administrator sprawdza czy tak faktycznie jest i automatycznie blokuje usługe do czasu wyjaśnienia przez własciciela.

 

czyli ogólnie mówiąc póki o to nie poprosisz bądź też ktoś nie przyczepia się do tego co masz na stronie to administrator ma ciekawsze zajęcia niż latanie po stronach/katalogach uzytkownikow :)

 

Reszta niech dopisze jak o czymś zapomniałem lub niedokładnie sprecyzowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w jednym przypadku, gdy Twoje konto generuje zbyt duże obciążenie, to administrator może sprawdzić, co generuje to obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie będzie tego robił przeglądając pliki użytkownika tylko sprawdzi to w logach, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak powinno być ;) Czytałem kiedyś o kilku przypadkach łamania czyjejś prywatności dlatego chciałem dowiedzieć się jak to wygląda naprawdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×