Skocz do zawartości
marcel30

Serwery dedykowane 1and1

Polecane posty

Czy korzysta ktoś z tych serwerów ? W sumie , to miałem u nich stronę ( jak rozpoczynali działalnośc w Polsce ) , i jest to okres o którym chcę jak najszybciej zapomnieć . Jednak może coś się poprawiło ,bo na meila dostałem odpowiedz wczoraj o 20 , a takze zostałem poinformowany ,ze o wszystkich sprawach technicznych mozna zapytac pod telefonem czynnym całą dobę .

Szukam serwera managed i meilowo zapewnili mnie ,ze jeżeli wezmę serwer dedykowany managed ,to otrzymam gotowy działający swerwer na który będę mógł wrzucić pliki strony i generalnie o nic innego nie muszę się martwić

Teraz pytania :

- w jaki sposób oni towrzą te serwery dedykowane ,ze można nawet wykupic serwer 2 x 16 rdzeni ?

- brał ktoś u nich serwer managed ? Bardzo mnie ciekawi jak ,wygląda zarządzanie zwłaszcza ,że jest za darmo .

- Najważniejsze pytanie , a więc jak te serwery wygladają od strony technicznej ,sa dobre czy złe . Czy serwer 4 jest dobry ?

Zobaczcie serwer XL6 , bo jak odliczyć 3 miesiące darmowe , to w Polsce nic taniej nie da się kupić (.

W ich oferta ( teoretycznie ) wygląda bardzo zachecająco ,ale znając zycie gdzies musi być jakiś haczyk , tylko gdzie ?

Wszędzie transfer jest bez limitu , a więc co to jest perpetum mobile ? Przecież na tym serwerze 2 razy 16 rdzeni wystarczy postawic niewielki hosting plików , a wykorzystanie transferu będzie się liczyło już nawet nie w tera tylko w peta , ( nie wiem czy dobrze pamiętam jednostki )

 

Przez kilka dni przejrzałem ponad 120 ofert i powiem wam ,że mam taki mentlik w głowie , że w sumie nic juz nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 1and1 ma bardzo złą opinię smile.png

Czy ja wiem czy cena 399zł netto miesięcznie to tanio? Zresztą oferty fizycznie i tak znajdują się za odrą, już lepiej skorzystać z oferty OVH.pl, lepsze ceny i nie stosują takich nieczystych zagrań jak 1&1.

Wątpię aby dawali rurkę bez żadnych limitów, pewnie w regulaminie jest gdzieś wspomniane że przytną łącze do 10Mbits po przekroczeniu jakiejś tam ilości ilości przesłanych danych. A na łączu 100Mbits bez limitu conajwyżej mógłbyć przy dobrych wiatrach wyciągnąć nieco ponad 30TB :)

A część tych rdzeni to pewnie HT :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1and1 na beznadziejną opinie pod względem usług hostingowych (serwery) jak i pomocy technicznej więc ja bym się nie pchał.

W Polskich firmach znajdziesz serwery dedykowane w takiej samej cenie a na pewno jakość i podejście do klienta będzie o wiele lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może napisz do czego Ci potrzebny ten serwer, co chcesz na niego wrzucić, łatwiej będzie coś podpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- w jaki sposób oni towrzą te serwery dedykowane ,ze można nawet wykupic serwer 2 x 16 rdzeni ?

- brał ktoś u nich serwer managed ? Bardzo mnie ciekawi jak ,wygląda zarządzanie zwłaszcza ,że jest za darmo .

- Najważniejsze pytanie , a więc jak te serwery wygladają od strony technicznej ,sa dobre czy złe . Czy serwer 4 jest dobry ?

 

Skoro mieli kilkanaście milionów euro, żeby w kilku krajach w Europie puszczać przez 3 miesiące reklamę o ich kreatorze stron internetowych to z pewnością ich stać na procesor 16-core AMD Buldozer :)

 

Pewnie opcja Managed to poprostu ich platforma softwareowa z hostingu współdzielonego - jeśli będziesz potrzebował coś ekstra do konfiguracji to pewnie Ci nie doinstalują.

 

Serwer 4 ma 4 core i 4 GB RAM - pytanie do czego chcesz do wykorzystywać? Pamiętaj, że wybór dysków ma także znaczenie.

 

Jeśli potrzebujesz usługi typu Managed to zerknij do iq.pl lub do hostersi.pl - ewentualnie zakup serwer w wersji root, zapłać komuś za pierwszą konfigurację, a później za doglądanie serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma zadnej sensownej opini dotyczącej serwerów dedykowanych 1 and 1 , a więc wezmę na 3 misiące jeden serwer z ich oferty . W sumie po trzech miesiącach będzie konkretnie wiadomo co oznacza u nich managed , jak działają u nich serwery ,jaka jest pomoc techniczna itd. . Tylko ,który brać Serwer 4 czy 4i .

W sumie stron mam kilka ,ale najwiekszy ruch generuje strona z grami online , bo w godzinach szczytu jest to teraz nawet 800 -1000 online .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie związany żadnym kontraktem z nimi w tych serwerach weź większy, zawsze może wtedy zrezygnować. Na kontrakt weź dużo tańszy tak, że jeśli wystąpią problemy z supportem lub serwerem będzie mógł w każdej chwili zrezygnować.

 

800 -1000 online

1000 osób jednocześnie korzystających ze skryptu w tym samym okresie czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie związany żadnym kontraktem z nimi w tych serwerach weź większy, zawsze może wtedy zrezygnować. Na kontrakt weź dużo tańszy tak, że jeśli wystąpią problemy z supportem lub serwerem będzie mógł w każdej chwili zrezygnować.

 

*Ceny nie zawierają VAT (23%). Opłaty naliczane z góry. Okres rozliczeniowy wynosi 3 miesiące. W promocji „3 miesiące za 0zł” dla serwerów XL 6 (w systemach Linux i Managed) minimalna długość kontraktu wynosi 12 miesięcy. Przez pierwsze 2 okresy rozliczeniowe (6 miesięcy) opłata obniżona o 50%.

.

wink.png

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja preferuję płatnośc na rok z góry , ale warunek jest taki ,że usługa jest na najwyzszym poziomie . O umowie na rok jest mowa ,tylko w przypadku serwera XL6 ( dają 3 miesiące za darmo ) ,a tak to trzeba zapłacić za 3 miesiące z góry i ewentualnie koniec - chyba ,ze mają cos w regulaminie ukryte. .

Jeżeli ten serwer nie będzie spełniał moich oczekiwań , to wykupie coś w iq.pl albo vipower ,a ten serwer komus dam do zabawy . Przynajmniej bede wiedział , że nie ma sensu oszczędzać ,bo oszczędności są (samo zarządzanie to 2400 brutto rocznie )

 

"1000 osób jednocześnie korzystających ze skryptu w tym samym okresie czasu?"

Nie , chyba to jest zliczane raz na jakiś czas , ale ruch jest spory teraz ok. 70 K a czasami nawet 100 K wyświetleń dziennie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mocno tego żałował, a jak nie masz co robić z pieniędzmi to przekaż je dzieciom np. Bo to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli raz się zraziłeś to po co znowu brniesz w ten sam syf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał tam któryś z was serwer dedykowany ? Mnie interesuje opinia typu "Miałem serwer dedykowany ,zrezygnowałem najszybciej jak się da " . W sumie w Polsce opini z pierwszej reki dotyczącej dedyków 1and1 nie ma wcale ,a więc będzie pierwsza taka opinia .

 

PS. W 1and1 miałem hosting za 150 rocznie i faktycznie był do bani ,ale może dedyki będą lepsze . Pisałem do nich meila w świeta "trzech króli i odpisali " , a więc ktoś tam pracuje . Telefon niby działa 24 na dobe ,ale przekonam się jak bede mial juz serwer

Edytowano przez marcel30 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt nie jest aż takim desperatem, aby brać u nich serwer dedykowany :) Ale jak to mówią, mądry polak po szkodzie :)

Skoro serwery wirtualne są do bani to czemu miało by być inaczej z dedykami? To pokazuje podejście firmy do biznesu, ogólnie w umowach/regulaminach maja pełno kruczków, niedomówień itp. co odpycha co bardziej świadomych konsumentów.

Poczytaj sobie opinie użytkowników 1and1 za granicą:) Tam też nie mają za dobrej opinii, a maszyny i tak fizycznie nie stoją w polskim DC :)

Myślisz że Niemieccy administratorzy będą lepiej traktować Polskich klientów niż swoich rodaków?

W tej firmie strategia opiera się głównie na zwabienie niesiadomego klienta różnymi promocjami i ładnymi reklamami, a później przychodzi czas na dojenie krowy :)

Jeśli chcesz tani serwer za granicą to skorzystać z usług choćby OVH, nie są idealni, ale jednak reprezentują sobą lepszą kulturę niż 1&1, a jeśli zależy Ci na profesjonalnych usługach to weź serwer w HostEurope. W przypadku serwerów które znajdują się fizycznie w Polsce sprawdź ofertę eco.atman.pl

 

Mam jedynie nadzieje że będziesz miał swoją godność i nie wrócisz tutaj za miesiąc, dwa w poszukiwaniu innego dostawcy :)

No ale masochiści są wśród nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. W 1and1 miałem hosting za 150 rocznie i faktycznie był do bani ,ale może dedyki będą lepsze

Jak ktoś ma klienta za kilka złotych do bani to też nie będzie miał szacunku dla klienta za kilkaset.

Pamiętaj że 1&1 to międzynarodowa firma, klientów liczą na miliony nie setki, więc jeden w tą czy w drugą nie gra żadnej roli. Tam się liczą tylko cyferki i to w milionach.

 

Dziwię się Tobie, na forum jest wiele ciekawych firm z dobą ofertą, tam na pewno będziesz inaczej potraktowany niż w takim molochu.

No ale wybór jest Twój, Twoje prawo. Być może będziesz miał szczęście, tego Ci życzę z całego serca.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek, który ma firmę skusił się ich ofercie. Miesiąc pierwszy zadwolony jak cholera. A był to dedyk zarządzany kazał im coś doinstalować coś co go mocniej dociążało już teraz nie powiem ci co. To przez miesiąc zwlekali potem zero kontaktu a opłata na rok z góry więc go w dupie mieli po 3 miesiącach ciągłych problemów przeszedł najszybciej jak się dało do ovh. Każdemu odradza on tą firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery 1and1 sa normalnymi serwerami jak w każdej innej firmie. Posiadam tam trochę maszyn i nigdy nie miałem problemu. Jedynie na co trzeba zwracać uwagę to na spam - wysoki nacisk ze strony 1and1 by żadna maszyna nie generowała tego typu sytuacji że serwer jest zainfekowany i wali po innych maszynach.

Serwer dns postawiony na serwerze 1and1:

--------------------------------------------------------------------------

19:36:37 up 204 days, 22:28, 0 users, load average: 0.04, 0.05, 0.05

 

Stabilne serwery. Nigdy nie miałem problemu. Nikogo nie namawiam na ich usługi ale biorąc pod uwagę że masz w cenie panel i bezproblemową ingerencję w same serwery począwszy od adresów ip a skończywszy na opcji backup w cenie. Hostingu nigdy nie używałem więc się nie wypowiadam. W przypadku pytań służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1&1 Managed

 

Serwer Linux zarządzany przez panel 1&1.

 

Czyli co wrzucają panel do zarządzania na serwer i tyle z zarządzania serwerem? To się kłóci z definicją serwera zarządzanego którą ja znam :) W takim razie można powiedzieć że ja też mam u innego dostawcy serwer managed bo był na nim przeinstalowany plesk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maq, dosyć dziwnymi stwierdzeniami rzucasz.

 

W takim razie można powiedzieć że ja też mam u innego dostawcy serwer managed bo był na nim przeinstalowany plesk

A czy nie posiadasz dostępu roota, a aktualizacje pleska + powiązanych z nim usługowych daemonów wykonuje provider?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie na stronie 1&1 jest informacja że oni właśnie takie rzeczy robią? Jeśli chodzi o pleska to można ustawić w nim automatyczne aktualizacje, baa, można z jego poziomu aktualizować nawet pakiety systemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie na stronie 1&1 jest informacja że oni właśnie takie rzeczy robią? Jeśli chodzi o pleska to można ustawić w nim automatyczne aktualizacje, baa, można z jego poziomu aktualizować nawet pakiety systemowe.

Powodzenia przy naprawie po upgrade... Plesk to jeden z najgorszych paneli... To że takie fikuśne opcje są, nie znaczy że poprawnie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to zależy, czy wybierzesz serwer root Linux / WIndows, czt 1&1Managed.

W pierwszym przypadku dostajesz preinstalowanego pleska + dostęp administracyjny,

w drugim przypadku (managed) opcja Konto administratora do kompleksowego zarządzania serwerem staje się nieaktywna, a aktywuje się support.

Zobaczysz to np. tu: http://www.1and1.pl/ServerPremiumXXL

W kroku 2. wybierasz, czy to root, czy managed.

W kroku 3. wybierasz pokaż wszystkie funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ,a więc wy robicie to czego ja nie lubie ,a mianowicie dysktujecie w stylu wydaje mi się ...

Ja pytając o managed otrzymałem nastepującą informację :

 

"Informujemy, że w przypadku serwera dedykowanego XL 6 "managed" oznacza, że firma 1&1 jest jego administratorem.

Pan może wgrywać na serwer np. pliki i bazy danych."

 

W sumie chce inny serwer niż ten ,ale managed to managed ,a stwierdzenie ,ze 1and1 jest administratorem takiego serwera jest w sumie jednoznaczne .

Na czym polega administracja nie wiem ,ale ja to interpretuję tak ,ze jezeli coś nie bedzie działało ,to administrator to naprawi . Chyba ,że się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie działało po stronie usług serwerowych (bo np. przy restarcie uszkodzi się konfiguracja jakiejś usługi) to tak - naprawią. Ale jeśli nie będzie działało po stronie twojej aplikacji (np. błąd include: ścieżka C:\xampp\htdocs\blabla.inc nie znaleziona) to tu musisz radzić sobie sam.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wybulisz te 4.5 tysiące za pierwszy rok (3mc gratis) za serwer który posiada zainstalowany panel 1AND1 w którym możesz:

 

- Zarządzać domenami, subdomenami itp.

- Zakładać i zarządzać skrzynkami e-mail

- WebFTP, zarządzanie katalogami itp.

- Pobieranie oprogramowania free/share - ware

- Informacje o umowach/rachunkach/kliencie

1&1 Managed

 

Serwer Linux zarządzany przez panel 1&1.

 

 

 

 

 

W tym ich regulaminie można się pogubić...

 

Co do waszych aktualizacji: (regulamin tak skonstruowany że nie jestem pewien czy to odnosi się do tego czy do roota)

 

Dostęp Administracyjny lub dostęp do administrowania serwerem jest ograniczony dla Usługobiorcy i osób upoważnionych przez Usługobiorcę. 1&1 nie ma dostępu do zawartości serwera Usługobiorcy. Jednakże, 1&1 zastrzega sobie prawo do wymagania dokonania przez Usługobiorcę aktualizacji oprogramowania i/lub sprzętu w celu utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i stabilności świadczonych usług oraz do wymagania dokonania niezbędnych w tym celu instalacji, według własnego uznania. Wysokość standardowych opłat za takie aktualizacje jest ustalana przez 1&1.

 

Ogólnie regulamin tego managed nie jest określony i nie widzę żadnej wzmianki o tym w którymkolwiek regulaminie :) Czyli w sumie może składać to się z tego że piszesz żeby zrobili ci i możesz czekać nawet miesiąc aż ci to zrobią bo nie jest określone w jakim czasie muszą to zrobić.

 

 

Najlepiej napisz/zadzwoń do nich na czym polega to managed bo każdy może mieć swoje teorie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×