Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
randomguy90

[Opinia]Wycena systemu zarządzania stroną.

Polecane posty

Witam.

 

Przymierzam się do rozpoczęcia prac nad stroną internetową . Traktować będzie o muzyce , a dokładniej będzie to katalog płyt kompaktowych ... gdzie będzie można stworzyć listę swojej dyskografii , zawiązywać dyskusję na temat danego wydawnictwa , oceniać je i recenzować .

 

Wszystko to zobrazuję wam na 'żywym' przykładzie.

 

discogs.com

 

Chodzi mi o podobny system .

 

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowało by napisania takiego systemu. Dokładną specyfikację z wybranymi opcjami wyślę na maila , do zainteresowanego programisty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić na razie interesuje mnie sam katalog płyt , bez opcji kup/sprzedaj. Z rejestracją/logowaniem użytkowników , katalogiem płyt , oceną , możliwością dyskusji na temat wydawnictwa , oceną płyty i opcją recenzji , dodaniem wybranej płyty na listę (np.posiadam) lub listę (chcę mieć) + panel administracyjny. Ogólnikowo na razie chcę zawrzeć tylko te opcję , dokładne specyfikacje każdej funkcjonalności będę wysyłać już indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanio pewnie nie będzie, od firmy to tak jak mzone napisał od 5k, a freelancer który zna się na rzeczy od 3k.

Chociaż pewnie znajdą się tacy co za 500 zł zrobią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja Kup / Sprzedaj nie obniży ceny o połowę :)

Jeżeli chcesz mieć to w miarę dobrze to 5,5-7 tyś zł licz spokojnie.

Lub najmij gimnazjalistę , który będzie to wykonywał przez 6 msc za 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotowa aplikacja z podstawowym wyglądem graficznym opartym na CSS 1300zł - termin 3 tygodnie

Aplikacja + profesjonalnie wykonany webdesign wraz z logotypem 2000zł - termin 1 miesiąc

 

Terminy mogą iść w dół, w zależności od ilości ewentualnych poprawek i zmian (które przy tak dużym projekcie raczej będą się pojawiać). Przez kolejne pół roku support oraz zapoznanie z systemem gratis. Preferuję umowę zlecenie/o dzieło.

 

W razie zainteresowania bądź pytań zapraszam gadeawzuki@gmail.com bądź 510271656 (T Mobile).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to miałoby działać, działać optymalnie, dawać się łatwo rozwijać, posiadać dokumentacje itd., to przypuszczam że kwota by lekko była powyżej 30 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lub najmij gimnazjalistę , który będzie to wykonywał przez 6 msc za 1500 zł.

 

I nie wiem nawet czy taki "gimnazjalista" w ogóle podoła. Jeżeli chcesz to zlecić porządnej firmie licz się z kosztami 6-7 tys. jeżeli dorwiesz freelancera lub grupę freelancerów myślę, że jesteś w stanie wynegocjować ceny ok. 3-4 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Myślę co lepszy i poprawniejszy - naraz zamawiać skrypt takiego środka pod swoje potrzeby.

To będzie drogo (kilka tysięcy zł) i długo (kilka miesięcy)

Ale pan otrzyma właśnie że chciał.

Ale zawsze jest alternatywami. Na przykład można kupić gotowy moduł do joomla http://www.joomlamusicsolutions.com/

Zapłacić niewiele pieniędzy za sam moduł, możliwie jeszcze za urządzenie i strojenie, za grafikę....

I pan otrzyma prawie to że chciał za kilkuset zł i po kilkoma dniami

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pan otrzyma prawie to że chciał za kilkuset zł i po kilkoma dniami

 

latwo znalesc wykonawce co zrobi cos na joomli, za niewielką kasę i szybko ale wprowadzenie jakichkolwiek zmian będzie trudniejsze bo:

Trudno znaleźć kogoś kto potrafi przerobić joomle. Mam na mysli zmianę PHP a nie dodanie nowego wyglądu. Jak już się znajdzie ktos kto to potrafi to nie pracuje za kilkaset zł.

Oczywiście można zadowolić się domyślną funkcjonalnością, ale wtedy traci się unikalność na tle konkurencji i konkurencja jak na tacy dostaje gotowe rozwiązanie.

 

Joomle z tego co się orientuję ze względów bezpieczeństwa trzeba co jakiś czas aktualizować i często występuje konflikt wersji z dodatkami.

 

Przykład z życia wzięty nr 1:

Kiedyś zrobiłem rozbudowany katalog firm na autorskim skrypcie dla jednego klienta. Serwis działał prężnie ponad rok i był coraz popularniejszy. Serwis miał być rozbudowywany ale klient dalsze prace zamówił u "DEVELOPERA JOMLI".

Dostał jomle z jakimś komponentem social-coś-tam. Dostał liste poprawek, aby dopasowac do potrzeb klienta i przez 7 miesiecy tenże DEVELOPER nie potrafił tego zrobić. Klient zamówił nowy system autorski w jeszcze innej firmie. Po 2 miesiacach dostał system dopasowany do jego potrzeb.

 

Przykład z życia wzięty nr 2:

Dostałem zapytanie od klienta odnośnie wykonania systemu do szkolnictwa typu extranet. Logowanie dla rodziców, plan zajec, materiały itp.

Termin: Turbo bo wczesniejszy wykonawca pracuje juz 5 miesiecy i po logowaniu jest biały ekran, błędy i wogóle system nie działa smile.png

Proszę o dostep do tego systemu, patrze a tam Joomla smile.png

Tym razem z jakimś komponentem typu ACL-coś-tam. Wykonawca brak postępu prac agrumentował tym że moduł ACL-coś-tam w wersji X nie działa z Joomlą w wersji Y. Być może czekał aż pojawi się poprawiony moduł :)

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

latwo znalesc wykonawce co zrobi cos na joomli, za niewielką kasę i szybko ale wprowadzenie jakichkolwiek zmian będzie trudniejsze

 

Na 100% z panem zgodny

Dlatego naraz i powiedział "Myślę co lepszy i poprawniejszy - naraz zamawiać skrypt takiego środka pod swoje potrzeby."

W tym i jest ałtiernatiwa - robić długo i drogo i uzyskiwać dobry wynik

albo robić szybko i tanio - i uzyskiwać prawie dobry wynik smile.png (No i nie koniecznie na Joomla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

latwo znalesc wykonawce co zrobi cos na joomli, za niewielką kasę i szybko ale wprowadzenie jakichkolwiek zmian będzie trudniejsze bo:

 

 

Ależ tu są dwie strony medalu.. Jeśli firma zrobi na zyczenie autorski cms oparty na autorskim frameworku, który jest oparty na autorskich koncepcjach (a co!), to.. wyobraźmy sobie sytuacje.

Po roku wysyłamy do firmy prośbe o wycene x zmian. Firma przez ostatni rok nieźle sobie radzi - i odpisuje nam zaporową cenę, bo nie chce się bawić. Albo pracownik odszedł/został wylany który się tym zajmował.

I teraz co? Jak znaleźć kogoś innego kto zna nasz autorski soft?

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w umowie zawrzeć wymóg stworzenia dokumentacji pozwalającej na dalszy rozwój aplikacji przez innych wykonawców.

Oczywiście taki zapis, to automatycznie wyższa cena (bo nikt nie będzie robił dokumentacji dla ewentualnej konkurencji za darmo) i rozszerzenie NDA na przyszłych wykonawców.

Nie zapominajmy że nowa firma/programista krzyknie sobie więcej za poznawanie systemu i dokumentacji niż np za modyfikacje joomli/wordpresa/drupala - a te systemy zna sporo osób.

Łatwiej i taniej znaleźć kogoś kto zna istniejący i popularny system niż kogoś kto pozna nasz i rozwinie go.

dokumentacja.. Miałem taką sytuacje, że mimo dokumentacji oszacowaną cenę pomnożyłem razy 2. Bo kod to był syf.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kod wordpressa nie wiele stoi wyżej od syfu.

Dobrze napisana aplikacja zgodnie ze standardami programowania (OOP, DRY, wzorce projektowe), na popularnym frameworku, nie powinna sprawić problem do ogarnięcia dla firmy zatrudniającej specjalistów.

Oczywiście to kosztuje, dlatego podałem minimum za jakie możnaby było spodziewać się czegoś w miarę konkretnego.

Przy założeniu, że szukamy freelancera i projekt zajmie 3 miesiące pracy na pełen etat, to mamy tylko 10000 na miesiąc, po odjęciu podatków, kosztów prądu, sprzętu, oprogramowania, zarobek okazuje się zbieżny z rynkowymi stawkami.

Także nie sądze by zlecenie za 2000 czy ile tam podawano zostałoby wykonane dobrze. Całkiem możliwe, że by działało, ale co w środku wolałbym nie zaglądać.

Do tego trzeba doliczyć koszt audytu - jeśli zleceniodawca nie zna się, projekt musi sprawdzić firma trzecia czy zgadza się z wymaganiami.

To tak gdyby się do sprawy podchodziło w miarę profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kod wordpressa nie wiele stoi wyżej od syfu.

 

Wymagasz cudów od darmowego oprogramowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagasz cudów od darmowego oprogramowania?

 

Nie, tylko opieranie na tym poważnego projektu, to trochę samobójstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Heh poważne projekty powinny być na poważnym oprogramowaniu :)

 

 

Ale (nie reklamuje) portal instalki.pl jest na Joomli 1.5 i jakoś nie mają większych problemów... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dobra

 

Zrób lepsze darmowe oprogramowanie które poradzi sobie z taką bazą danych i tyloma userami online, no i dostosuj serwer aby nie przeszkadzało pobieranie plików przez kilkunastu userów jednocześnie :)

 

 

Wiesz tak to możemy dyskutować miesiącami :)

 

 

Ja do Joomli nic nie mam, korzystałem (brat nadal korzysta i wykorzystuje w swoich projektach) :)

A takie testy to traktowałbym raczej z przymrużeniem oka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×