Skocz do zawartości
Gość Kaluza

Porównanie serwerów dedykowanych

Polecane posty

Najkorzystniejsza jeśli chodzi o cene czy wydajność?

Dodatkowo Pasowało by napisać "pod co" potrzebujesz tego sprzętu. Raz może byc ważna lokalizacja (pl / de / fr) a raz transfer / łącze / dyski / itd itd itd......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaluza

Cena w granicach 300 - 400 zł netto. Interesuje mnie RAM (min. 4 GB) i procesor (w miarę dobry). Będzie dużo zapytań do bazy danych (OVH z tego co słyszałem, nakłada duże ograniczenia w tym zakresie). Preferowana lokalizacja Polska ale inne kraje również mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie dużo zapytań do bazy danych (OVH z tego co słyszałem, nakłada duże ograniczenia w tym zakresie)

 

Przecież to jest serwer dedykowany i to Ty decydujesz jakie masz oprogramowanie i jakie masz na nim limity lub ich nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej coś z dyskiem SSD jeżeli masz dużo zapytań. O Atmanie słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii a do tego mają za 300zł dedyka z SSD. Procesor też w miare. Ale tak jak ktoś wspominał wyżej pod co ma być serwer. Bo np w OVH masz bardzo tani traffic i jeżeli Twój serwis bardzo wysyca łącze w PL możesz dużo zapłacić. Zerknij jeszcze na ofertę naszych zachodnich sąsiadów też myślę by się coś znalazło, konkretnie Hetzner.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit

 

Teraz zauważyłem że Atman daje traffic bez limitów:) Ciekawe jak ktoś im przepycha na jednej maszynie 10TB danych czy robią problemy?

Edytowano przez damekr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma dobrą ofertę ale kiedyś słyszałem że nie warto u nich kupować bo to serwery francuskie i że podobno to dno.

Bo tata Marcina powiedział, że kolega mu powiedział, że wyczytał na forum CSa, a tam pisali, że ich koledzy mieli serwer w OVH i zapewne było to kimsufi? :D

A serwery to raczej z Azji są. Bo wątpie żeby coś było produkowane w FR ;)

 

OVH z tego co słyszałem, nakłada duże ograniczenia w tym zakresie

Ciekawe :) Niby co mają Ci limitować?

 

Bo np w OVH masz bardzo tani traffic i jeżeli Twój serwis bardzo wysyca łącze w PL możesz dużo zapłacić.

A jak zachód będzie Ci wysycał łacza to masz już za darmo? Ciekawa teoria..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz akurat mnie źle zrozumiałeś o wysyceniu łącze na zachodzie nic nie napisałem przecież tylko jako dodatkowa lokalizacje. A że w OVH jest tani transfer to można by pomyśleć nad takim rozwiązeniem jeżeli naprawde serwis wykorzystuje duże pasmo. Czepiasz się słówek zamiast doradzić koledze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do Twojego wątku o sklepach, to myślę, że SP SSD będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 3 ofert które podałeś bardziej "markowy" jest sprzęt home.pl - HP DL120 i DL165 - zwróć uwagę, że w Entry Line masz dyski SATA.

 

Rozwiń może bardziej myśl

 

"(...)procesor (w miarę dobry)" Będzie dużo zapytań do bazy danych"(...)

 

Gdzieś już wcześniej hostowałeś swój projekt i zajeżdżałeś sobie IO - jeśli tak, to z jakiego sprzętu korzystałeś.

Czym jest dla Ciebie dobry procek - potrzebujesz więcej core'ów, czy patrzysz na taktowanie - tak naprawdę temat rzeka.

 

Z wymienionych przez Ciebie firm to korzystałem z dedyka w home.pl i byłem zadowolony. Co do pozostałych dwóch nie będę się wypowiadał, bo nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×