Skocz do zawartości
cabana

Aukcje WOŚP

Polecane posty

Gość mSurf.eu

To co znów zaczynamy zbierać haracze dla Jurusia ? smile.png WOŚP to fundacja biznesowa nie społeczna.

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Przez kilka lat rozliczałem magiczne fundacje zwane OPP. Rachunki na milion a sprzęt za parę tysięcy którego konserwacja i utrzymanie często nie była w możliwościach placówki. WOŚP jeszcze lepiej działa - tysiące pytań bez odpowiedzi. Szczególnie mieszanka działalności gospodarczej + OPP pod jedną nazwą ...

 

Chcecie pomagać ? Weź pieniądze idź do chorych dzieci w szpitalu - poznaj rodzinę i przekaż pieniądze.

 

Pomagać można z głową - hospicjum dla chorych dzieci czy młode zdolne dzieci z domu dziecka. Chyba że zbieracie na samochód i domek dla Jureczka. Wasza sprawa smile.png

Ok dzięk i;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil, ale masz jakieś dowody czy coś ?

Bo tak "na gębę" z drugiej strony to wiesz.. na pewno Jureczek coś zarabia, aczkolwiek do dzieci też sporo trafia moim zdaniem, potem niby robią zdjęcia i filmy co kupili..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zasada działania fundacji w tym kraju (w innych pewnie też) jest banalnie prosta. Robi się zbiórki i jest z tego powiedzmy milion złotych. W fundacji jak wszędzie indziej nikt z bossów za free nie będzie robił. Jest coś takiego jak koszta własne. Paliwo kosztuje mnie tyle, pensja wynosi tyle, rachunki tyle, reklama tyle i w ce ha innych bzdur. I nagle z tego miliona robi się 10 tysięcy które idą na rzeczywistą pomoc dla dzieci, chociaż znam przypadki gdzie na cel właściwy z kilkudziesięciu tysięcy idzie po kilka złotych. Prowadząc fundację można wyciągnąć spokojnie dwie czy trzy pensje co miesiąc.

 

Ja na WOŚP nie daję bo: nie lubię owsiaka, nie ufam takim tworom, nie będę pozwalał komuś się reklamować (tak jak np niektóre firmy się reklamują umiejętnie przy okazji pomocy, ale bez żadnych nazw proszę), nie będę komuś napychał kasy na wycieczki za granicę, jestem egoistą.

 

Wolę iść do szpitala dziecięcego i sponsorować operację czy leczenie bo wiem że pieniądze nie pójdą w błoto, łapówki czy inne cuda. Z takiej bezpośredniej pomocy jest lepszy pożytek, większy % pieniędzy trafi tam gdzie trzeba. No i te wszystkie koncerty i całe to świrowanie pawiana to myślicie że jest za free ? Te wszystkie wyjce i inne gwiazdy ze spalonego teatru potrafią sobie liczyć potrójną stawkę. To ja takie coś pierdzielę i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

A za eventy nie płacą sponsorzy? Np. teraz play sponsoruje chyba. A więkscość gwiazd niby za friko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wycie za free to pod publikę idzie. Za kulisami są niezłe targi żeby jak najmniej zabulić im za koncertowanie... w tym kraju za free to nikt nikomu nic nie da, nawet po mordzie. Społeczeństwo jest tak zepsute i tak konsumpcyjne że hej. Oczywiście są wyjątki ale ogólnie to jest źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale inaczej. Ok może i mają profity z tego i zapewne mają, ale jakby nie sama akcja to nie wierze że tyle milionów ludzi poszłoby i dało jakikolwiek datek na potrzebujących. A tak dla samego "żeby ludzie nie gadali" coś tam wrzucą do puszki. Wiadomo fundacja nie przekazuje całych tych dochodów na cele charytatywne, ale jakaś część tego idzie a w innym wypadku nie byłoby nic. Popieram za sama inicjatywę i za te "grosze" z całości, które jednak trafiają na przewidziany cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ale Mateusz - po co to pytanie ? Za ten event play mógłby zasponsorować kilka wypraw czerwonego krzyża tam gdzie pomoc naprawdę jest potrzebna.

Ja tam się nie orientuje z tym całym WOŚP, nigdy nikogo z WOŚP nie widziałem ani nie dawałem na to. Jedyne co o tej fundacji wiem to wiem z TV. A tam nie zawsze mówią prawdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest oczywiste, podobnie jak jeden procent podatku, jest za free ale nikomu się nie chce nawet znaleźć numeru krs fundacji i wpisać.

 

A no i trzeba uczyć od małego, ale to powinno się już w domu zaczynać i przykład powinien być od początku, no ale niestety nie jest. Więc lepiej już wybrać to mniejsze zło w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Żeby ludzie nie gadali.... chodzi się do kościoła żeby ludzie nie gadali, daje się na tace bo klecha z ambony pogrozi, daje się kopertę na kolędzie żeby ludzie nie gadali, daje się do puszki bo co ludzie powiedzą, robi się szpan bo co ludzie powiedzą. Ze świadkami Jehowy się nie gada bo zaraz mohery zaplute oplotkują i klecha albo gruby biskup ekskomunikę nałoży. Jak dzieciak w drodze to się bierze ślub cywilny chociaż bo co ludzie powiedzą... etc, etc.

 

A ja mam gadanie ludzi w DUPIE (tutaj dużo wykrzykników). Nie żyję po to żeby ludzie gadali, niech se gadają, jak im ulży to super. Nie będę się kierował gadaniem ludzi w podejmowaniu decyzji. Położę sobie w łazience zielone kafelki a nie niebieskie i niech sobie ludzie gadają, niech się zapluje ten plebs na amen i będzie święty spokój. Moje życie, moja sprawa komu wrzucam do puszki ile i na co. Zdecydowanie lepiej jest dać żulowi 50 groszy na jabola jak poprosi bo wtedy mam 120% pewność że on tego jabola sobie kupi a i gospodarka na tym zyska. Owsiakowi kabzy napychać nie będę. A TV jak zwykle kłamie, nieważne jaka.

 

Myślicie że firmy które dają coś na licytacje robią to ze szczerego serca bo mają kaprys pomóc komukolwiek ? Aż tacy naiwni jesteście ? Przecież to jest fachowo wyliczone, tutaj damy jakieś gówno na licytację ale za to w net pójdzie nazwa naszej firmy i w rok odrobimy to co odżałowaliśmy a nawet zyskamy z 300%. Tak to wygląda, przebiegły marketing własnego tyłka pod pozorem pomocy potrzebującym dzieciom.

 

A pod publikę to mogę dziś o 24 wyjść na chodnik i powiedzieć że JarKacz to ch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOŚP robi koło siebie wielką szopkę medialną. Są organizacje, które zbierają kilkukrotnie więcej kasy od WOŚP, a jest o nich cisza. Przykład? Caritas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caritas "za mało" przeznacza na reklame tego co robią i efekt jest że każdy zna WOŚP a nie Czerwony Krzyż czy Caritas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caritas "za mało" przeznacza na reklame tego co robią i efekt jest że każdy zna WOŚP a nie Czerwony Krzyż czy Caritas

 

Widocznie wolą pieniądze z datków lepiej spożytkowac niż inne fundacje "charytatywne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jureczek powiedział kiedyś, że 30% czy 35% idzie do jego kieszeni reszta na rzekomą pomoc

 

Ludziom na łeb bije do reszty

Edytowano przez Igorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość tych większych fundacji to tylko maszynki do robienia pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość tych większych fundacji to tylko maszynki do robienia pieniędzy.

 

Święta Prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosty sposób na zarobek, telewizja ma fundację, fundacja zamieszcza reklamy w danej tv, płaci za ich emisję, lektora oraz jej produkcję. Pozostała część zarobku idzie na opłacenie jej działalności, pensje dla pracowników, a niewielki procent idzie na szczytny cel.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szkoda że nie ma żadnej listy "firm" charytatywnych z kwotami jakie przekazują na szczytny cel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jureczek powiedział kiedyś, że 30% czy 35% idzie do jego kieszeni reszta na rzekomą pomoc

 

Ludziom na łeb bije do reszty

 

Chyba Tobie, jak można takie bzdury pisać, że gość bierze 30% zbiórki do kieszeni.

 

Rozliczane WOŚP są jawne i dostępne na http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

 

Caritas tez publikuje swój raport - http://www.caritas.pl/images/stories/raporty/Caritas_Polska_sprawozdanie_finansowe_2010.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×