Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] szybki-serwer.pl

Polecane posty

Drobny błąd w systemie, a właściwie błąd pracownika.

Moje konto zostało 3 grudnia 2011 oznaczone jako nieopłacone i zablokowali je. Dostałem email o tym, ale w gąszczu innych wiadomości mi umknął. Dopiero dzisiaj się o tym zorientowałem.

Ponad miesiąc bez email byłem i rejestracja na niektórych stronach nie działała :/ ohh...

 

 

Jeden największy plus - Po napisaniu dzisiaj do nich o tym, sprawa została rozwiązana w niecałe 4 minuty. Jakbym napisał od razu w grudniu o problemie to nie byłoby sprawy wink.png

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wykupiony hosting na http://szybki-serwer.pl od początku roku 2012.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to raczej nie mam większych zastrzeżeń. Zdarzają się drobne usterki i chwilowe braki dostępu, ale są to drobnostki i są naprawiane na bieżąco.

 

 

Natomiast obsługa klienta jest TRAGICZNA.

Od prawie 4 miesięcy próbuję doprosić się o przesłanie oryginału faktury VAT. Wysyłka oryginału faktury zdecydowanie przewyższa możliwości firmy EDART która jest właścicielem platformy szybki-serwer.pl.

 

Kontakt mailowy

Na kilkanaście maili wysłanych w tej sprawie do działu obsługi klienta, otrzymałem odpowiedzi iż albo kwestia zostanie sprawdzona i dostanę informacje (niestety zawsze jest jej brak), albo (kilkakrotnie) że faktura zostanie wysłana niebawem, albo że faktura już została wysłana do mnie (niestety mimo prawie 4 miesięcy oczekiwania, nic nie doszło).

 

Kontakt telefoniczny - jest jeszcze gorzej.

Owszem udało mi się dodzwonić kilka razy i otrzymałem informacje podobne do mailowych iż faktura zostanie bądź już została wysłana, ale zazwyczaj telefonu nikt nie odbiera (nie wiadomo po co nr jest widoczny na stronie).

 

Nie wiem zbytnio co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie, gdyż kontakt bezpośredni z szybki-serwer.pl nie przynosi żadnego skutku.

 

Może ktoś z was zna jakiś sposób na zmobilizowanie szybki-serwer.pl do rozwiązania problemu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obsługa klienta działa jak chyba nigdy wcześniej,

temat FV która ma być wysłana pocztą znam, bo jest jeden taki przypadek.

 

kolejnego maila w tej sprawie otrzymaliśmy dziś o godz.15.00 a o godz. 15.37 została wysłana odpowiedź.

 

być może coś nie tak jest z mailem i wiadomości do Pana nie dochodzą - my maile otrzymujemy i odpisujemy,

polecam w takim razie skorzystać z systemu ticketów w panelu klienta czy w panelu directadmin - nie ma możliwości wtedy aby informacja i do nas i z powrotem zaginęła.

 

PS racja, upublicznienie pozwoli wyjaśnić temat i przede wszystkim nawiązać kontakt :)

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Klienci upierający się na wysyłkę pocztą (niewiadomo po co, nie mają drukarki?) oj znam to. Wysyłanie FV pocztą - boli całe życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej po prostu wysłać tą fakture? zamiast pisać że jest już wysłana lub będzie wysłana.. i po sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klienci upierający się na wysyłkę pocztą (niewiadomo po co, nie mają drukarki?) oj znam to. Wysyłanie FV pocztą - boli całe życie wink.png

 

U nas pakowane jest wszystko i wysyłane co ma wprowadzony NIP i jest "ze łba" wink.png

Os. ind. na życzenie (bywają i tacy) i ile stresu mniej dla "wymagających" klientów i dla nas.

Fakt jest tego sporo (jakby było więcej pewnie zamówilibyśmy "ałtsorsing") bo jednak z 200 wysyłek w miesiącu ale są ręce do pracy i jest to już od paru lat standardowa w IONIC czynność.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej po prostu wysłać tą fakture? zamiast pisać że jest już wysłana lub będzie wysłana.. i po sprawie?

A nie prościej sobie wydrukować? Oszczędzimy papier zużyty na kopertę i pracę iluś tam osób po drodze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Edart - O 15:37 nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Wysłałem również pytanie poprzez formularz kontaktowy na stronie szybki-serwer.pl i również zero kontaktu. Telefonu kontaktowego podanego na Waszej stronie www, również nikt nie odbiera.

 

@ Miłosz - jasne że łatwiej i szybciej, ale nie dla Urzędu Skarbowego, który jednak ma inne zdanie w tej sprawie.

 

@ ZooMpl - Niekoniecznie, jak zawita do Ciebie kontrola z US ;)

 

Poza tym wysyłka oryginału faktury pocztą tradycyjną była jednym z warunków nawiązania współpracy z firmą EDART (szybki-serwer.pl), i zostaliśmy zapewnieni że nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Edytowano przez zetrox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Miłosz - jasne że łatwiej i szybciej, ale nie dla Urzędu Skarbowego, który jednak ma inne zdanie w tej sprawie.

mmm tu Cię trochę poniosło, zgodnie z prawem usługodawca ma prawo wysłać Ci fakturę bez podpisu i bez stemla,

teraz szczerze, czym się różni faktura przysłana pocztą bez w/w od faktury wydrukowanej na drukarce w domu bez w/w ? :-)

Tu US nie ma nic do tego, jest jasno powiedziane że jedyny obowiązek wysłania papierowej wersji faktury jest wtedy gdy odbiorca NIE GODZI się na otrzymanie elektronicznej. Dodatkowo nie musi być także obligo stosowany podpis elektroniczny.

 

Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na zapytanie poselskie (nr 429/12). Przesyłanie faktur drogą elektroniczną wymaga bezpiecznego popisu elektronicznego, natomiast w obrocie mogą występować faktury papierowe bez podpisu wystawcy. MF potwierdziło, że przepisy rozporządzenia dotyczącego wystawiania faktur (Dz.U. z 2011 r. nr 68, poz. 360) wśród niezbędnych elementów, które muszą znaleźć się w ich treści, nie wymienia podpisu wystawcy. Oznacza to, że faktura niezawierająca takiego podpisu jest prawidłowa. Także zgodnie z art. 229 dyrektywy 2006/112/WE państwa członkowskie nie wymagają podpisywania faktur.

Zdaniem MF w przypadku faktur elektronicznych problem został rozwiązany 1 stycznia 2011 r. wraz z wejściem w życie nowego rozporządzenia regulującego ich wystawianie. Wprowadziło ono dowolność formatu elektronicznego, w jakim może być przesłana faktura. MF podkreśliło, że rozporządzenie nie przewiduje wymogu stosowania obligatoryjnie bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub elektronicznej wymiany danych (EDI). Takie metody zapewnienia integralności treści i autentyczności pochodzenia faktury są wymienione w rozporządzeniu tylko przykładowo. Oznacza to, że podatnik może stosować inne, dowolne środki zapewnienia tych cech faktury, a zatem metody te stały się jedynie opcją, z którejprzedsiębiorca może skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@ Miłosz - jasne że łatwiej i szybciej, ale nie dla Urzędu Skarbowego, który jednak ma inne zdanie w tej sprawie.

 

@ ZooMpl - Niekoniecznie, jak zawita do Ciebie kontrola z US wink.png

będzie to stanowiło żadnego problemu.

Podejrzewam, że US jest bardziej na czasie z przepisami niż Ty ;)

 

@Ionic: ale w tym wątku nie mówimy nic o FV elektronicznych więc lepiej już nie mieszać ludziom w głowach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mmm tu Cię trochę poniosło, zgodnie z prawem usługodawca ma prawo wysłać Ci fakturę bez podpisu i bez stemla,

teraz szczerze, czym się różni faktura przysłana pocztą bez w/w od faktury wydrukowanej na drukarce w domu bez w/w ? :-)

Tu US nie ma nic do tego, jest jasno powiedziane że jedyny obowiązek wysłania papierowej wersji faktury jest wtedy gdy odbiorca NIE GODZI się na otrzymanie elektronicznej. Dodatkowo nie musi być także obligo stosowany podpis elektroniczny.

 

Dokładnie masz racje, tylko co z tego? Żyjemy w Polsce Kolego :)))

Ile osób już miało problemy z urzędnikami za kilka złotych, i zbankrutowało mimo iż urzędnik nie miał racji? Ja znam przynajmniej kilka takich przypadków. Wole unikać problemów niż je rozwiązywać.

 

Druga sprawa że tak jak napisałeś, Ja się nie godzę na otrzymanie faktury elektronicznej. Był to jeden z podstawowych warunków przed rozpoczęciem współpracy, który firma EDART zaakceptowała. Także nie wiem w czym jest teraz problem.

 

 

 

Podejrzewam, że US jest bardziej na czasie z przepisami niż Ty wink.png

 

@Ionic: ale w tym wątku nie mówimy nic o FV elektronicznych więc lepiej już nie mieszać ludziom w głowach wink.png

 

Akurat kontaktowałem się z US już 2 krotnie w tej sprawie i za każdym razem usłyszałem odpowiedź iż musi być oryginał, inaczej nie mam prawa zaliczyć danego wydatku jako kosztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Akurat kontaktowałem się z US już 2 krotnie w tej sprawie i za każdym razem usłyszałem odpowiedź iż musi być oryginał, inaczej nie mam prawa zaliczyć danego wydatku jako kosztu.

To przecież dostajesz oryginał :) (FV dzieli się na oryginał i kopię :) ). Albo trafiłeś na kogoś mało kompetentnego albo sam wszystko pomyliłeś i pokręciłeś (ale nie martw się, ludzie w kółko to mylą), a teraz niestety robisz za "zamęciarza" ;)

 

A wiesz o tym, że pocztą dostaniesz tą samą FV tak samo bez podpisów, pieczątek, będzie wszystko identyczne oprócz nie twojego tuszu z drukarki? :D

 

Ludzki opór nie przestaje mnie zadziwiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę że to już się śmieszne robi wink.png

 

Ustalam z firmą warunki współpracy, wszystko jest jasne. Dokonuję płatności i dotrzymuję swoich warunków umowy, a druga strona nie dotrzymuje swoich. I poprzez podzielenie się tym tematem na tym forum, to ja wychodzę na tego złego smile.png)) tragedia jednym słowem...

 

To że firma nie odpowiada na maile, lub odpowiada zwodząco od ponad 3 miesięcy, ani nie odbiera tel kontaktowego to też jest nieważne...

Edytowano przez zetrox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie no, oddzielmy te dwie sprawy. Skoro już jesteś taki uparty i tak się umówiliście to nie ma wyjścia, Edart musi dymać na pocztę ;) I tu nie ma co dalej dyskutować.

 

Druga sprawa to fakt, że opierasz się na nieaktualnych przepisach i na siłę sprawiasz problemy. Tutaj, po prostu dla swojego świętego spokoju powinieneś uzupełnić braki i oszczędzić sobie czasu i nerwów na przyszłość.

 

Znalazłem Ci dwa, w miarę dobre linki:

http://www.pit.pl/doradzamy--eporady-do-newspit/czy-telekomunikacja-tez-moze-wysylac-faktury-mailem-9304/

http://www.wykonawca.pl/eprawnik/czytaj/Faktury_mozna_przesylac_mailem,0638557001295724111.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oddzielmy te dwie sprawy. Skoro już jesteś taki uparty i tak się umówiliście to nie ma wyjścia, Edart musi dymać na pocztę wink.png I tu nie ma co dalej dyskutować.

 

Druga sprawa to fakt, że opierasz się na nieaktualnych przepisach i na siłę sprawiasz problemy. Tutaj, po prostu dla swojego świętego spokoju powinieneś uzupełnić braki i oszczędzić sobie czasu i nerwów na przyszłość.

 

Znalazłem Ci dwa, w miarę dobre linki:

http://www.pit.pl/do...ry-mailem-9304/

http://www.wykonawca...1295724111.html

 

Dzięki. Po prostu dla świętego spokoju wole mieć oryginał niż później kombinować z urzędnikiem i udowadniać mu że nie ma racji. Tak jak już wspominałeś urzędnicy są też mało kompetentni . A jak masz oryginał, to nie ma powodów do przyczepienia się do czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu dla świętego spokoju wole mieć oryginał niż później kombinować z urzędnikiem

Obsługujemy naprawdę dość dużo firm z Polski, żadna nie prosiła nas o wysyłkę faktury pocztą, po prostu zmień księgową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługujemy naprawdę dość dużo firm z Polski, żadna nie prosiła nas o wysyłkę faktury pocztą, po prostu zmień księgową.

 

Ja również współpracuje z wieloma firmami z Polski i jakieś 95%, nie chce nawiązywać współpracy jak nie dostanie oryginału faktury z pieczątką i podpisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również współpracuje z wieloma firmami z Polski i jakieś 95%, nie chce nawiązywać współpracy jak nie dostanie oryginału faktury z pieczątką i podpisem.

 

Eeeeee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

mało tego pole "oryginał/kopia" także już nie jest wymagane biggrin.png

O ile dobrze pamiętam, to od początku 2011 roku nie jest wymagane.

 

Obsługujemy naprawdę dość dużo firm z Polski, żadna nie prosiła nas o wysyłkę faktury pocztą, po prostu zmień księgową.

No nic dziwnego, że nie proszą, bo takowych nie wystawiasz. Nie jesteś vatowcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Eeeee do kwadratu co najmniej ;) (ps. pieczątka też jest niepotrzebna jako sama w sobie w firmie ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×