Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] www.mzone.pl

Polecane posty

Ja powiem są tacy klienci, którzy gdy coś nie tryby czy nie działa coś nie tak jak ich się powiadomi czy coś spoko zdarza się, są tacy, którzy za najmniejszą cenę chcą by podchodzić do niech jak by miesięcznie płacili z 1000 zł za swoje usługi. Nie denerwuj się tylko olej gościa i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum przy pierwszych przenosinach nie działało prawie 2 dni , a teraz po następnych przenosinach forum dziala masakrycznie - wolno i mozolnie , do tego mam jakieś ustawione limity.

Musiałem forum wyłączyć w tym momencie , bo nie da się tego znieść.

 

Poza tym chciałem powiadomić , że przy przenoszeniu najprawdopodobniej zostało uszkodzone kodowanie na moim forum oraz zapewne pewne pliki , które odpowiadają za język.

I nie jest to bynajmniej moja wina.

 

 

Nadal uważacie , że nie mam powodu ,by narzekać na tą firmę?

 

I że to jest błacha sprawa?

Edytowano przez yogi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu do panelu klienta masz pewną informację (nie widzą jej osoby niezalogowane), więc proszę przeczytaj co tam jest napisane. Jest to informacja właśnie dla klientów serwera Mars!

 

Teraz już to napiszę (chociaż się wstrzymywałem), mam nadzieję, że w kwietniu znajdziesz inny hosting i zmienisz usługodawcę.

 

Poniżej wklejam treść tego ogłoszenia:

 

Informujemy, że dziś godzinach nocnych pomiędzy 22:00 - 04:00 (czasu polskiego) będą prowadzone prace modernizacyjne na serwerze Mars. Podczas tych prac mogą wystąpić małe spowolnienia w działaniu stron i serwera czy także w dostępie do paneli administracyjnych.
Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze powiem tak : jakby wszystko działało jak nalezy a jakies problemy pojawialy sie rzadko to nikt by nie narzekal , a jesli ktos narzeka to znaczy ze ma ku temu powod i pisze na ogolnodostepnym forum ku przestrodze innych.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze powiem tak : jakby wszystko działało jak nalezy a jakies problemy pojawialy sie rzadko to nikt by nie narzekal , a jesli ktos narzeka to znaczy ze ma ku temu powod i pisze na ogolnodostepnym forum ku przestrodze innych.

 

Prawie rok czasu miałem u nich serwer, nie licząc jednego czy dwóch miesięcy, podczas tego okresu nie obyło się bez awarii, a jak wiadomo to tylko sprzęt który czasem zawodzi Zżerałem masę CPU, a i tak długi czas wytrzymali, nie blokując hosta. Kilka upomnień, kilka optymalizacji i po problemie. Jak była potrzebna pomoc od strony serwer'a, nigdy jej nie odmówili, ale co ja mogę wiedzieć? W końcu nie robiłem im awantury o o zwiększenie limitu przesyłanych plików, więc jestem laikiem w tym temacie.

 

Forum przy pierwszych przenosinach nie działało prawie 2 dni , a teraz po następnych przenosinach forum dziala masakrycznie - wolno i mozolnie , do tego mam jakieś ustawione limity.

Musiałem forum wyłączyć w tym momencie , bo nie da się tego znieść.

 

Poza tym chciałem powiadomić , że przy przenoszeniu najprawdopodobniej zostało uszkodzone kodowanie na moim forum oraz zapewne pewne pliki , które odpowiadają za język.

I nie jest to bynajmniej moja wina.

 

 

Nadal uważacie , że nie mam powodu ,by narzekać na tą firmę?

 

I że to jest błacha sprawa?

 

Jeśli nie umie się wyeksportować bazy danych z odpowiednim kodowaniem, to później po wgraniu jej na serwer wychodzą krzaczki, więc raczej nie jest to wina serwerów od mzone, a raczej niedouczonego administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego uważasz , że częstotliwość sprawdzania e-maila jest na poziomie waszego panelu klienta na stronie?

Nie pojawiły się krzaczki , po prostu przy przenosinach mojego forum mzone , poprzez inna konfiguracje serwera lub czegoś innego uszkodzony zostal plik odpowiedzialny za język polski na forum.

Słowo "kodowanie" niepotrzebnie tutaj użyłem.

 

Nie chce już żadnych słownych przepychanek , chce po prostu , żebym mógł włączyć swoje forum i żeby one działało.

A obrońców krzyża zapraszam gdzie indziej , jeżeli nie są teraźniejszymi klientam mzone i nie korzystają z serwera tzw. MARS i nie wiedzą jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yogi, czasem w kwietniu nie traf do mnie, ile razy już zmieniałeś dostawcę wody i prądu ? no chyba że nigdy u Ciebie wody ani prądu nie brakło no to sorry, nie miałeś powodu zmieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pojawiły się krzaczki , po prostu przy przenosinach mojego forum mzone , poprzez inna konfiguracje serwera lub czegoś innego uszkodzony zostal plik odpowiedzialny za język polski na forum.

 

Właśnie dlatego dzisiaj w nocy prowadzone są prace na serwerze, tak aby poprawić wszystko pod poprawnie działające skrypty klientów (czasami trzeba doinstalować do PHP kilka dodatków, klienci używają różnych skryptów i tu staramy się być elastyczni). O krzaczkach na Twojej stronie (forum) przecież nic nie pisałeś na helpdesku, z tego co widzę napisałeś tylko o tym, że nie możesz uploadować większych plików, to zostało już zrobione i ticket zamknięty.

 

Jak masz problem z czymś zgłaszasz to na helpdesk, nie na forum. Forum to nie jest ani BOK ani Helpdesk naszej firmy.

Oczywiście masz prawo do swojej opinii, nikt Ci tego nie broni, nawet nie mam CI tego za złe. Dziwi mnie tylko wyolbrzymianie tego problemu przez Ciebie.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego uważasz , że częstotliwość sprawdzania e-maila jest na poziomie waszego panelu klienta na stronie?

Nie pojawiły się krzaczki , po prostu przy przenosinach mojego forum mzone , poprzez inna konfiguracje serwera lub czegoś innego uszkodzony zostal plik odpowiedzialny za język polski na forum.

Słowo "kodowanie" niepotrzebnie tutaj użyłem.

 

Nie chce już żadnych słownych przepychanek , chce po prostu , żebym mógł włączyć swoje forum i żeby one działało.

A obrońców krzyża zapraszam gdzie indziej , jeżeli nie są teraźniejszymi klientam mzone i nie korzystają z serwera tzw. MARS i nie wiedzą jak to wszystko wygląda.

 

Już jest dużo lepiej.

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj w nocy po 23:00 - 2:00 będą prowadzone prace na Twoim serwerze, tak uprzedzam na zaś ;)

 

Niestety musimy poprawić trochę konfigurację baz na serwerze dla zapewnienie wysokiej jakości usługi.

Informację o pracach jest podana w panelu klienta (widoczna tylko dla zarejestrowanych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pytałem... na początku mieliście serwery z możliwością wyboru panelu - cpanel, directadmin teraz został usunięty directadmin a moje konta u Was zostały przeniesione na cpanel.

 

Dlaczego właśnie zdecydowaliście się na cpanel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ 99% klientów wybierało cPanel, na panelu DA są teraz tylko jeszcze niektóre konta naszych stałych klientów, którzy koniecznie muszą być na tym panelu (np. z powodu stosowanych skryptów) i nie mogą korzystać z cPanel.

 

Będzie nowy/e serwer zlokalizowany w Polsce (niedługo) już na Directadmin, wtedy klient będzie mógł wybierać polską lokalizację na Directadmin lub cPanel w lokalizacji UK.

 

Konta z Directadmin zostały przeniesione na cPanel ponieważ powoli likwidujemy serwery w Hetzner i robimy reorganizację wszystkich usług z podziałem PL, UK, USA, DE, jest to jednak rozłożone na długi okres czasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Od kilku dni otrzymujemy zgłoszenia od Państwa dotyczące wadliwego działania serwera Mars (UK), pomimo zmiany maszyny na inną i niewielkiej ilości kont na tej maszynie okazuje się, że postawione przez Państwa serwisy powodują bardzo niestabilne działanie tego nowego serwera.

Obciążenie generowane z Państwa stron (serwer przygotowany specjalnie na serwisy o tematyce hazardowej) jest tak ogromne, że nie spodziewaliśmy się tego.

Robimy wszystko aby przywrócić działanie stron na serwerze i ustabilizować wszystkie usługi na tej maszynie, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Bardzo przepraszamy za powstałe problemy na serwerze występujące w ostatnich kilku dniach, wszystkie osoby korzystające z serwera Mars w ramach rekompensaty od nas otrzymują 1 miesiąc usługi gratis, okres ten zostanie dodany do Państwa abonamentu.

 

Dosłownie przed kilkoma minutami serwer ponownie odmówił posłuszeństwa i staramy się uruchomić usługi na nowo.

W dniu jutrzejszym zostaniecie Państwo przeniesieni na nową maszynę, postaramy się, aby przerwy w usłudze podczas przenosin były jak najmniejsze.

 

Bardzo prosimy nie otwieranie nowych ticketów z pytaniami dotyczącymi działania serwera Mars przez najbliższe kilkanaście godzin, na Państwa pytania dotyczące powstałego problemu odpowiemy chętnie w późniejszym czasie.

Proces przenosin na większy serwer zostanie rozpoczęty zaraz po zakończeniu uruchamiana nowej maszyny.

 

Jeszcze raz prosimy o wybaczenie za niestabilne działanie usług na tym serwerze.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że nowy serwer Luna (UK) dla klientów z Polski został już uruchomiony i przetestowany.

W dniu jutrzejszym zostanie dokończona migracja kont z nieszczęsnego serwera Mars na nowy serwer Luna.

 

W przypadku pytań dotyczących migracji kont zapraszam do naszego helpdesku: https://www.service.mzhost.co.uk/index.php?/support/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że wszyscy klienci zostali przeniesieni na nowy serwer nazwany Luna, cała procedura przenoszenia kont została zakończona.

 

Dla klientów serwera Venus (PL) informacja, że dziś w godzinach 23:00 - 01:00 nastąpi mała przerwa.

Przerwa jest spowodowana koniecznością dołożenia dodatkowych kości pamięci RAM, przerwa może wynieść około 30 minut i wiąże się z koniecznością wyłączenia serwera na ten czas.

 

Za utrudnienia powstałe z koniecznością wyłączenia serwera na czas praca naszych klientów gorąco przepraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa, kpina, ŻENADA, 4 zmarnowane godziny, - pieniądze wyrzucone w błoto, nie poleciłbym tego najgorszemu wrogowi.

 

Opis problemu

Nie działające przepisywanie adresów URL w skrypcie CMS Joomla!.

(Konfiguracja = zmiana nazwy pliku htaccess.txt na .htaccess + włączenie URL REWRITING w panelu Joomli.

 

Zakupiłem pakiet hostingowy - pierwsze wrażenie super, cpanel śmiga jak wiatr.

1. No to instaluję joomlę. Po zainstalowaniu, wrzucam swoją bazę danych, foldery z obrazkami itd. Strona działa. Próbuję włączyć url rewriting - wszystkie linki na stronie przestają działać i są 404. Myślę sobie, może źle wgrałem bazę danych lub jest z nią jakiś problem.

2. Wszystko skasowane, jadę od nowa - efekt ten sam, 404 na wszystkich linkach witryny.

 

Pierwsze zapytanie konsultanta na czacie o mod_rewriting.

Michał21:31:19

Witam serdecznie, w czym mogę pomóc?

Grzegorz21:31:22

Witam

21:31:57

Po ustawiu w joomli żeby przepisywała adresy url wszystkie linki automatycznie przestają działać

21:32:07

mod_rewrite działa?

Michał21:32:36

Tak działa, proszę się skontaktować z supportem Joomli

Grzegorz21:33:49

hmm, dziwne, zainstalowalem dokładnie tą samą paczkę na innym hostingu i nie musiałem się kontaktowac z nikim żeby przepisywanie url działało

Michał21:34:26

Niestety nie oferujemy pomocy technicznej dla Joomli

Grzegorz21:35:27

No dobrze, ja rozumiem.

21:35:36

Ale przepisywanie nie działa mi na waszym hostingu.

21:35:44

A na innym działa.

Michał21:35:53

Jakie przepisywanie?

Grzegorz21:36:07

Przepisywanie adresów url

21:36:16

kasuje z linków "index.php/

21:36:25

korzysta z funkcji mod_rewrite

Michał21:36:56

Na serwerze mod _rewrite działa poprawnie, proszę się zgłosić do supportu Joomli

Grzegorz21:37:56

Śmieszne, wychodzi na to że zabiorę od was graty zanim jeszcze zdążyłem się rozpakować.

21:38:43

Szkoda mi tylko 12 zł.

Michał21:38:44

Prosze otworzyć ticket na helpdesku do działu technicznego

 

Okey, otwieram ticket - tu zaczynają się jajca.

3. Instalacja ponowna - tym razem bez wgrania swojej bazy danych, zamiast tego uzupełniłem joomlę przykładowymi danymi, szybka zmiana htaccess.txt na .htaccess - to samo, wszystkie linki 404. Support twierdzi, że mod_rewrite działa poprawnie. Niemniej jednak, po włączeniu przepisywania adresów wszystkie linki są automatycznie 404. Działa tylko strona główna.

1.jpg

 

4. Rozpoczyna się dyskusja z supportem. Poinformowałem pana, że po tym jak przeniosłem swoją stronę i za pierwszym i drugim razem był ten sam problem, to zamiast ją przenosić, po prostu zainstalowałem czystą joomlę żeby zobaczyć czy problem wystąpi. Support brnie jednak w kwestię "przenoszenia". (od kiedy instalacja czystego skryptu i przykładowych danych to przenoszenie?)

2.jpg

 

5. Joomla działa, do momentu włączenia url rewriting ( jego zadaniem jest usunięcie /index.php?/ z adresów) Po włączeniu tej funkcji i zmianie nazwy htaccess - wszystko Pada. Support oferuje mi przeniesienie serwisu za 90 zł - mimo tego że trzy powtarzałem że dotyczy to również świeżej instalacji skryptu(zeby wyeliminować czynnik przeniesienia)

3.jpg

 

Żeby udowodnić Panu z supportu zaistniały problem, zdecydowałem się zainstalować Joomlę, poprzez Inallatron dostepny w cpanelu.

Support zauważył że to zrobiłem, po czym podał mi linka do strony, z wyłączoną funkcją url_rewrite, mówiąc że wszystko działa poprawnie. Owszem, działa do momentu włączenia tej funkcji.

 

6. Support zdecydował się sam zainstalować mi joomlę poprzez moduł Instalatron, po czym podał mi linka i stwierdził ze wszystko działa, pomijając fakt ze działało dopóki funkcji url rwriting była wyłączona. Po jej włączeniu, znowu wszystkie linki na stronie padły. Po czym dowiaduję się, że jest to wina "zabawy" z plikiem htaccess, którego nawet nie dotykałem w przypadku instalacji joomli z ich panelu, bo już był to plik .htaccess a nie htaccess.txt więc nie było potrzeby zmieniania jego nazwy.

 

5.jpg

 

 

Czytając to wszystko po raz kolejny, doszedłem do wniosku że support w ogóle nie miał pojęcia o co chodzi, dodatkowo na siłę robią ze mnie durnia,a z konfiguracji która opiera się dosłownie na zmianie nazwy pliku z htaccess.txt na .htaccess i dwóch kliknięć w panelu admina, robią niewiadomo jaką filozofię. Przypuszczam, że do tej pory nie mają zielonego pojecia w czym tkwi problem, ale jeżeli instalacja i konfiguracja skryptu na hostingu za 3 zł miesięcznie odbywa się bez jakichkolwiek trudności, a na hostingu za 12 zł miesięcznie stwarza problem nie do rozwiązania, to chyba coś jest mocno nie tak jak powinno być.

 

Podsumowując:

1.Podstawowa funkcja, która bez problemu działa na 3 rożnych sprawdzanych przeze mnie hostingach (kei.pl, netart.pl, webd.pl) na mzone nie działa.

2.Support zwala winę na nieprawidłowe przeniesienie strony, nawet w wypadku gdy niczego nie przenoszę, a instaluję skrypt z ICH PANELU - w dalszym ciągu jest to wina przeniesienia strony, fenomen.

3. Support wmawia mi, że na instalacji którą oni zrobili wszystko działa z wyłączoną funkcją na której mi zależy - po jej włączeniu wszystko pada, ale to już nie ma znaczenia- to jest wina "zabawy w pliku .htaccess, który nie był dotykany) Zresztą potwierdza to tylko fakt, ze support nie miał pojęcia o co chodzi.

4. Zmarnowany czas i pieniądze, a do tego poziom stresu znacznie ponad normalnym poziomem.

5. Na uwagę zasługuje fakt, że odpowiedź na problem jest praktycznie natychmiastowa, co nie zmienia faktu że problem pozostal nie rozwiązany.

 

BONUS.

Dostaję na maila wiadomość o pilny kontakt, po czym okazuje się że Panowie zdecydowali się przenieść mi stronę za darmo! Tylko co mi po tym, skoro po włączeniu przepisywania urli na instalacji joomli z ich panelu, występuje dokładnie ten sam problem. To chyba eliminuje czynnik przenoszenia, prawda? Ale oni tego nie rozumieją - w dalszym ciągu za niedziałające przepisywanie adresów, nawet na ich instalacji którą oni wykonali - odpowiada moje nieprawdłowe przenoszenie strony. Mistrzostwo świata panowie.

6.jpg

 

 

 

Zobaczymy, co macie Panowie do powiedzenia w chwili obecnej? Po dwukrotnej instalacji skryptu z waszego panelu, winę za to w dalszym ciągu ponosi niewłasciwie przeniesienie plików?

 

Moja przygoda z mzone trwała około 5 godzin. o 5 godzin za dużo.

 

Ciekawe tylko, czy firma zgodnie z regulaminem zwróci mi pieniądze? Wątpie, przecież zeby to zrobić musiała by uznać swoją winę.. a wszystkiemu winne jest błędne przeniesienie danych. Pffffffff.

 

Linki do witryn.

Instalacja wykonana przeze mnie z ich panelu - http://188.116.38.3/~stronas/joomla/

Instalacja wykonana przez support - http://188.116.38.3/~stronas/joomla2/

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. No to instaluję joomlę. Po zainstalowaniu, wrzucam swoją bazę danych, foldery z obrazkami itd. Strona działa. Próbuję włączyć url rewriting - wszystkie linki na stronie przestają działać i są 404. Myślę sobie, może źle wgrałem bazę danych lub jest z nią jakiś problem.

Na tym serwerze jest duża ilość CMS Joomla, tym mój osobisty serwis na którym mod-rewrite działa poprawnie. Co chwilę bawisz się .htaccess na swojej przenoszonej stronie i na nas krzyczysz, żądasz że nic nie działa pomimo chęci pomocy z naszej strony. Jako, że nie oferujemy bezpłatnego przenoszenia stron dla serwerów opłacanych miesięcznie, zaoferowaliśmy CI płatna usługę i pełne przenoszenie strony przez naszych techników.

 

Rozpoczyna się dyskusja z supportem. Poinformowałem pana, że po tym jak przeniosłem swoją stronę i za pierwszym i drugim razem był ten sam problem, to zamiast ją przenosić, po prostu zainstalowałem czystą joomlę żeby zobaczyć czy problem wystąpi. Support brnie jednak w kwestię "przenoszenia". (od kiedy instalacja czystego skryptu i przykładowych danych to przenoszenie?)

Zacznijmy od tego, że napisałeś, że przeniosłeś stronę na serwer, kiedy się zalogowałem okazało się, że jest to jakiś szablon nie wiadomo skąd, co wyjaśniłeś dopiero później. W momencie kiedy zaglądamy na na Twoje konto zmieniasz sobie konfigurację .htaccess i wtedy to wszystko ma grać. Pamiętaj, że zamówiłeś serwer chyba 2 godziny przed całym zdarzeniem. Ponadto Twój ticket nie został jeszcze przydzielony do konkretnego administratora, normalnie taki ticket jest zakolejkowany i wtedy dogłębnie sprawdzamy w czym problem.

 

 

Po czym dowiaduję się, że jest to wina "zabawy" z plikiem htaccess, którego nawet nie dotykałem w przypadku instalacji joomli z ich panelu, bo już był to plik .htaccess a nie htaccess.txt więc nie było potrzeby zmieniania jego nazwy.

Naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć co robisz na serwerze, albo decydujesz się nam to zlecić albo sam naprawiasz. Jak dwie osoby "grzebią" na koncie to nie będzie działać poprawie i wystąpią niejasności.

 

 

Czytając to wszystko po raz kolejny, doszedłem do wniosku że support w ogóle nie miał pojęcia o co chodzi, dodatkowo na siłę robią ze mnie durnia,a z konfiguracji która opiera się dosłownie na zmianie nazwy pliku z htaccess.txt na .htaccess i dwóch kliknięć w panelu admina, robią niewiadomo jaką filozofię.

Nie piszesz prawdy, jak wspomniałem powyżej, nie zmienia się konfiguracji jeśli otwierasz ticket z prośbą o pomoc. Pomimo naszej szczerej chęci oraz Twojego negatywnego nastawienia (przypuszczam, że na każdy support) nie byliśmy w stanie Tobie pomóc.

 

 

1.Podstawowa funkcja, która bez problemu działa na 3 rożnych sprawdzanych przeze mnie hostingach (kei.pl, netart.pl, webd.pl) na mzone nie działa.

Na serwerze wiele kont instalowanych ze skryptu Joomla, wszystkie działają, tylko nie Twoja po przenoszeniu od innego usługodawcy.

 

2.Support zwala winę na nieprawidłowe przeniesienie strony, nawet w wypadku gdy niczego nie przenoszę, a instaluję skrypt z ICH PANELU - w dalszym ciągu jest to wina przeniesienia strony, fenomen.

Tak niestety to wygląda, tym bardziej, że napisałeś, że nie masz pojęcia o serwerach. Na moje zapytanie w jaki sposób przenosiłeś stronę na nasz serwer Twoja 1 odpowiedź byłą taka:

 

Instalowałem Joomlę dwa razy w przeciągu ostatniej godziny bo myślałem że to problem przy imporcie bazy danych, zrobię to teraz po raz 3 i ostatni.

A potem napisałeś:

Powtarzam po raz kolejny - nie przenosiłem strony, a zainstalowałem gołą Joomle razem z szablonem, którą przy instalacji uzupełniam przykładowymi danymi.

Jak Ci mamy pomóc jak co chwilę zmieniasz coś na koncie, to instalujesz nową Joomlę, czy tez może migrujesz konto z WEBD do nas. W ciągu godziny wykonałeś pewnie milion czynności i to dokładnie w tym samy czasie w którym zaglądaliśmy na Twoje konto.

 

5. Na uwagę zasługuje fakt, że odpowiedź na problem jest praktycznie natychmiastowa, co nie zmienia faktu że problem pozostal nie rozwiązany.

Zawsze tak odpowiadamy i staramy się pomóc, szkoda, że od razu na początku zaczynasz żądać, nie prosić.

 

Dostaję na maila wiadomość o pilny kontakt, po czym okazuje się że Panowie zdecydowali się przenieść mi stronę za darmo!

Mail był wysłany przed tym postem, po prostu chcieliśmy już przenieść cały serwis bezpłatnie, to nasza ostatnia rozmowa na helpdesku:

 

Klient

Słucham?

Support

Proszę podać dane do serwera na którym jest w tej chwili strona, przeniesiemy panu bezpłatnie całą stronę na nasz serwer.

 

Potrzebne dane:

Nazwa serwera lub adres IP

Nazwa użytkownika

Hasło do serwera na konto administratora.

Klient

Nie ma takiej możliwości. Po tych nerwach których się najadłem do tej pory dziękuje serdecznie za korzystanie z waszych usług. Na hostingu za 3 zł płatnym sms stawiam joomle w 10 minut i wszystko chodzi jak należy.

 

Nie jest Pan w stanie zrozumieć, że wykonałem 1 instalację czystej joomli samodzielnie, oraz drugą INSTALACJĘ Z WASZEGO PANELU, co nie ma NIC WSPÓLNEGO z przenoszeniem witryny, a funkcja przepisywania URL REWRITING dalej nie działa, i jeszcze robi Pan ze mnie durnia, wklejając mi link do nowo postawionej joomli na której linki działają z wyłączoną funkcją url rewriting, a po jej włączeniu wszystko znowu jest 404?

 

I teraz co, oferujecie mi darmowe przenoszenie witryny, mimo tego że po instalacji joomli z waszego panelu ta funkcja dalej nie działa i ewidentnie przenoszenie nie ma z tym nic do rzeczy?

 

Doceniam inicjatywę, ale trzeba było o tym pomyśleć zanim zraziliście mnie do siebie, wmawiając mi na siłe że to wina przeniesienia witryny, mimo iż jej nie przenosiłem a instalowałem ją z waszego panelu.

Klient

Aha, bym był zapomniał, zapraszam do zapoznania się ze stosowną opinia na webhostingtalk.pl

 

Nie mogę edytować (bug), więc dopiszę:

 

Ciekawe tylko, czy firma zgodnie z regulaminem zwróci mi pieniądze?

Nie, nie zwrócimy Ci pieniędzy. Konto zostało aktywowane na podstawie Twojej prośby wysłanej do działu billingowego i przesłaniu potwierdzenia przelewu (nawet nie mamy tych pieniędzy jeszcze na koncie, jest to kwota 12 złotych). Regulamin mówi wyraźnie, że w przypadku rezygnacji klienta z usługi wpłacona kwota nie zostanie zwrócona. Sprawę uważam za zamkniętą, Twoje konto oczywiście jest aktywne do dnia ważności usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale widzicie, dalej brniecie w to samo i to jest tak głupie że aż szkoda mi słów.

Pewnie dlatego że odpowiada mi ta sama osoba która odpowiadała mi na supporcie.

Upieracie się że problem wystąpił przy przenoszeniu strony.

 

W TAKIM RAZIE DLACZEGO NA JOOMLI ZAINSTALOWANEJ PRZEZ WAS!!!!!!!!!!!!!!! wystepuje ten sam błąd? co to ma wspólnego z przenoszeniem? KPINA, w dodatku macie problem z czytaniem ze zrozumieniem.

zresztą

 

zajeło mi to dwie minuty

http://causen.webd.pl/test/

 

czy gdziekolwiek widać 404? Albo w linkach /index.php?/ Nie? A dlatego że na hostingu za 3 zł ta funkcja działa bez problemu, a jedyne co trzeba zrobic to zmienić htaccess.txt na .htaccess i włączyć ją w panelu.

Możecie teraz wciskać kit dalej. Ja nie będę z wami dyskutował, bo jeżeli coś jeszcze czarne a wy mówicie że jest białe, to na prawdę szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale widzicie, dalej brniecie w to samo i to jest tak głupie że aż szkoda mi słów.

Nie widzę sensu dalszej rozmowy z Tobą, ale nigdy nie zakładaj ticketu do helpdesku i nie baw się w instalację, konfigurację w tym samym czasie gdzie robi to ktoś inny na Twoją prośbę.

 

Podaj dane do serwera gdzie masz stronę, przeniesiemy Ci wszystko dokładnie (nawet pomimo tej negatywnej opinii wypisanej na forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale widzicie, dalej brniecie w to samo i to jest tak głupie że aż szkoda mi słów.

Pewnie dlatego że odpowiada mi ta sama osoba która odpowiadała mi na supporcie.

Upieracie się że problem wystąpił przy przenoszeniu strony.

 

W TAKIM RAZIE DLACZEGO NA JOOMLI ZAINSTALOWANEJ PRZEZ WAS!!!!!!!!!!!!!!! wystepuje ten sam błąd? co to ma wspólnego z przenoszeniem? KPINA, w dodatku macie problem z czytaniem ze zrozumieniem.

zresztą

 

zajeło mi to dwie minuty

http://causen.webd.pl/test/

 

czy gdziekolwiek widać 404? Albo w linkach /index.php?/ Nie? A dlatego że na hostingu za 3 zł ta funkcja działa bez problemu, a jedyne co trzeba zrobic to zmienić htaccess.txt na .htaccess i włączyć ją w panelu.

U was nie działa, nie wiecie dlaczego i zwalacie to na zabawę htaccesem.

 

Od kiedy nie dotykanie pliku - jak to miało miejsce przy instalacji wykonanej przez was - to zabawa?

 

Możecie teraz wciskać kit dalej. Ja nie będę z wami dyskutował, bo jeżeli coś jeszcze czarne a wy mówicie że jest białe, to na prawdę szkoda słów.

 

Możecie mieć tysiąc stron na joomli na tym serwerze, o ile zadna z nich nie uzywa przepisywania adresów o tyle wszystko działa super.

 

Ale tak jak mówie, widać wyraźnie że w dalszym ciągu nie wiecie o czym mowa.

 

więc wam to powiem po raz ostatni.

 

brak /index.php?/ w adresie strony

 

W regulaminie zobowiązujecie się do zwrotu abonamentu o ile rezygnacja z usługi nastąpiła z uzasadnionej winy firmy.

UZASADNIŁEM WASZĄ WINĘ 10 razy. ale dla was to za mało.

 

KPINA NA CAŁEJ LINI.

 

Ale ja nie chcę żebyście mi cokolwiek przenosili, na ten nie działający serwer.

Chociaż żeby wam udowodnić poziom głupoty, powinienem pozwolić wam to zrobić, a po przeniesieniu włączyć przepisywanie adresów i wszystko się wysypie tak samo jak teraz.

 

KLIKINIJ W LINKI KTÓRE PODAŁEM IGNORANCIE JEDEN I ZOBACZ CZY DZIAŁA TAK jAK POWINNO

 

Moja instalacja na innym hostingu - działa

wasza instalacja na waszym hostingu - nie działa

 

profesjonaliści pożal się boże.

 

dalsza dyskusja nie ma sensu, bo jak widać w dalszczym ciągu macie problem żeby czytać ze zrozumieniem.

 

Poziom niekompetencji przekroczył moje najśmielsze oczekiwania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLIKINIJ W LINKI KTÓRE PODAŁEM IGNORANCIE JEDEN I ZOBACZ CZY DZIAŁA TAK jAK POWINNO

Przestań krzyczeć i mnie obrażać na forum. To nie jest targ, zachowuj się, na helpdesku byłem miły, na publicznym forum trzymaj trochę fason kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obraza, to jest stwierdzenie faktu.

Skoro kompletnie ignorujesz to co do ciebie mówię, to jesteś ignorantem.

 

http://causen.webd.pl/test/ - przepisywanie adresów działa

http://188.116.38.3/~stronas/joomla/ przepisywanie adresów powoduje 404 na wszystkich linkach

http://188.116.38.3/~stronas/joomla2/ -instalacja którą sam zrobiłeś a jedyne co ja zrobiłem to włączyłem url_rewriting w panelu joomli - 404 na wszystkich linkach.

 

Trzeba dodać coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wy naprawde jestescie tak tepi, ze nie zauwazyliscie, ze htaccess nie dziala przy polaczeniu przez IP? Potrzebny jest vhost... wielki zal zarowno dla "supportu" mzone jak i dla ciebie Causen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wy naprawde jestescie tak tepi, ze nie zauwazyliscie, ze htaccess nie dziala przy polaczeniu przez IP? Potrzebny jest vhost... wielki zal zarowno dla "supportu" mzone jak i dla ciebie Causen

 

Ale ja mam się tym zająć? Ja kupiłem hosting i miałem zamiar postawić na nim stronę tak samo jak to robiłem u innych.

Jeżeli na innych hostingu, instaluje skrypt, włączam i działa, to oczekuje tego samego. Zamiast tego wmawia mi się że to jest wina mojej zabawy a nie złych ustawień. Jak bym się na tym znał, to bym sobie vps kupił. Chyba po to się kupuje hosting, żeby nie musieć się znać na administracji, tylko wgrać stronę i działać.

 

A z tego co mówisz, wystarczyło by podpiąć domenę pod ten adres ip i wszystko powinno działać.

Tym bardziej potężne brawa dla administratora, że nie był mi w stanie tego powiedzieć kiedy miał okazje. Ale jak widać sam dowie się tego czytają twojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz racje.. Jeśli ty tego nie wiesz to powinnien wiedzieć to support, bo to są podstawy, widać jednak, że odpowiedzi są dawane na zasadzie "żeby byly" a nie, żeby pomóc klientowi.. na webd tez by ci nie zadzialalo nic gdybys wchodził przez IP/~konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×