Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
endriu1987

WordPress - udostępnianie plików.

Polecane posty

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę zrobić następującą rzecz.

 

Otóż mam sobie powiedzmy taką skórkę WP (WP postawiłem dla testów na swoim PC - XAMPP)

 

44677657.jpg

 

Zrobiłem folder "download" i wrzuciłem do niego pliki, wygląda w ten sposób po wpisaniu ścieżki "http://localhost/download"

 

23941594.jpg

 

Chcę udostępniać na blogu pliki, i chciałbym aby wszystko co wrzucę do katalogu na serwerze, pojawiało się w widoku listy, po czym ktoś by w to klikał i automatycznie mógłby sobie zapisać pliki. Chodzi mi o mniej więcej taki rezultat. Oczywiście blog to blog i nadałbym mu ładny widok, a prezentacja w tym temacie jest jedynie dla pokazu rezultatu jaki chcę uzyskać.

 

53873543.jpg

 

Proszę o porady i dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz np. tak.

Dodajesz sobie stronę w panelu WP o nazwie np. download potem tworzysz plik w katalogu szablonu page-download.php (najlepiej skopiować sobie page.php) i sobie piszesz mały skrypt w php listujący pliki z określonego katalogu (funcja opendir).

Albo szukasz jakiejś wtyczki, która daje taką funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który z hostingu najlepiej wybrać, mam w tej chwili 3 propozycje polecanych firm (najtańsze pakiety) i nie wiem czym mam się sugerować najbardziej:

 

http://vihost.pl/hosting-www-lite.php

http://vipower.pl/Konta-WWW

http://uphost.pl/oferta-uphost-serwery-www-klasa-standard.html

 

A chodzi o postawieniu WP pod zarabianie w internecie. Mam dwie możliwości. Albo wrzucić na hosting plik .rar który jest zabezpieczony hasłem a hasło w pliku .txt wrzucić na stronkę na której się zarabia i będę mi płacili za to że ktoś wypełni darmową ankietę i pobierze plik z hasłem (to wyjście potrzebuje raczej dużo transferu) albo udostępnianiu samych linków w jakiej liście, powiedzmy:

 

dodatek do gry1

dodatek do gry2

dodatek do gry3

itp.

 

i każdy link by prowadził do tej strony na której bym zarabiał, poprzez osoby które by te pliki pobierały. To drugie wyjście jest lepsze, bo na pewno mnie pójdzie transferu przy samych kliknięciach w linki z przekierowaniem, aniżeli pobieraniem z mojego hostingu.

 

Tylko problem jest że nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze hostingu i czy to pierwsze wyjście (z trzymaniem plików na hostingu i udostępnianie innym) ma sens. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze inaczej. Przemyślałem to i nie będę brał pod uwagę opcji z trzymaniem plików na hostingu.

Chcę mieć WP na którym będę trzymał jedynie wpisy które będą zarazem linkami do plików które będę w serwisie na którym zarabiam. Ile w tych firmach płaci się za przedłużenie najtańszych pakietów ??? Nigdzie nie doczytałem tych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie domeny w promocji, tyle ile zapłaciłeś za pierwszy okres abonamentowy tyle będziesz płacił za kolejne, chyba, że trafisz na jakąś promocję i zapłacisz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuję. W takim razie pytam już konkretnie. Czym się różnią najbardziej 3 wymienione przeze mnie hostingi w wersjach najtańszych, czyli:

 

vihost.pl - Host Lite 1

vipower.pl - ViS Start

uphost.pl - HOST1

 

Ponieważ raczej te 3 firmy biorę pod uwagę, czytałem o nich dobre opinie.

 

???

Edytowano przez endriu1987 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vihost i vipower to ta sama firma, tylko jedne serwery chyba są w PL, drugie zagranicą - napisz na BOK albo może Paweł sam odpisze.

Uphost... cóż... chyba jednak Vi będzie lepsze z tych dwóch.

Poczytaj wątki o tych firmach, po co dublować, kopiować i wklejać wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vihost i vipower to ta sama firma, różnica w lokalizacji (vihost = serwery w Niemczech, vipower = serwery w Polsce), jedno i drugie cieszy się dobrą renomą. O uphost nie wypowiem się, bo się zaraz Damian obrazi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, w takim razie dzięki za te wypowiedzi (pod uwagę biorę jeszcze Start-3 od http://www.unixstorm.org/) lecz w tej chwili myślę o vipower.pl najbardziej. Napisałem to pytanie do supportu i czekam, lecz może ktoś z Was mi odpowie, a mianowicie. Jakie Na vipower, vihost i unixstorm są limity zapytań do bazy danych. Ponieważ czytam że od tego zależy ile osób może być w jednym czasie na blogu, a nie mogę tego info znaleźć na stronach ofert ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z unixstrom:

 

"Aktualnie dla wszystkich pakietów obowiązuje limit do max. 40 równocześnie otwartych połączeń do bazy przez jednego użytkownika MySQL."

 

Niestety co do reszty (szczególnie vipower) nie mogę znaleźć tych informacji sad.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×