Skocz do zawartości

endriu1987

Użytkownicy
 • Zawartość

  83
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O endriu1987

 • Ranga
  Regularny użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Andrzej
 • Nazwisko
  Gałat

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Może mi ktoś napisać jaką komendą mogę uruchomić nagrywanie w czasie nadawania (RPI) ? Przykładowa: "raspivid -o myvid.h264 -w 1280 -h 720 -b 8000000" niestety nie działa i wygląda jakby kamerka była zajęta nadawaniem (wyskakują 4 punkty odnośnie możliwych błędów), ale z tego co wiem można nagrywać jednocześnie streamując obraz.
 2. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Panowie, poradziłem sobie wraz z jednym ziomkiem z tego forum z tym, że już przesyłam sygnał RTMP na VPS i z niego już na stronę, gdzie odtwarza go JWPlayer. No właśnie i dalej odnośnie streamu. Czy możliwe jest, aby opóźnienie transmisji względem rzeczywistości wynosiło powiedzmy ze 3min ;( ? 770x433, 30 klatek, 2Mbits Coś chyba okropnie duże to opóźnienie i nie wiem czym jest to spowodowane. Obraz jest przesyłany z kamery RPI, przez RPI właśnie.
 3. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Potrzebuję sprawdzonego poradnika odnośnie przesłania streamu z RPI na VPS. Obecnie mam obraz z kamerki poprzez RTMP w sieci domowej oraz bezpośrednio z internetu, lecz to wszystko wychodzi z mojego łącza. Chcę przerzucić ten sygnał na VPS, aby już 50 Mbitowy port rozsyłał to dalej
 4. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Misiek i jak tam, ogarniesz mi coś ? Chciałbym w weekend złożyć zamówienie, jeśli oczywiście to wszystko będzie miało ręce i nogi.
 5. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Mógłbym kupić i taką zamiast dedykowanej jeśli by była odpowiednia. Dziękuję za test i potrzebuję takiego info: - Ilość klatek przy rozdzielczościach do 720p (720p oraz sąsiednich w dół, bez FHD). - Prędkość łącza wysyłającego obraz w czasie streamu. - Prędkość łącza potrzebną do płynnego odebrania takiego streamu. To wszystko oczywiście pod warunkiem Twoich możliwości, możesz również podrzucić coś odnośnie wysłania streamu na VPS i jak to wygląda przy odbieraniu tego streamu przez inne urządzenie. Głównie chodzi o to, że: Mam łącze radiowe do 10Mbps w symetryku, VPS za 28 PLN na miesiąc testów w Biznes-Host i dysponowałbym właśnie RPi jakąś kamerką pod to (dedykowaną lub inną). Zależy mi na informacji czy i jak będzie wyglądało wysłanie płynnych klatek z boiska na moją stronę www do 720p max. Jak mam widzieć 1 klatkę na sekundę (co widziałem na YT, ale ustawienia i ogólnie parametry były przeróżne), to mija się to z celem.
 6. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  A inaczej. Według Ciebie dam radę wysłać stabilne 30 klatek w 720p z Malinki i jej kamerki do VPS, tak aby działało płynnie ? Oglądałem wszystkie możliwe filmy na YT odnośnie klatek i bitrate, ale nie ma tam niczego konkretnego niestety.
 7. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Czekam na jakiś pokaz, bo w sieci są same gnioty. Chciałbym np. wiedzieć czy na łączu do 10Mbps w symetryku dam radę wysłać 720p przy 30 klatkach na VPS, a ten rozsyłałby sygnał na moją stronę internetową
 8. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Tylko tutaj z tego co widzę bym miał kompletny system, który by przekazywał obraz do routera i z niego w świat. Mam kartę pamięci 32GB, więc potrzebuję tylko Maliny, kamerki do niej, karty bezprzewodowej oraz zasilacza. Mam w domu router i łączyłbym się z Maliną poprzez Win7. Na dachu posiadam również nie używane obecnie NanoStation Loco M5, dzięki któremu mógłbym z routera wysłać bardzo stabilny sygnał do Maliny (Nano oddalone od Maliny byłoby jakieś 7m, do Nano kabelek z routera i dalej już Nano słałoby sygnał radiowo do Maliny). Mógłbym kupić oczywiście kabel i spiąć router z maliną, ale równie dobrze kupię sieciówkę za 20 PLN i dzięki temu zyskam na mobilności Maliny, zaś sygnał przy takim zestawieniu i tak powinien być na poziomie kabla.
 9. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Pisząc obraz masz na myśli brak dźwięku ? Jeśli tak, to mi zależy na transmisji wyłącznie obrazu (komputer na strychu i kamerka patrząca się przez okno na boisko). Napisz proszę jeśli robiłeś testy ile potrzeba łącza do wysłania strumienia 720p w 30 klatkach, albo może mógłbyś podrzucić jakiś adres i o konkretnej godzinie pokazać jakiś przykładowy stream (cokolwiek, byleby się tylko w tle coś ruszało)
 10. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Ale ogólnie jak zakupię Malinę z dedykowaną kamerką, to będzie to wszystko działało sprawnej niż poprzez smartfon ? Dla przykładu podam główną wartość, którą chciałbym uzyskać: 720p, 30 klatek, UP mojego łącza do 10Mbps. Widzicie sprawne działanie Malinki, dedykowanej kamerki i tych parametrów ?
 11. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Ja mam UP łącza do 10Mbps, czyli realnie wysyłam do 1MB na sekundę Daj mi jakiś namiar do tego sprzętu Edit: Ok, więc kupuję komputerek + moduł kamery i to ma działać płynniej niż przez smartfona ?
 12. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Właśnie to odnośnie jakości i płynności na poszczególnych urządzeniach zauważyłem. Mam Xiaomi RedMi 2 oraz Mi4. Na pierwszym mam mniej klatek przy tym samym ustawieniu w porównaniu z drugim. Co do UP łącza i bitrate, to ja mam tak do 10Mbps (radio) i moje łącze wysyła pliki do 1MB na sekundę, także raczej nie chodzi tutaj o możliwości UP mojego łącza względem tego co napisałeś.
 13. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Właśnie trudno mi to powiedzieć, ponieważ nie wiem jak ustawić strumień wychodzący (bitrate, ilość klatek, rozdzielczość), aby to fajnie wyglądało i w miarę płynnie działało. Opóźnienie jest znacznie niższe niż 30s
 14. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Tak, mam Androida 4.4. Niestety nadal nie wiem czy to wszystko jest dobrze zorganizowane
 15. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Sprawa ma się tak. Aplikacja z telefonu wysyła sygnał i wyświetlam obraz przez drugi telefon oraz na stronie poprzez JWPlayer. Niestety jednak mam jakieś duże według mnie lagi i dlatego chciałbym dowiedzieć się jak sprawdzić czy wszystko jest ustawione dobrze i w ogólnie jak to wszystko ustawić, aby były mniejsze lagi i jak wygląda praca serwera w momencie nadawania ? Nadaję tą aplikacją: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.OS.Broadcaster&hl=pl Tą zaś podglądam obraz na drugim smartfonie: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.tv.lotusfusion.rtmp.player.one&hl=pl Edit: A może te lagi są spowodowane tym, że coś jest jednak źle spięte. Nie wiem co ile się to odświeża, ale w panelu VPS traffic w ogóle nie ruszył, a na logikę po jakimkolwiek nadawaniu powinno się to zmieniać:
×