Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć wszystkim

 

mam pytanie czy znacie jakiś tani, albo darmowy dobry panel do zarządzania wirtualami Xen

 

dla admina i klientów

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

solusvm

 

jest dość drogi

 

hypervm, proxmox który z tych waszym zdaniem jest najlepszy i jak cenową wychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solus jakiś dziwny jest przynajmniej ostatnia wersja nie działała mi, chociaż zainstalowałem tak jak pisało. Tworzone VPS-y po prostu nie działały, a Solus "mówił", że wszystko jest ok. Dlatego postanowiłem pozostać przy Citrix XenServer

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 usd / mc

Ale na licencji master nie postawisz xena, więc panel musi stać na innej maszynie, a do xena jest licka slave za 2,50$.. i mamy już 12,5$ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahh straszne... na vpsie zawsze można postawić, ale to też koszt dodatkowy....

 

zależy kto i jak na to patrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no $12.50 to przecież grosze i w koszty można wrzucić...

 

No ale ja zraziłem się do Solusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musze Solusa bronic. To, ze nie umiesz postawic Xena to nie znaczy, ze panel jest zly. Aczkolwiek musze przyznac, ze instalacja Xena z Solusem tez nie przebiegla w moim przypadku rownie gladko co OpenVZ. Jednakowoz stwierdzam, ze dziala mi teraz kompletnie bezproblemowo.

 

Poza tym support jest super. Zawsze chetnie pomagaja i odpisuja na tickety nawet o bardzo zaskakujacych porach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie umiem. Zrobiłem tak jak było w instrukcjach. Ze strony solusa wszystko było ok, a VPS-y nie działały. Nie było żadnych błędów pokazywanych ani nic (solus pokazywał, że vps działa i wszystko jest ok - ale nie można było się z nim połączyć, nie działała konsola nic)

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zwalczyc temat to Ci chetnie pomoge, bo sam mialem problemy z ogarnieciem Xena. Okazalo sie, ze wersji Xena jest wiele i nie wszystkie dzialaja dobrze. Obecnie mam 4.1.1 z repo Gitco i tutaj wszystko smiga az milo. Jajko 2.6.18-274.7.1.el5xen.

 

Dodatkowo CentOS 6 lansuje KVM, wiec Xena tam domyslnie nie ma, a z zewnetrznych zrodel nie udalo mi sie go zmusic do dzialania. Choc za wiele nie probowalem i nie twierdze, ze to niemozliwe. :)

 

Jeszcze jedno glupie pytanie. Czy masz wlaczone VT/AMD-V w procesorze? Mozecie sie smiac, ale ja o tym zapomnialem i musialem specjalnie cisnac do serwerowni w celu wlaczenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety skasowałem już całość, bo potrzebowałem szybko czegoś pod strony.

Miałem CentOS 5.6 (Solus mówił, że pod CentOS 6 Xen nie będzie działać), master działał na vps, a slave na całym dedyku. Zainstalowałem jądro Xen na slave. Ściągnąłem potem obraz debiana ze http://stacklet.com, rozesłał się do mastera. Dodałem klienta, "pakiet" hostingowy. Dodałem adresy IP i mac (bo w OVH) Stworzyłem VPS przy użyciu tego obrazu Debian, pokazał się na liście. Z tego co pamiętam to był pokazany jako wyłączony. Włączenie powodowało komunikat, że jest włączany, ale nic się nie działo. Zero jakichkolwiek błędów.

Wirtualizacja w CPU na pewno działała, bo wcześniej miałem tam XenServer, który działał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obraz Debiana? Rozumiem, ze trenowales na Xen PV? Ja mam wszystkie maszyny Xen HVM, wiec instaluje z ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie o Solusa. Doszły mnie słychy, że nowa wersja posiada jakieś błędy i lepiej instalować starszą wersję - ile w tym prawdy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam z powodzeniem praktycznie od momentu jej wyjscia i nic dziwnego nie zauwazylem. Xena warto instalowac na starszym CentOS-ie o czym pisalem wczesniej, ale Solusa wrzucalbym swiezego. :)

 

No chyba, ze wiesz co to konkretnie za bledy to moge sprawdzic czy wystepuja.

 

BTW od nastepnej wersji powinna byc dostepna oficjalna polska lokalizacja dla panelu klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie testów Solusa z OpenVZ na Centos 6.0 i pisania skryptów do API, w sumie jest ok. Jedyny problem miałem przy stworzeniu VPS'a bo raz nie miał wpisanych dnsów w pliku resolve.conf

Mam jeszcze ESXi 4 i pytanie czy. są dostępnie jakieś panele klienta do tego? Czy lepiej iść w kierunku Solusa?

Pozdrawiam

Edytowano przez atriumpc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nic kompletnie nie dziala? Kontaktowales sie z supportem? Moze sprobuj z konsoli wpisac upcp (zaktualizuje panel).

 

Ja jestem w trakcie testów Solusa z OpenVZ na Centos 6.0 i pisania skryptów do API, w sumie jest ok. Jedyny problem miałem przy stworzeniu VPS'a to raz nie miał wpisanych dnsów w pliku resolve.conf

Mam jeszcze ESXi 4 i pytanie czy. są dostępnie jakieś panele klienta do tego? Czy lepiej iść w kierunku Solusa?

Pozdrawiam

 

Mialem ten sam problem z DNS-ami. Upewnij sie, ze masz wpisane w IP block DWA (to bardzo wazne) adresy serwerow DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, mam tam wpisane wszystko więc musiałem to wpisywać ale teraz nie mogłem znaleźćsmile.png

 

Mi znajomy teraz podpowiada, że lepiej mieć HyperVM niż Solusa(podobno w starej wersji Solusa był ładniejszy panel klienta, tzn miał ładne buttony do resetu, reinstalacji itd) mi znowu lepiej przypadł do gustu Solus(Nie drogi, fajne API, Panel przejrzysty no i support jest ok). A wy co byście wybrali?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HyperVM chyba lepiej miec tylko jak sie nie chce placic. ;) Jest brzydki, nieprzemyslany, nierozwijany i dziurawy.

 

Panel kliencki w SolusVM jest bardzo fajny i prosty w obsludze. Do tego jak chcesz to podesle Ci polska lokalizacje. No i API w Solusie jest super - mega proste w uzyciu i dobrze udokumentowane. Jesli tylko mozesz te kilka dolarow miesiecznie wydac to Solus rzadzi.

 

Poza tym nic prostrzego jak zainstalowac 15 dniowego triala i porownac z HyperVM. Jeszcze podobno FluidVM jest fajny, ale ja go nie probowalem, bo na zagranicznych forach polecali wlasnie Solusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie polską lokalizację przyjmę. Mi się udało przedłużyć okres testowy o kolejne dwa tygodnie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×