Skocz do zawartości
Glibnes

Krzaki zamiast Polskich znaków

Polecane posty

Mam problem z przeniesieniem bazy danych z jednego serwera na drugi, chociaż nie jestem do końca pewien, czy jest to problem ze złym eksportem i importem czy problem serwera.

 

Skopiowałem bazę danych z jednego serwera na drugi i teoretycznie wszystko powinno być jak trza (w PhpMyAdmin widać na obydwu serwerach w polach tekstowych normalne, polskie znaki - kodowanie pól ustawione na UTF8-polish). Na obydwu serwerach mam dokładnie ten sam kod źródłowy strony.

Jedyne zauważalne dla mnie różnice to takie, że na drugim serwerze (na który przenoszę dane - VPS na Vihoście) mam nieco nowszego nginxa i mysqla (na obydwu mam wersję 5+).

Po wejściu na stronę - krzaki zamiast polskich ogonów np. w wiadomościach użytkowników.

 

Czy jakieś same ustawienia serwera (np. coś w locales) albo nginxa mogą powodować taki stan rzeczy, czy to jednak jest wina złego importu?

Dodam, że dane zrzuciłem przez PMA z ustawieniem kodowania pliku na UTF8, podczas importu (próbowałem zarówno przez mysql i source przez linię komend oraz przez samego PMA, w obydwu przypadkach dodawałem SET NAMES 'utf8').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w aplikacji masz SET NAMES 'UTF8' ?

Tego właśnie brakowało, widocznie zapomniałem dodać przy zmianach w kodzie.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też miałem taki problem, ale zdaje mi się, że nie miałem opcji SET NAMES 'UTF-8', więc musiałem o zgrozo, zmieniać wszystko po kolei ;/

Na szczęście to była mała stronka, więc sobie poradziłem, ale na przyszłość radzę wszystkim uważać na nieskiej jakości hostingi, bo właśnie na takim mi się to trafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma hosting do rzeczy? Wszystko polega na zgraniu kodowania znaków podczas eksportu i importu. To, czy hosting jest najwyższych lotów, czy jest tandeciarskim krzakiem nie ma znaczenia, bo i tu i tu jest wykorzystywany ten sam silnik MySQL (co najwyżej w nieco innych wersjach, co też raczej nie ma wpływu na znaki), do tego 99,99% hostingów wykorzystuje phpMyAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to chyba dziwne, że na stronie było wszystko OK, a w bazie krzaki?

Mimo wszystko myślę, że to wina hostingu była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v - hosting ma do tej sprawy bardzo dużo. Jeśli ktoś nie pobawi się konfiguracją, tylko zostawi domyślną z DA, to przywita go MySQL w kodowaniu wszystkiego w latin1_swedish_ci. A potem żeby to naprostować, to trzeba się sporo natrudzić. I nie. Nie wystarczy zrobić dobrze eksportu. Bo czasami to się go nie da zrobić bez naruszania bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×