Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Księgowanie zakupów przez paypal ?

Polecane posty

Witam

 

Otóż muszę zakupić skrypt na portalu , który teoretycznie nie jest firmą.

 

Zakupić owy skrypt mogę płacąc paypal'em lub 2checkout , jak to mogę zrobić aby księgowy mógł to wliczyć do wydatków firmy ?

 

Ewentualnie znacie jakieś firmy pośredniczące przy tego rodzaju transakcjach ?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez fakturki/rachunku tego nie załatwi księgowy.

Może znajdź pośrednika w PL, który sprzeda Ci ten sam skrypt i wystawi fakture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sprzedaje skrypt i nie jest firmą to nie możesz sobie tego wpisać w koszta. Chyba że napiszecie jakąś umowę, ale nie wiem czy US coś takiego by zaakceptował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oni nie mogą CI wystawić faktury, przecież to firma?

Kupujesz, płacisz i prosisz o invoice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem w kontakcie , że to firma , zaraz zapytam się czy faktycznie nią są bo wiem , że często pomimo zapewnień nie chcą faktur wystawiać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BlueMan - z doświadcenia wiem że dla niektórych osób wystawienie faktury odbiegającej od normy (czyt. innej niż krajowa) to czarna magia. A najgorzej jest się doprosić o fakturę unijną bez VATu choć niby podają w danych firmowych VAT ID z kodem kraju.

Niektórzy odpisujążę oni nie znają Polskiego prawa, a u nich muszą zapłącić VAT, albo że po prostu naliczą VAT, a ja sobie go u siebie odliczę :) Nawet powoływanie się na dyrektywy unijne i podawanie linka do odpowiednich stron po angielsku nie wiele zmienia w ich postrzeganiu przepisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maq: jeśli jakaś firma nie wie jak wystawić wewnątrzunijną fakturę z odliczeniem VAT, to po prostu idziesz do konkurencji. Poza tym każdy normalny program do fakturowania jaki widziałem (włączając systemy online) ma opcję automatycznego wystawiania wewnątrzunijnych faktur z odliczeniem VAT. Tak jest w Polsce, a nie sądzę, żeby reszta krajów Unii była zacofana pod tym względem w stosunku do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że najwięcej problemów robią anglicy (średnio tylko 1 na 5 sprzedawców twierdzi że nie ma problemu), jakoś łatwiej uzyskać fakturę bez VATu od Francuzów czy Niemczów, baa, oni sami potrafią się zapytać się o VAT ID bo mogą taniej sprzedawać mi. U Brytyjczyków zauważyłem też że czasem trzeba kilka razy ponawiać pytania, bo odpowiadają na nie wybiórczo.

A co do pójscia do konkurencji to czasem zwyczajnie tak się nie da, bo albo nie dostaniesz u niej dokładnie tego co potrzebujesz, albo zarzucą Cię dużo wyższą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyjścia to co oni oferują ma pewne unikalne cechy a konkurencja tego nie oferuje lub stworzenie paru rzeczy kosztuje więcej niż sam skrypt :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×