Skocz do zawartości
Venydar

[wirualny] Przenosiny WP i forum

Polecane posty

Witam, mam obecnie hosting w vihost.pl (dokładnie pakiet Lite 1) i skrypty działające na nim zaczynają się już dusić - stawiam na niewystarczające 2% procesora.

 

Potrzebuję:

  1. Minimum 2GB przestrzeni dyskowej
  2. Minimum 30GB transferu (miesięcznie)
  3. PHP od wersji 5.2
  4. MySQL od wersji 4.1 (minimum 5 baz)
  5. 128mb pamięci
  6. Minimum 5 kont e-mail (+ SMTP)
  7. Możliwość podpięcia własnej domeny
  8. Racjonalny przydział procesora (dla WordPressa z obciążającymi serwer wtyczkami i forum)
  9. Minimalny limit jednego pliku 5-10mb

Wymagania mam proste i zapewne dla wszystkich zrozumiałe:

  • Stabilnej, bezawaryjnej usługi
  • Wysoki uptime (ponad 99.8%)
  • B. krótkie czasy generowania stron
  • Dobrej obsługi klienta

Na obecnym hostingu z pierwszymi trzema punktami jest słabo, dodatkowo dosyć często strona jest nieosiągalna więc proszę ładnie o podawanie solidnych ofert.

Blog oparty na WordPress'ie znajduje się pod adresem shadowbroker.pl a forum (phpbb3) pod shadowbroker.pl/forum/ - może rzut oka to co dokładnie miałoby się znaleźć na nowym hostingu pomoże komuś w znalezieniu czegoś odpowiedniego. Oba mają do 5k wyświetleń (ich liczba stale rośnie).

 

Co do środków jakimi dysponuję: mogę przeznaczyć do 120zł za roczny abonament jeżeli zaproponowany hosting będzie spełniał wszystkie moje potrzeby i wymagania.

 

Dodatkowo zwracam się do przedstawicieli firm aby nie kusili ofertami planów hostingowych, na których będę miał problemy ze stabilnością, dostępnością czy długimi wczytywaniami skryptów (czasem ponad 30s - o ile w ogóle się załaduje). Właśnie na wyeliminowaniu tych problemów zależy mi i użytkownikom przeglądającym serwis/forum najbardziej. Mile widziane zniżki za przeniesienie i indywidualne propozycje.

 

Z góry dzięki za propozycje wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poda Ci odpowiedniego pakietu na podstawie tych danych które napisałeś. Wordpress jest bardzo ciężkim skryptem, szczególnie jeśli nie jest zoptymalizowany.

 

Za 144 złote dostaniesz u nas serwer MZ TWO, ale najpierw trzeba sprawdzić jakie faktycznie obciążenie generujesz na serwer. Rezultat może być taki, że te 120 złotych Twojego budżetu na rok może być za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapraszam do skorzystania z usług FriendlyHost.pl. Cieszymy się bardzo dobrą opinią i tak nas ocenił jeden z blogów, który korzysta z naszych usług: http://krwawegry.pl/bez-kategorii/krwanons-2/ w skład prac nad tym blogiem weszła pełna konfiguracja i przeniesienie wszystkich postów z Blogspota - właściciel zadowolony. Z ofertą można się zapoznać tutaj: http://friendlyhost.pl/hosting-www/

Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą - proponuję pakiet CP2G. Oferujemy możliwość bezpłatnego przeniesienia stron do nas.

Serwery umiejscowione są w naszym własnym DataCenter zlokalizowanym w Tucholi, a bazy danych znajdują się na dyskach SSD.

 

Zapraszamy do bezpłatnego 7 dniowego testu.

 

Pozdrawiamy,

Ekipa Castpol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tym - Powiedźmy, że awarie zdarzają się u nich trochę za często jak na mój gust. A to SMTP pada, a to FTP, a to problem z konfiguracją (ostatnio cały weekend strona leżała).

 

@www.mzone-net.eu - Z optymalizacją nie powinno być problemów. Skrypt nie jest przeładowany wtyczkami a wtyczka QuickCache cachuje go dla dla 99% odwiedzających (reszta to redakcja). Goły phpbb3 też nie powinien sprawiać problemów. cPanel obecnego hostingu nie pozwala mi na sprawdzenie obciążenia jakie generuję.

 

Z tym rokiem możesz mieć rację. W takim przypadku w grę wchodzi jeszcze półroczny abonament na ok 80zł.

 

@FriendlyHost.pl - Transfer miesięczny na poziomie 100GB jest mi całkowicie zbędny. Nie przechowuję większych plików niż 1-2MB a i one nie są nad wyraz często pobierane. Staram się właśnie oszczędzać transfer.

Edytowano przez Venydar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@FriendlyHost.pl - Transfer miesięczny na poziomie 100GB jest mi całkowicie zbędny. Nie przechowuję większych plików niż 1-2MB a i one nie są nad wyraz często pobierane. Staram się właśnie oszczędzać transfer.

 

My to wiemy, dlatego specjalnie daliśmy dużo transferu za tak niską cenę. Oczywiście nie zmuszamy nikogo do wykorzystywania 100% kupionego transferu ;) Proszę pisać na maila lub GG to się jakoś dogadamy w sprawie indywidualnej oferty jeśli zacznie taka potrzeba.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej transferu zawsze lepiej mieć pod zapasem, choć 100GB pewnie i tak nie wykorzystasz jak sam pisałeś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przyjrzeniu się ofertom polecanych usługodawców wytypowałem dwie firmy: Castpol.pl (pakiet CP 2G) i mzone-net.eu (MZ TWO+ CP).

 

Castpol uwagi:

+ lokalizacja (PL)

+ Limit CPU (5%)

+ Bazy na dyskach SSD

- Mało przestrzeni dyskowej

- Transfer miesięczny 40GB

- Bardziej widziałbym coś pomiędzy pakietami CP 2G i 5G

 

mzone-net.eu uwagi:

+ Cena

+ Limit CPU (5%)

+ Pojemność

+ Transfer miesięczny 60GB

- Lokalizacja (GB)

 

Dopytam się o możliwość złożenia indywidualnej oferty ale nie wiem czy Castpol na to przystanie. Spróbować warto.

 

Który plan hostingowy byłby bardziej odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopytam się o możliwość złożenia indywidualnej oferty ale nie wiem czy Castpol na to przystanie. Spróbować warto.

To jak już wysyłasz PMkę, to przynajmniej jej nie kasuj, bo nawet nie zdążyłem przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kont współdzielonych (WWW) - 2ap.pl.

Proponowany przez nas pakiet to Eko (promocyjna cena: 36,00 PLN / pół roku lub 60,00 PLN / rok).

 

Usługi, które oferujemy są jedyne w swoim rodzaju, zawierają m.in.:

- Bardzo wydajny serwer WWW - Nginx z autorskim rozwiązaniem obsługi .htaccess (100% zgodność z implementacją w serwerze Apache httpd),

- Bezpieczne, izolowane środowisko,

- Codzienna kopia zapasowa danych, o którą nie trzeba się martwić (dostępne co najmniej 14 ostatnich dni),

- Dedykowany serwer tylko dla serwera baz MySQL.

- Macierz dyskowa RAID-Z,

- Niezawodny system operacyjny FreeBSD,

- PHP 5.2 oraz 5.3,

- Brak trybu Safe Mode w PHP,

- Limit pamięci: 128 MB / interpretator PHP.

- Poczta z filtrem antyspamowym i skanerem antywirusowym,

- Dostęp do zadań crontab,

- Brak limitu transferu, ilości domen, subdomen, baz danych MySQL, kont FTP oraz kont e-mail,

- Brak limitów dla CPU,

- Szybkie i stabilne serwery,

- Gwarantowana dostępność usługi na poziomie 99,50%,

- Administratorzy z niepodważalnym, wieloletnim doświadczeniem,

- Panel DirectAdmin PL,

- Obsługujemy płatności przelewem, PayPal i premium SMS.

 

To tylko niektóre z przyczyn, dla których warto wybrać właśnie naszą usługę.

 

Zapraszamy do skorzystania z 7-dniowego okresu próbnego.

 

Pozdrawiamy,

Ekipa 2ap.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już wysyłasz PMkę, to przynajmniej jej nie kasuj, bo nawet nie zdążyłem przeczytać smile.png

Wysyłałem ją do użytkownika Castpol.pl ale przekażę kopię i Tobie wink.png

Edytowano przez Venydar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przyjrzeniu się ofertom polecanych usługodawców wytypowałem dwie firmy: Castpol.pl (pakiet CP 2G) i mzone-net.eu (MZ TWO+ CP).

 

Można wiedzieć czemu nie nasze usługi? Co mamy złego w ofercie? :)

Edytowano przez FriendlyHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FriendlyHost.pl - Dużo pozytywnych opinii na ich temat można znaleźć. Rzeczony blog na WP znajduje się już na 4 albo 5 hostingu (nazw poprzednich nie będę już przytaczał) i po dwóch tygodniach/miesiącach zawsze byłem zmuszony szukać miejsca gdzie indziej. Na Waszej stronie nie znalazłem za dużo danych, chwalicie się szczególnie transferem i pojemnością kont a one mają dla mnie raczej drugorzędne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś dokładnie posty autora w tym wątku?

Z optymalizacją nie powinno być problemów. Skrypt nie jest przeładowany wtyczkami a wtyczka QuickCache cachuje go dla dla 99% odwiedzających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FriendlyHost.pl - Dużo pozytywnych opinii na ich temat można znaleźć. Rzeczony blog na WP znajduje się już na 4 albo 5 hostingu (nazw poprzednich nie będę już przytaczał) i po dwóch tygodniach/miesiącach zawsze byłem zmuszony szukać miejsca gdzie indziej. Na Waszej stronie nie znalazłem za dużo danych, chwalicie się szczególnie transferem i pojemnością kont a one mają dla mnie raczej drugorzędne znaczenie.

 

Pozwoliłbyś wykazać się młodej firmie.. :) Chętnie podejmiemy to "wyzwanie", a okres testowy przyznamy bez pobierania żadnych opłat. Ty nic nie tracisz a my zyskujemy klienta i kolejną pozytywną opinię, a na takich nam bardzo zależy.

Edytowano przez FriendlyHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może spodoba się Tobie nasza oferta - Uti Pike 10? 123zł + VAT za rok:

pojemność: 10 GB

( otrzymujesz przestrzeń dyskową na zawartość Twojego serwisu – stron HTML, grafiki, plików publikowanych przez www, FTP czy pocztę elektroniczną.)

ilość kont pocztowych: bez ograniczeń

( dostęp do poczty przez POP3, WWW, IMAP; antywirus aktualizowany co 24 godziny; antyspam; aliasy do skrzynek pocztowych; forward (przekierowanie poczty); aliasy pocztowe na konto catch-all)

ilość serwisów www i kont FTP: no limit

( obsługa skryptów PHP; konto FTP do umieszczania treści; blokada dostępu do strony WWW/katalogu; własne strony błędów; dostęp do logów serwera WWW; statystyki oglądalności serwisu WWW)

transfer roczny: 500 GB

( transfer – ilość danych przesyłana do i z serwera. 1 GB transferu to średnio 3–5 tys. wizyt miesięcznie. Do transferu wliczany jest ruch ze wszystkich usług: WWW, poczta, ftp itp. Nie wlicza się natomiast ruchu generowanego pomiędzy bazą danych, a stroną.)

popularne skrypty: TAK

( PHP, Java, 4images – skrypt do zarządzania galeriami obrazów, Magento – profesjonalny sklep internetowy, WordPress – program do zarządzania i modyfikacji serwisu www, SugarCRM – program do zarządzania relacjami z Klientami, phpList –aplikacja służąca do rozsyłania mailingu oraz newsletterów, phpMoney – skrypt do zarządzania kontami bankowymi, phpBook – skrypt umożliwiający gościom na zostawienie wpisu na stronie.)

regularna kopia bezpieczeństwa: TAK

( dane z serwerów kopiowane są na niezależne macierze.)

liczba baz MySQL: 10

( bazy danych MySQL przechowują informacje, które są następnie przetwarzane przez odpowiedno zaprogramowany dokument np. w języku PHP. Zastosowanie bazy danych może znacząco ułatwić budowanie zaawansowanych serwisów internetowych, wykorzystujących bardzo dużo usystematyzowanych danych, które są wyświetlane w zależności od działań internauty.)

Web mail: TAK

( webmail Uti eXchange.)

Panel Zarządzania Parallels Plesk: TAK

( centrum zarządzania Twoimi usługami zakupionymi na uti​.pl. To tutaj w dowolnym momencie sprawdzisz swoje bilingi, ulepszysz zakupiony pakiet czy zmienisz hasło. W ramach penlu masz dostęp do funkcji: zdalny interfejs XML (API), ekran powitalny, możliwość robienia backupów na zdalny FTP, możliwość robienia lokalnych backupów, zarządzanie anonimowym FTP, zarządzanie backupem i odzyskiwaniem danych, definiowanymi przez użytkownika zadaniami do wykonania, zarządzanie DNS domeny, zarządzanie aliasami do domen, tworzenie domen, kontrola limitów dla domen, zarządzanie antywirusem, zarządzanie limitami ilości danych, zarządzanie logami, zarządzanie listami mailowymi, możliwość zmiany safe mode w PHP, zarządzanie filtrem antyspamowym, zarządzanie subdomenami, zarządzanie statystykami, dostęp do wielu skryptów)

okres próbny: 14 dni

opłata za rok: 123 PLN + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×