Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[Polityka] Skuteczne strajki (paliwo)

Polecane posty

Poczytaj sobie w sumie już ten Onet - jest artykuł o sk...nach, którzy poustawiali sobie ten kraj pod swoje dyktando.

I ja mam na to pracować? Na podatki bez pokrycia (emerytury już powiedziano, że dzisiejsi 30-latkowie będą mieli - jakby dzisiaj określać - 600zł emerytury), na trwonienie i machloje (przetargi bez przetargów), na całe rodziny w radach nadzorczych? Na to mam pracować?

 

 

Wydaje się, że młody człowiek a poglądy niczym emeryta, rencisty, który już nie widzi szansy na nic... Może zamiast narzekać trzeba wziąć się do pracy... zadbać o własne miejsce, dopasować się. Najłatwiej szukać wszędzie spisków, narzekać na wszystko, szukać dziur, brudów itp...

 

Jest wiele osób, którym nie wszystko się podoba, ale robią swoje. W Twoich postach zawsze taki żal. Nie wiem, wydaje mi sie, że nawet Antonii nie wychodzi tak daleko w poszukiwaniu teorii spiskowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct zauważ, że poszło 50 procent, a ok połowa z tego wybrała to, co jest, czyli tak naprawdę można zaryzykować stwierdzenie, że przez - tfu - demokrację 75 procent Polaków ma przej... ne przez 25 procent "polaków".

 

Tylko ci co głosowali inaczej, niż na partie obecne w sejmie mogą powiedzieć, że chcieli coś zmienić. Ci co nie głosowali, i ci co głosowali na PO, PiS czy inne lewicowe partie, są tak samo odpowiedzialni - więc twierdzenie, że to przez 25 procent Polaków, to trochę nadużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podatki i akcyzy umią podwyżzac, ale żeby tak minimalne wynagrodzenie podwyższyli to już nie, bo nie ma na to kasy. Każdemu poslowi by 100 z pensji odjeli i w momencie by zrobili wielki szum............

 

To jest jeden z mitów i błędów powtarzanych przez media i polityków. Podwyższenie płacy minimalnej = wzrost bezrobocia.

 

Pracodawcy tym bardziej się to nie opłaca bo jeszcze wyższe "podatki" płaci. Pamiętaj, że to przedsiębiorcy zatrudniają, nie Państwo.

 

 

Odnośnie armii, na cholerę nam armia ? Nie lepiej zainwestować w specjalne oddziały typu GROM, przeznaczone do szybkiego i specjalnego reagowania ? Na co nam regularna armia skoro te matoły mają problem ze zniszczonym mostem przez powódź i wójt musi prosić o pomoc armię Czeską ? Na co nam takie coś skoro to przynosi wstyd i straty ? Przy naszym położeniu geopolitycznym i geograficznym posiadanie regularnej armii nie ma najmniejszego sensu. Zamiast wydawać na to kasę lepiej mieć super oddział który będzie wstanie robić niezły zamęt innej regularnej armii przez jakiś czas. A do powodzi czy innych klęsk to oddziały pomocnicze, może coś na wzór NSR, czy angry moher (widziałem szturm moherów, są naprawdę skuteczne biggrin.png )

 

 

Do tej pory miałem podobne podejście natomiast patrząc na to co się dzieje na świecie już nie jestem taki pewien.

 

Mała, zwinna, nowoczesna armia by nam nie przeszkodziła na pewno.

 

A potem przychodzi do tych ludzi jakiś cwaniak i mówi, żeby zabrać się do pracy. Najlepiej na śmieciową umowę na 1000zł netto na dzieło za 50h w tygodniu dłubiąc jakieś bzdury dla tępego szefunia.

O taaak... już lecę... a takiego wała, jak Polska cała! Wolę jechać do UK, przynajmniej wiem, na co pracuję. I kraj jakiś taki na wyższym poziomie, a nie - bo to też jest jeszcze dodatkowa kwestia (już kiedyś o tym pisałem) - pracujesz, płacisz horrendalne podatki, masz wysokie ceny i jeszcze kraj jest do kitu, że to się rozpada, tamto, PKP spóźnione, syfiaste pociągi, w korporacjach dziadostwo (że bierzesz usługę i jesteś totalnym pionkiem, dnem), w urzędach gnoje...

 

Nikt nikogo nie zmusza do pracy za 1000zł netto na umowę o dzieło. Przykład z wyjazdem do UK bardzo dobry, nic nie stoi na przeszkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.biznes-host.pl ależ oczywiście, tylko to nie neguje tego, co piszę - Polska to kraj straconych szans. Ludzie powyjeżdżali, bo mieli dość tego bagna, wysokich podatków i urzędasów-bogów. Reszta albo klepie biedę, albo "godzi się i szuka swojego miejsca" - ja jestem między szukaniem miejsca, a wyjazdem. Tylko tu nie chodzi o mnie - czy Ty potrafisz spojrzeć poza czubek swojego nosa?

I to nie są teorie spiskowe - do niektórych to w ogóle nie dociera - to się działo naprawdę. Czerwoni dogadali się z Solidarnością i czarnymi - to się dzieje, działo naprawdę, tak jest, są nagrania z rozmów, gdzie wszystko jest dogadywane, filmy, np. Nocna zmiana - mało? To jest powód syfu w tym kraju, nie, że ludzie nie chcą pracować. Ludzie bardzo chcą pracować, tylko jest tak wszystko poustawiane, że nie masz równych szans, masz przywileje dla tych, dla których je przewidziano.

 

Wiesz, ja dokonałem swoich wyborów, robię, co robię - też miałem już miejsce, całkiem niezłe - tzn. całkiem niezłe patrząc na to, jak źle mają inni. Ale mnie takie "swoje miejsce" nie satysfakcjonuje. I ja się nie żalę... tylko piszę trochę szerzej niż właśnie czubek własnego nosa. To, że my sobie tu biznesy kręcimy, fajne forum mamy, hostingi za 5 stów na miesiąc kupujemy, dedyki, cuda niewidy, to i tamto stawiamy, to jest jedno - a ja piszę o przyziemnych sprawach, tak naprawdę o podstawach, bo to wiesz - jak ludzie na ulicach nie będą mieli co jeść i gdzie pracować, to i te nasze, wasze, wszystkie hostingi nikomu się nie przydadzą... i już marketing nie zadziała, sołszyl media nie zadziałają, jak ludzie żreć nie będą mieli co... i o dzieciach swoich też pomyśl, bo to, co się dzieje, to już nawet nie teraz, nie za 2-3 lata oznacza problem, tylko za 10, 20 jeszcze poważniejsze problemy - bo to nie będzie tak, że kolejny rząd przyjdzie, posprząta i będzie git... a rządy o tym zapominają i mamy taki pusty kraj, bez przemysłu, bez mocy w środku, bo wszystko wyprzedane, rozdane, rozgrabione, łapówki wzięte i jest git... media działają i jest luz... a potem taki - tfu - prezydent wychodzi na środek i mówi, że potrzeba spokoju i porozumienia... porozumienia w rozkradaniu kraju? Dzięki...

 

W Polsce widzę małe szanse... i nie wiem, czy nawet, jak ja sobie znajdę porządne miejsce, to po roku, czy dwóch nie stracę tego miejsca - bo grunt, to oceniać rzeczywistość trochę bardziej globalnie, nie lokalnie z punktu widzenia czubka swojego nosa. No chyba, że ktoś jest tak ustawiony dzięki znajomościom, że w razie czego zabiera bańkę z konta i ucieka, gdzie pieprz rośnie...

 

elcct tak naprawdę - pewnie. Trzeba zliczyć ile procent poszło głosować na bandę czworga...

Bartosz, ale to jest dogadane, że Polska nie ma mieć armii, nie ma być samodzielnym krajem z samodzielnym rządem... nasi politycy jak chorągiewki na wietrze...

 

Pewnie, że nikt nikogo nie zmusza, ja opisuję tylko to, jak jest i dlaczego tak jest. I to, że ludzie nic z tym nie robią - bo są okłamywani od 22 lat i nie wiedzą dlaczego tak jest. Daleko patrzeć? Dla większości to "teorie spiskowe"... ja nie wiem, to tak boli, że nas tak wyr...no? Pewnie boli, ale to trzeba tym bardziej walczyć o wyczyszczenie tego syfu... a nie, że idą i dalej głosują na bandę czworga...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... Sponsi, oni po prostu poszli głosować przeciw PO, przeciw PIS, przeciw PSL, przeciw SLD* (* niepotrzebne skreślić) i wierzą, że głosowali za zmianami. Zmiany są takie, że nie ma ich wogóle. Stołki z góry obsadzone.

 

Polska już dawno została sprzedana. Teraz rozdaje się drobnice, która została. Ciekawe co Donek z Bronkiem zrobią jak ruskie zaworek z gazikiem przykręcą. Wtedy płacz i modły do UE. O wizach do stanów pitolą już któryś rok, to Bronek pojechał pogadać z Obamą o bigosie. Ale jak trzeba to żołnierzyków na wojny wysyłają. No nic.. Jeden wielki, bezmózgi motłoch tak wybiera i nic na to nie poradzimy. Możemy mieć jedynie nadzieję, że kiedyś przejrzą na oczy. Tylko wtedy może być już za późno.

 

Niemiaszki przyjechali i zaczeli zadymiać w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz to na kogo wg Ciebie miał zagłosować bezmózgi motłoch żeby zreformować Polskę ? Ja właśnie głosowałem "przeciw" bo nie było niestety kandydatów "za" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie JKM jest alternatywą. Palikot napewno nie, bo tam banda pajaców jest :) Jak oni dlużej porządzą, to możesz być pewien, że za ucięcie lolka będzie płaciło państwo. Będziemy mieć Anna G - atak klonów :D

 

TV pierze mózgi i ludzie idąc głosować nie myślą. Tylko głosują wg sondarzy. Bo po co głosować na kogoś kto napewno nie przekroczy progu wyborczego. Przed wyborami słyszałem takie teksty od znajomych żeby nie marnować głosu, niby poważni ludzie prowadzący firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dziennik.pl: wóz tvn24 spalony.

To mi się podoba : )

 

No chyba żartujesz że ci sie podoba to, że banda gówniarzy spaliła samochod, ktory nikomu w niczym nie przeszkadzał........

Takich ćwoków powinni odrazu na roczek wsadzic do pudla , a jeszcze lepiej na roboty publiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niby czego?

 

Już nie przesadzaj z tą poprawnością polityczną. Nie wiem kto co zrobił, jeśli szkoda jest dla tvn-u, to ja się tylko cieszę.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak przeczytałem że im brykę sfajczyli to byłem pewien że poświęcą temu pół wydania Fuck'tów i tak było :) Jutro GazWyb poświęci całe wydanie temu incydentowi. Ważne że ekipie nic się nie stało, niemniej podejrzewam że to była zwyczajna prowokacja, na tego typu marszach zadyma z policją to zdecydowana rzadkość, chyba że są prowokatorzy. Prędzej przeciwnicy polityczni dostaną solidny zasad tak jak było rok temu (to się do dziś fajnie ogląda :) ) niż policja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrze i nie wierzę co czytam ...

 

Trzeba było patrzeć w TVP jak mordę dostał jakiś facet z aparatem - pewnie TW albo agent jakiś ...

 

jaka prowokacja ? zebrała się ekipa zadymiarzy i sfajczyli kilka aut dla fun'u (zniszczyli także samochód polsatu i coś z mediów publicznych) a Wy robicie z nich jakiś bohaterów / ofiary ?

 

WTF !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

może np. na kościół? 40mln zł na świątynie opatrzności, wieżowiec kurii warszawskiej w centrum wa-wy

może np. na wojsko? nie mówię o "lokalnych" oddziałach ale wyprowadzić nasze oddziały z nie naszych wojen...

może obciąć wynagrodzenia posłów? 12tys. na rękę/msc to zdecydowanie za dużo...niech żyją za średnią krajową chociaż to może zauważa problem np. cen paliwa...bo przy takich zarobkach to dla mnie paliwo może być i po 15zł/l.

 

 

d.v - też podał super przykład...

 

ale przy podejściu i wiedzy "prawowładnych" w tej chwili to po prostu zostaje ręce "rozłożyć" i płakać...dla przeciętnego polityka "OpenSource" to pojęcie nie znane, paliwo po prawie 6zł - nie problem - przy 12tys zł co miesiąc - 6zł to nie pieniądz,

 

pomysł z nowym egzaminem na kat. "B" - wymyślają - ciekawe ilu z nich posiadających prawo jazdy samo przeszłoby taki test...to działanie raczej długofalowe - obecnie drogi już są w fatalnym stanie i się "korkują" - zróbmy takie prawo by było mniej kierowców - mniej kierowców to mniej samochodów - mniej samochodów - brak problemu potrzeby budowania nowej wydajniejszej infrastruktury komunikacyjnej no i drogi nie będą tak szybko niszczeć - wszystko na + ! w ogóle najlepiej byłoby aby "wstrzymać" wydawanie prawa jazd.

 

znalazłoby się sporo oszczędności...

 

Sorry, ja pracuje w budżetówce, i dążymy do podwyżek :)

 

System działa tak jak pisał Marcin, jednemu zabierasz, drugiemu dajesz. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Za dziennik.pl: wóz tvn24 spalony.

To mi się podoba : )

Czym innym jest manifestowanie, pokazywanie swojego sprzeciwu, dezaprobaty a w ogóle czym innym idiotyczne i szczeniackie zachowanie. Żeby tobie dom, przy okazji manifestacji, spalono bo ludzie by zobaczyli np. transparent wywieszony z okna twoje domu z napisem "Jestem za czymś*, jestem za tym*2" (*wolnością/jednością/rasizmem/rołazłamem państwa itd.; *2 Nazwa jakiejś partii politycznej) też byś się tym cieszył?

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Przy okazji, chciałbym dodać że chyba lepiej że prywatna telewizja faworyzuje jedną z partii (z tego co zrozumiałem, to chodzi o PO) niż żeby faworyzowała ją telewizja publiczna.

Widać że TVN próbuje krytykować od czasu do czasu rząd, ale widać że to jest na pokaz, i krytykują błache sprawy... Jak oglądam telewizje publiczną, to widać że oni na serio chcą wytknąć problemy rządu, nie gadają w wiadomościach o dupie marynie jak to robią fakty (które są nie poważne).

A np. w takiej Belgii czy Francji, to rząd ma pełną władzę, jak skrytukujesz rząd to wylatujesz ( Nicolas Sarkozy, gdy tylko dostał władze, to zmienił prawo, i to on decyduje kto pracuje w TV publicznej, i jak jeden z dennikarzy w jednym ze swoich reportarzy skrytykował rząd, na drugi dzień dowiedział się że tu już nie pracuje dzięki Mikołajowi ;])

Więc ciesz się Sponsi, że to prywatna telewizja tak postępuje a nie publiczna która powinna być neutralna gdyż jest finansowana z publicznych pieniędzy.

 

 

Przy okazji, jeżeli mówimy o polityce, złym wyniku wyborów itp. to jeżeli tak wam zależy na tej Polsce, że wam się aż tak źle żyje, że rząd jest blee, opozycja jest blee i wszystko jest blee to się weźcie za to, zacznijcie działać! Manifestujcie, bo jeżeli nie manifestujecie, nie pokazujecie sprzeciwu tylko żalicie się na forum to znaczy że się z tym wszystkim zgadzacie. Ja się nie zgadzam z belgijską polityką, i wstąpiłem do młodzieżówki jednej z komunistycznej partii. Manifestujemy, robimy akcje, pokazujemy ludziom że to co się dzieje z polityką nie jest śmieszne, że jak rządu nie ma 500 dni to to nie jest cool. Więc zamiast się żalić to zacznijcie coś robić, bo Polska może się zmienić, tylko nie z takimi ludźmi jak większość polaków (chociaż w innych krajach nie jest lepiej) którzy wolą się żalić, płakać, mówić jakie to wszystkie nie dobre, niesprawiedlwe a nic nie robi żeby to naprawić... Czysta hipokryzja.

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mSurf ale demokracja na całym świecie to hipokryzja ( Obama dostał Pokojową Nagrodę Nobla - wtf ? ). Jeśli polityk chce robić to w co wierzy i to jest dobre dla społeczeństwa to najczęściej jest to komunista. Reszta "demokratów, patriotów" to hipokryci, którzy chcą tylko dorwać się do władzy i to nie tylko w Polsce.

 

ps.

żeby kogoś nie obrazić to na pewno są wyjątki i znajdą się porządni politycy ...

ps2

nie wiem co zmienię w polskich politykach manifestacjami, a w tej chwili nie ma takich, którym ufam. Sam do polityki się nie nadaję, więc pozostaje mi narzekanie na forum wink.png

Edytowano przez slasar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.biznes-host.pl się popisujesz, gościu... nic do dyskusji nie wnosisz, tylko osobiste wycieczki... jeśli nie masz nic ciekawego do dodania do tego, o czym piszemy - czy to przez brak własnego zdania, czy to przez niezrozumienie tematów tutaj poruszanych - po prostu nie pisz nic.

 

vilgefortz kto robi? Co robi? Nie dopisuj czegoś, czego tu nie piszemy. Jakaś mania. Ja nie wiem co tam było, kto i w ogóle o co chodzi. Mnie tylko cieszy, że to tvn24 ma stratę.

 

mSurf.eu - co ma piernik do wiatraka? Co ma mój dom do wozu reżimowego dziadostwa?

 

Publiczna też faworyzuje... tylko troszkę bardziej subtelnie.

 

zacznijcie działać!

 

BUAHAHAHAHAHAH!!!!!!!!!!!!! Tak, jak Korwin? Że PKW mu odrzucała wszystko, co leci i jak się da, byle tylko nie był na listach?

O to właśnie chodzi mi od 2 stron dyskusji... że tutaj nie ma szans - biznes, polityka, media, wsio ryba - nie masz zbyt wielkich szans, bo albo trzeba gigantyczną kasę (+ łapówy) albo (a raczej "i") być z ich obozu...

 

Takie pieprzenie, że "wolą się żalić"... a co mam robić, wziąć bombę i wysadzić Sejm? Właśnie dobrze, że są ludzie, którzy piszą, mówią, że im się coś nie podoba... żyjemy w impasie, że nie idzie nic z tym zrobić, bo dopiero co się okazało, że reżim wygrał, młócenie główek przez media też wygrało - co widać po tym, co piszesz... że "idź zmieniać Polskę" - taaaaaaaaaa na pewno. Hipokryzja... oj naprawdę g... wiesz o tym, co się w tym kraju dzieje.

 

Tak naprawdę, to ja chcę przecież zmian - żeby ludzie w końcu zaczęli używać mózgów i dali kopa w d... tym, którzy od 22 lat doją ten kraj. Czy Ty w ogóle czytasz, o czym ja piszę?

 

Problem jest taki, że niektórzy tutaj piszą, odpowiadają, wciąż wykazując silne cechy wpływu reżimowych mediów, że np. przeświadczenie o przestrzeganiu prawa w Polsce (że teraz Tusk super zmiany w konstytucji zrobi i będzie spokój z zamieszkami - dobry pomysł, nie? Bo na Onecie/TVN/GW napisali, to pewnie chcą zmian na lepsze, nie? : ) BUAH albo że mamy pełną gębą demokrację (przykład z PKW i JKM) albo że mamy szanse coś zmienić/zrobić/osiągnąć sukces starając się ciężko pracować, działać, itd... TJA : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tylko cieszy, że to tvn24 ma stratę.

Sponsi ja nic do ciebie nie mam, każdy ma swoje poglądy i ja to toleruje ale vilgefortz ma na myśli to samo co ja.

 

To tak samo jakbym ja powiedział "Fajnie ze spalono sponsiemu samochod, bo go niezbyt lubilem bo jest taki, taki, taki itp."

 

Nie mam nic przeciwko protestom i demonstracjom bo sa one potrzebne, by choć troche ruszyc politykow, ale cieszenie się z czyjejś straty, bo ma inne poglądy niż ja jest pokazywaniem braku kultury i szacunku do innego.

 

Wiem że wykorzystali to jako hot news o ktoryum warto pisać, ale jakby nie patrzeć jest to strata.

Tak samo za spalony ich woz zapłaca oni, ale za szkody na placu konstytucji zaplacisz ty jako podatnik - a ta kasa bardziej by się przydała chorym.

 

Protesty tak, ale wandalizmu nigdy nie popre, chociażby niewiadomo jaka byla racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Mało kto popiera JKM, w innych TV też o nim mało gadają, więc nie ma zbyt dużego poparcia. Wy chcecie zmieniać, więc wy znajdźcie jakis sposób na obalenie tego reżimu jak mówisz. Świat Arabski obalił reżimy, i gorzej na tym wyszedł.

 

mSurf.eu - co ma piernik do wiatraka? Co ma mój dom do wozu reżimowego dziadostwa?

 

Każdy ma inny pogląd, chyba tego nie rozumiesz... Dla Ciebie wóz TVNu to reżimowe dziadostwo, a skąd wiesz że dla gościa co przed chwilą twojego domu przechodził, to twój dom nie jest reżimowym dziadostwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawialiśmy ze znajomymi anglikami o sytuacji na świecie, w pewnym momencie jeden zadał mi pytanie:

- Powiedz mi, dlaczego Polak z Polakiem się bije w takie narodowe święto, wszystkie kraje świętują, a Wy się bijecie.

 

Tak mnie zamurowało, że nie wiedziałem co mu odpowiedzieć, bo jak wytłumaczyć anglikowi, że jeden Polak jest bardziej Polski od drugiego.

Zastanawiałem się dość długo i zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę to nie wiem o co ta cała "wojna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×