Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[Polityka] Skuteczne strajki (paliwo)

Polecane posty

Gość mSurf.eu

Oglądałem Fakty, i się wypowiedział prof.Edmund Wnuk-Lipiński. Chyba o Sponsim mówił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Irek, z tego co mówią i piszą (TVN i nawet onet z gazwybem) to zostało zatrzymanych 200 osób z tego 93 to niemieccy lewacy. Ich jedynym celem było zrobienia jak największej rozpierduchy dla samego zrobienia i żeby ośmieszyć narodowe święto Polski. Mój sąsiad tam był i po dość gęstym przesitowaniu jego relacji skłaniam się ku temu że niemcy sprowokowali, część naszych została sprowokowana i takim nie trzeba dwa razy mówić. A że temat mojszości prawdy i polskość polskości jest u nas dosyć wrażliwym tematem i często przywoływanym, było to co było. Mówiąc krótko wyszedł smród i to niezły, przechodzenie obok ambasady Federacji Rosyjskiej też było moim zdaniem niepotrzebną prowokacją. A że TVN spalili, cóż, pchali się tam, choć nikt ich tam nie zapraszał no to się doigrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Polsatowski wóz też spalili... Ale od tego oni są żeby się pchać, nie?

 

Te gadki o reżimie itp. o tym że JKM blokują etc. to nie jest zbyt wiarygodne... Gdyby rząd naprawdę chciał wprowadzić reżim, niszczyć opozycję... to by najpierw zamkneli szkoły, uniwersytety i nie wspomagaliby nauki bo pierwszym krokiem do wprowadzenia takiego reżimu jak w świecie arabskim, to zniżenie poziomu inteligencji ludu, a podwyższanie u ludzi przy władzy. Jak widać, rząd nie obcina kosztów nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że TVN spalili, cóż, pchali się tam, choć nikt ich tam nie zapraszał no to się doigrali.

 

Czyli nie żyjemy w wolnym kraju bo są równiejsi (którzy mogą się wszędzie pokazywać) i równi (którzy muszą mieć zaproszenie), a jak nie to pałą ich

 

Wydalić wszystkie naleciałości obcojęzyczne (w szczególności niemieckie), wydalić czerwonych itp, mianować sponsiego królem i on zrobi porządek ze wszystkimi

 

Ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polsatowski wóz też spalili... Ale od tego oni są żeby się pchać, nie?

 

Te gadki o reżimie itp. o tym że JKM blokują etc. to nie jest zbyt wiarygodne... Gdyby rząd naprawdę chciał wprowadzić reżim, niszczyć opozycję... to by najpierw zamkneli szkoły, uniwersytety i nie wspomagaliby nauki bo pierwszym krokiem do wprowadzenia takiego reżimu jak w świecie arabskim, to zniżenie poziomu inteligencji ludu, a podwyższanie u ludzi przy władzy. Jak widać, rząd nie obcina kosztów nauki.

 

Ale Ty mówisz o swoistej indoktrynacji. Zaś to co się u nas dzieje, to po prostu manipulacja narodem, co więcej jestem raczej ostatni do wysnuwania jakiś teorii spiskowych, ale obecnie to już mi ręce opadają.

 

Gdy za 100zł nie jestem w stanie zrobić najbliższym dobrego posiłku, gdy zatankowanie samochodu kosztuje mnie 300zł, gdzie mam problem, aby dostać się do lekarza, na proste badania, mimo tego, że płace regularnie składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Po prostu cholernie realnie podchodzę do otaczającego mnie świata i przeraża mnie społeczna akceptacja tego stanu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie oszukujmy się, większość ludzi (m.in.w Polsce) nie jest wykształcona, więc pozwalają sobą manipulować... Widzą coś w TV to nie przemyślą tego, nie zobaczą czy telewizja mówi prawdę, czy raczej ktoś chce aby ludzie to usłyszeli...

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Wczoraj rozmawialiśmy ze znajomymi anglikami o sytuacji na świecie, w pewnym momencie jeden zadał mi pytanie:

- Powiedz mi, dlaczego Polak z Polakiem się bije w takie narodowe święto, wszystkie kraje świętują, a Wy się bijecie.

 

Tak mnie zamurowało, że nie wiedziałem co mu odpowiedzieć, bo jak wytłumaczyć anglikowi, że jeden Polak jest bardziej Polski od drugiego.

Zastanawiałem się dość długo i zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę to nie wiem o co ta cała "wojna".

Wyobraź sobie, że w Warszawie byli też Anglicy i uczestniczyli w zajściach wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zarzucę pewnym cytatem, niekoniecznie odnoszącym się w 100% do naszej sytuacji prawnej: "Co mówi prawo o manifestacjach? Że jest potrzebna zgoda władz lokalnych. Masz zgodę? Manifestuj! Nie masz zgody? Nie masz prawa! A jak manifestujesz mimo tego, to oberwiesz pałą. I tyle."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobraź sobie, że w Warszawie byli też Anglicy i uczestniczyli w zajściach wink.png

Wiem, że byli Anglicy, Niemcy nawet z Danii.

 

Oni tylko przyjeżdżają na zadymę, nachleją się, pobawią i wracają do swojego kraju.

Pisałem o Polakach, w końcu chodzi o "nasz dom" czyli Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

mSurf.eu no sorry, ale to już muszę liczyć na twoją inteligencję, abyś zrozumiał różnicę...

poczytaj też troszkę "z drugiej strony" - http://korwin-mikke....odleglosci/1131

 

Co do reżimu... to się dzieje powoli, bardzo "w tle", od 89ego... najpierw było urwanie łba dekomunizacji, a potem to już chyba wiesz, Kulczyki, Solorze, stacja tvn, utworzenie PO podobno też było z wielką pomocą służb. Tylko no ja mówię - to trzeba trochę pokopać za prawdą... teraz się nie robi tego, jak wyobrażamy sobie reżim, może na Białorusi. Najlepszy reżim to taki, w którym ludzie nie widzą reżimu, tylko po prostu w nim tkwią. Błagam, pooglądaj, poczytaj trochę - możesz zacząć z Aleksem Jonesem z tym, co z USA robią "ci u góry"...

 

mSurf.eu to tak, jakbyśmy rozmawiali o agentach CIA/Secret Service itd... czy myślisz, że oni działają jak w Bondzie? No come on...

 

Powiem Wam tak: pewnie, Niemców, którzy przyjechali rozrabiać - pałą. Tylko trzeba uważać, bo dzisiaj pałujemy jednych, a jutro (np. po zmianie konstytucji) będą pałować Was, za to, że zlot WHT chcecie zrobić, a będzie zakaz spotykania się bez zgłaszania gdzieś + pewnie uiszczenia opłaty rejestracyjnej spotkania itd...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Pisałem o Polakach, w końcu chodzi o "nasz dom" czyli Polskę.

Taki Twój dom...

Jak nie wiesz to nie poruszaj tematu, powiedz kolegom że nie wiesz i skończ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki Twój dom...

Jak nie wiesz to nie poruszaj tematu, powiedz kolegom że nie wiesz i skończ.

Nie patrys, nie skończę i zrobię Ci na złość. Intryguje mnie "cud" Polski i użyte słowo "nie wiem" było w tym przypadku czystą metaforą. Widzisz tak to jest, że każdy z nas widzi inaczej. Patrzymy na to samo (dla przykładu Ty i Ja), a jeden widzi słonia, drugi zebrę a jeszcze inny smoka. Ja mam już swój wiek na karku, i uwierz mi wiele przeżyłem i wiele widziałem.

 

Być może dla Ciebie to śmieszne, dla mnie nie. Wiem jak to może się skończyć i w tym przypadku to możesz stracić Ty (jako Polak), nie ja bo ja mam gdzie mieszkać i mieszkam w normalnym kraju, z normalnymi ludźmi.

 

Różnica kolosalna, nie ma tu czarnych, białych, żydów, homoseksualistów, tu są ludzie. Nie ma znaczenia czy jesteś Polakiem, czy Ukraincem, nikt Ci nie wytyka że masz różowe włosy czy to nie chodzisz do kościoła. Nikt się nie dziwi że jeździsz Syrenką czy najnowszym Volvo, to po prostu tu normalne.

 

Widzisz rozumienie świata w innych płaszczyznach powoduje wiele socjologicznych problemów, i tego się nie zmieni. Można natomiast zmienić tolerancję (w zasadzie zakres tolerancji), którą powinni uczyć już nie tylko w szkole ale także i może przede wszystkim na tu na forum WHT.

 

Pewnie nie dowiesz się czym polega ta różnica socjologiczna pomiędzy Polską i Anglią, bo to trzeba zobaczyć na własne oczy, i nie bazować tylko na postach czy artykułach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ja pracuje w budżetówce, i dążymy do podwyżek

Chyba podatków... Rostowski to tak się zna na finansach jak ja na budowniu promów kosmicznych..

Jest kryzys, to zamiast obniżyć podatki żeby bujnąć gospodarke, to oni podwyższają. Kowalski z dupy sobie nie weźmie na te podatki. Polska już jest dawno sprzedana. Przy obecnym rządzie możemy poczekać jedynie na rozbiór.

 

To co się działo na ulicach Warszawki w piątek, to dopiero trailer tego co będzie się dziać niedługo. A Donek się jeszcze zastanawia nad powodem takich zadym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba podatków... Rostowski to tak się zna na finansach jak ja na budowniu promów kosmicznych..

Jest kryzys, to zamiast obniżyć podatki żeby bujnąć gospodarke, to oni podwyższają.

 

Każdy Polak jest ekonomistą, lekarzem i prawnikiem i ogólnie zna się na wszystkim najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyższe podatki przekładają sie na droższe produkty/usługi/itd. No to wytłumacz mi jak Kowalski ma sobie kupić więcej skoro jego pensja nie rośnie? Skoro wyższe podatki, to mniejszy obrót na rynku, bo ludzie nie kupują. Bo z czego? I tu nie trzeba być ekonomistą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj Miłosz ma rację, od kiedy to podwyższanie podatków w czasie recesji wpływa pozytywnie na rozwój gospodarki?

Podnoszenie podatków przez rząd Tuska ma na celu jedynie przedłużenie agonii tej nieudolnej ekipy, jedynym ich pomysłem na łatanie dziur w budżecie jest sięganie głębiej do kieszeni już zubożałego narodu. Szczególnie irytuje to dlatego, że najbardziej po dupach dostaną najubożsi, bogatego nie zabolą wydatki miesięcznie wyższe o kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, ale dla kogoś pracującego za psie pieniądze każde kilkadziesiąt złotych mniej w kieszeni, każda złotówka więcej wydana na artykuły pierwszej potrzeby będą dużym obciążeniem. VAT, cena paliwa (i jej jeszcze większy wzrost spowodowany wyższą akcyzą) odbijają się natychmiast na cenach żywności, opału, energii, leków. Biedni staną się jeszcze biedniejsi, a już teraz liczba ludzi żyjących na krawędzi minimum socjalnego lub poniżej tej granicy jest niebezpiecznie wysoka. Za to unikający podatków w naszym kraju właściciele międzynarodowych korporacji mają się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z atpeki pare dni temu. Stoje sobie w kolejce i jakaś babka, tak na oko koło 50 kupuje leki "za 1 grosz". Zapłaciła ten grosik i pyta się pani mgr jaki w tym biznes i kto za to płaci. A mgr po dłuższym zastanowieniu odpowiada, że państwo. LOL? No to ja mówie, że nie, bo podatnicy. Cała kolejka się na mnie patrzyła jakbym jakieś herezje opowiadał :D No jak to, przecież państwo płaci. A skąd państwo ma mieć na to kase? Z dupy? Czy ma sobie dodrukować trochę?

Leki są drogie, bo część jest refundowana. Firmy farmaceutyczne nie muszą walczyć ceną, bo po co jak połowe kwoty za lek dostaną z budżetu. To samo z wózkami inwalidzkimi, itp. Czy wózek musi kosztować kilka k plnów? Co to jest? Mercedes? No ale widocznie musi, skoro jest też dofinansowany z NFZ.

 

Część osób dalej będzie sobie siedzieć w swojej za***istości Polski i twierdzić, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Dlatego kemot, trzeba spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa i TV..

Najgorsze jest to, że takie osoby akceptują ten stan rzeczy bez jakiegokolwiek zastanowienia. Rostowski z Donkiem chwalili się wzrostem gospodarczym, a po wyborach okazuje się, że Polska ledwo dyszy. Gazociagi, łupki, ceny gazu od ruskich.. I po raz kolejny ekipa wydymała polaków bez mydła. I ci sami Polacy zapewne znowu zagłosują na PO, bo dla nich problem nie istnieje. Mają codzienne pranie mózgu przez media i im to wystarczy. Nikt ci nie da tyle, ile Donek ci obiecał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miłosz - bo ludzie nie myślą w ogóle... 22 lata wbijania bzdur do głów robi swoje...

ja czasem próbuję sprzedać trochę "normalności" wśród znajomych, to takie bzdury wygadują, że masakra... na poziomie przedszkola rozumienie świata, Polski, gospodarki, ekonomii, życia, itd...

 

Albo pytają, czy ja z PiS-u jestem... że polaryzacja totalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że polaryzacja, o której mówisz, tak naprawdę jest sztucznie nadmuchana, obie partie w gruncie rzeczy mają nie tylko podobne korzenie (dawny Solidarnościowy "etos"), ale i w wielu aspektach podobnie wypaczone patrzenie na rzeczywistość.

Ale w sumie to do dalszej dysputy zapraszam wiesz gdzie, tam sobie możemy poużywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×