Skocz do zawartości
Szymoneks12

Router WIFI 802.11gn

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję kupić router, który rozsyłałby po całym domu sygnał WIFI N i G.

 

Będzie z niego korzystało kilka urządzeń, więc musi być stabilny i mieć dobry procesor, bo sieć będzie kodowana w standardzie WPA2. Sieć N musi być dobra (szybka), G także, ale na tym mi mniej zależy. Router będzie podpięty do szybkiego (20Mbps) internetu przez gniazdo WAN. Moc routera powinna być duża, bo w dwóch przypadkach sygnał musi przejść przez dwie ściany.

 

Drugi taki router planuję kupić do głównego odbiorcy sygnału, który jest niestety dwie ściany dalej. Niskie pingi i jitery są dla mnie bardzo ważne, bo dużo gram w gry sieciowe, używając komunikatora głosowego...

 

Mój budżet to do 200zł. Prosiłbym też o podanie propozycji do 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Aby zwiększyć moc możesz dokupić mocniejsze antenki. (mam 3x 9 dBi + 1 w kompie 7 dBi to mam przez dwie ściany + komin w jednej wszystkie kreski według Windowsa, a według innego programu Jakość łącza 98% i Moc sygnału 90 %)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10-15m z dwoma ścianami pokojowymi, często jakaś przeszkoda typu człowiek, pluszak...

Chcę po prostu, aby wygodnie się grało... Z WIFI korzystać będzie maksymalnie 6 urządzeń jednocześnie; najczęściej 3 w tym samym czasie. Na jednym kompie będzie gra, na pozostałych - surfowanie, komunikatory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planujesz coś podłączyć po RJ-45 do routera?

 

Mnie udało się za 100 PLN wytargać od kumpla jakiś rok temu Linksysa wrt54gl-eu z softem Tomato

 

Mniej więcej mam takie wymagania jak i ty stawiasz, co do zasięgu i liczby urządzeń - osobiście jestem zadowolony. Wcześniej miałem jakiś model D-Linka i miałem non-stop problemy. Może to dziwne, ale ten ani razu nie zawiesił mi się.

 

Mój model wspiera tylko g, jeśli bardzo potrzebujesz g i n to może być model

WRT150N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje TP-Linka np. TL-WR940N. Akurat tego modelu nie uzywalem, ale 340G i 543G zamontowalem w swojej sieci setki i naprawde ma najlepszy stosunek jakosci do ceny. Mam rowniez kilka innych urzadzen tej firmy rowniez z wyzej polki i naprawde nie ma na co narzekac.

 

Jak masz stacjonarny komputer to moze pomysl nad podlaczeniem go kablem? Jesli nie ma mozliwosci pociagniecia skretki to mozna wykorzystac siec energetyczna i zastosowac urzadzenia PLC - rowniez TP-Link ma je w swojej ofercie.

 

Tylko tak sie zastanawiam... skoro masz Internet 20Mbit to po co standard 11n? Chyba, ze wymieniasz duzo danych miedzy komputerami to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N-ka przydaje się, jak pod router podepniesz np. dysk i przewalasz po LANie sporo pakietów, do tego daje lepszy zasięg i moc sygnału. Poza tym mało które urządzenie na rynku nie wspiera tego standardu, starocie w standardzie b/g zostały już w zasadzie wyparte.

Też polecam Ci któreś z urządzeń TP-Link, przy stosunkowo niskich cenach gwarantują sprawne działanie. Sprawdź jak się będzie router spisywał i ewentualnie wyposaż go w mocniejszą antenę zewnętrzną, zagwarantujesz sobie wtedy naprawdę dobry sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam OvisLink'a

a konkretniej to OvisLink AirLive GW-300R bardzo dobra propagacja fal na stockowych antenach, szybki i naprawdę bardzo wydajny jednak najtańsza oferta jaką znalazłem to 270 zł więc poza Twoimi widełkami cenowymi...

 

innym godnym polecenia ruterkiem to

Netgear WNR2200 do dostania za 180 zł, pomimo wbudowanych anten ma dobrą propagację fal i powinien spokojnie działać w Twoich warunkach. Obydwa modele maja QoS'a więc ustawisz go sobie pod swoją grę i inne komputery w Twojej sieci nie będą Ci przeszkadzać

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×