Skocz do zawartości

Szymoneks12

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Szymoneks12

 • Ranga
  Czasami na forum
 1. Serwer VPS - Ultimahost vs. Webh

  Tamten raportowałem jako do zamknięcia, bo się straszny offtop zrobił...
 2. Serwer VPS - Ultimahost vs. Webh

  A czemu piszesz w cudzysłowie? Coś tam oprócz tych VPSów jest?
 3. Witam, Obecnie trwają promocje w obu firmach (Webh i Ultimahost). Chciałbym zakupić serwer VPS pod grę Minecraft. Jednak mam 2 bardzo kuszące oferty, nie wiem która lepsza. I. UltimaHost.pl - OVZ.8192 Procesor - 4 rdzenie po 2 GHz - nie gwarantowany Procesor na matce - 2x Intel Xeon E5645 (6 x 2.40GHz) Pamięć RAM - 8GB - gwarantowana Dysk - 60GB - SSD Kupuję po prostu jednego VPSa Cena (kod promocyjny): 81.50zł II. Webh.pl Procesor - 4x2.26GHZ - gwarantowany Procesor na matce - Intel Xeon E5520 (4 x 2.26GHz) Pamięć RAM - 8GB - gwarantowana Dysk - 100GB - HDD Tutaj są dwa VPSy na matce. Kupuję obydwa z kodem promocyjnym i za 120zł mam całego dedyka (podałem tutaj już specyfikację dwóch połączonych VPSów). Cena (kod promocyjny): 119.90zł -------------------------------------------- Teraz pytanie - co się bardziej opłaca? Ile serwerów jest w Ultimie na matkę? Jak to będzie w Ultimie z prędkością internetu - w Webh miałbym pełne pasmo 100Mb/s. Poza tym jak z procesorem - w Webh dają mi pełny procesor, lecz jest on gorszy, ma mniejsze taktowanie od Ultimowego, ale za to jest gwarantowany. Zaznaczam że silnik gry (Bukkit) jest w zasadzie półtorawątkowy (1 wątek główny + 1 pomocniczy - dużo mniejsze obciążenie od głównego). Obydwie firmy zgadzają się na stawianie gry Minecraft na ich VPSach.
 4. Bo w Webh cały procesor mam gwarantowany (jak wezmę te dwa VPSy), a w Ultimie nic (piszą że nie ma gwarantowanego CPU) ;/ EDIT: Poza tym wtedy w Webh mam pełne łącze 100Mbit
 5. I to jest gwarantowane - możesz zawsze tyle użyć?
 6. Ale zwyczajnie taniej wyjdzie kupując 2 VPSy (tym samym wszystkie na matce) i łącząc je w jednego VPSa. Zgodzili się -.-
 7. Pisałem z nimi - kody promocyjne - 50% taniej - wychodzi 2 VPSy, na jednej maszynie - czyli dostaję całego dedyka (na takim dedyku są właśnie 2 VPSy)
 8. Ultima ma na stronie napisane że się zgadza (pisałem z nimi także na ten temat). A z Webh też pisałem i się zgadzają
 9. Witam, Obecnie trwają promocje w obu firmach (webh i ultimahost). Chciałbym zakupić serwer VPS pod grę Minecraft. Jednak mam 2 bardzo kuszące oferty, nie wiem która lepsza. I. UltimaHost.pl - OVZ.8192 Procesor - 4 rdzenie po 2 GHz - nie gwarantowany Pamięć RAM - 8GB - gwarantowana Dysk - 60GB - SSD Kupuję po prostu jednego VPSa Cena: 81.50zł II. Webh.pl Procesor - 4x2.27GHZ - gwarantowany Pamięć RAM - 8GB - gwarantowana Dysk - 100GB - HDD Tutaj po prostu kupuję dwa takie same VPSy (czyli całego dedyka) i dostaję taki sprzęt jak tu wypisałem Cena: 119.90zł -------------------------------------------- Teraz pytanie - co się bardziej opłaca? Ile serwerów jest w Ultimie na matkę?
 10. Serwer pod Minecraft

  Umiem konfigurować dedyka (z czystym systemem) tzn. - wgrywać oprogramowanie, grzebać w ustawieniach - styczność z Linuxem mam na codzień - pracuję na nim, poza tym często VPSy muszę reinstalować. Na obecnych 4GB RAMu po prostu czasem mi serwer wywala (out of memory exception - mało pamięci) dlatego nie za bardzo chciałbym na tego dedyka zmieniać
 11. Serwer pod Minecraft

  Konfigurować umiem... A ten dedyk troszeczkę mi nie odpowiada (stary Quad, tylko 4GB RAM), ale pomyślę...
 12. Serwer pod Minecraft

  Tyle to wiem. Tylko czy pociągnie?
 13. Mam ogrooomny dylemat. W jednym rogu stoi oferta z SoRED.pl (4GB RAMu za 130zł), a z drugiej UltimaHost.pl (ovz.8192 - 109zł). Mam jednak ogroomne wątpliwości co do wirtualizacji OpenVZ. Z jednej strony - dużo korzystniejsza cena, za lepsze parametry, a z drugiej - nie ma gwarantowanych zasobów. W Ultimie mam dysk SSD (cholernie wydajne, testowałem), dobry procesor, oraz dużo RAMu. W SoREDzie za to mam gwarantowane parametry (1 rdzeń procka gwarantowany, reszta burst). Ultima ma za to o wiele tańszą ofertę. I tutaj pytania: Czy na tej Ultimie miałbym lepszą wydajność, czy gorszą niż teraz na SoREDzie? Wiem o oversellingu, ale z tego co wiem w Ultimie nie jest duży. Czy z tych 8GB, chociaż 6 będę mógł zaallokować pod Javę? Takich VPSów jest 20 na matkę. Ale zakładając że są średnio używane - jak się to będzie miało do wydajności? Poza tym konsultant Ultimy odpisał mi tak: "Gwarantowany jest ram, CPU to maksymalna dostepna przepustowość." Czyli RAMu do allokacji pod Javę będę miał ok. 8GB?
 14. OpenVZ - niezbyt rozumiem

  A u ultimy jak z oversellingiem? Myślałem żeby na ovz.8192 postawić 80slotowy serwer MC z 40 pluginami... Parametry wyglądają na dobre, ale jak z oversellingiem - nie wiem... I czy parametry serwera są limitowane, czy tylko ograniczana jest ilość VPS/matka?
 15. Witam, Chciałbym zakupić VPSa w wirt. OVZ. Jednak mam kilka pytań. 1. W związku z tym, że przydzielanie wszystkich zasobów odbywa się w locie - czy te wszystkie gwarantowane zasoby to pic na wodę? 2. Czy może jest po prostu ograniczona ilość VPS per matka, lub matka jest lepszym dedykiem? 3. Jak to się ma do serwerów gier (minecraft)?
×