Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ftt000

Laptop 12' do pracy , mobilny !

Polecane posty

Witam

 

Jak w temacie.

 

Jestem zmuszony zakupic jakiegoś małego laptopa. Netbook 10' jest za mały ale 12' już jest ok.

Więc będzie on wykorzystywany jedynie do prac biurowych w podróży , internet + edytory tekstowe , przeglądanie www , czasem jakis film z nudów ale żadne gry lub aplikacje graficzne.

 

No i teraz pytanie co byście polecali ? dodam iż winda 7 mnie tylko interesuje na takim urządzeniulub ewentualnie XP (vista odpada).

 

Parametry do komfortowej pracy procesor 2 rdzenie , 2-3 GB Ram + dysk 160 GB starczy , karta koniecznie integra z uwagi iż chcę aby bateria trzymała długo.

 

Przypadkiem znalazłem to http://allegro.pl/intel-core-duo-2ghz-3096mb-320gb-12-1-win-799zl-i1874439112.html

Cena niesamowicie niska , nie przeszkadza mi w sumie że towar jest powystawowy gdyż laptop ma działac a nie łądnie wyglądac ;)

Tylko ta firma ... Medion ? ktoś kiedyś pracował na sprzęcie tej firmy ?

 

Druga opcja to ten Dell http://allegro.pl/stylowy-lenovo-ideapad-u260-i3-320-4gb-torba-mysz-i1868466158.html

 

Jakościowo teoretycznie lepszy aczkolwiek wiem że mniej znane firmy też robią dobre produkty , mam telefon HD King firmy z kosmosu a działa lepiej niż HTC kolegi za 2 tyś :(

 

Może jakieś inne propozycje ?

 

Dzięki za pomoc . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medion, który podałeś ma

System Windows Vista Home Premium (system obcojęzyczny)

więc nie spełnia Twoich własnych wymagań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Medion to sieka jakaś jest, daj spokój. Ja też raczej omijam Acera.

 

12 cali to jeszcze nie to. Przesiadłem się z 10 i brakuje jeszcze cala - dwóch do komfortu. Celuj w 13/14 cali. Fajne Asusy są z i3 na 14 calach, tylko szukaj tych świeższych, że 2310 czy jakoś tak. Karta akurat dużo nie zeżre, właśnie procek dwurdzeniowy, dużo RAMu, wymagające aplikacje - no nie ominiesz tego, że na wypasie będziesz na aku jechał 2h max... taka fizyka.

Jak chcesz oszczędzania energii to kup sobie coś z "C" AMDka, że tam wszystko pointegrowane, celuj w mały dysk, 2GB RAM, to może pojedzie dłużej. No ale mega wydajne to to nie będzie.

 

Ja mam jednego z pierwszych 2rdzeniowców, MSI U230, grzeje się dość mocno, mobilny jest, wydajny jest, ale bateria no raczej szybko ginie jak uruchamiam 3-4 aplikacje typu PS + cośtam + cośtam + cośtam by pracować.

 

Czyli ile masz kasy? IMO powinieneś mieć coś koło 2k, za 2,2k kupisz już bombexa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medion, który podałeś ma

 

więc nie spełnia Twoich własnych wymagań

 

Winde dokupię sobie nie są to wielkie koszta ;)

 

 

VAIO seria Y ?

 

Fajnie wyglądaja , specyfikacji też ok ale nie ma 12' :/ obawiam się że troszeczkę za mały będzie.

 

 

Jak wyżej :P

 

 

Sponsi , 14 cali to za wiele dla mnie :P

Przed chwilką się bawiłem jakimś samsungiem 13 calowym i w sumie to chyba to :)

 

Do wydania 2k ++, od firmy dostaje 1500 zł więc 500-1000 zł dołożę od siebie aby miec wartościowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Devil taki mały szczegół, to jest 380M, wolałbym z tych nowszych (2310? jakoś tak), Sandy Bridge. Są już powszechne, ze stówa różnicy może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HP 2530p + nowa bateria o zwiększonej pojemności.

Sprzętu markowanego dla Mediona jakoś tak nie polecam.

Starczy mi mobo MSI for Medion, do której nigdzie nie można było znaleźć sterowników.

Ba, nawet bios był do niej inny, niż do normalnych płyt z danej serii.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Fajnie wyglądaja , specyfikacji też ok ale nie ma 12' :/ obawiam się że troszeczkę za mały będzie.

Nie no jeździ jeden taki ze mną, fajna mobilna zabawka.

Przeglądarka/SSH/Skype/Filmy, dobra jakościowo matryca choć glare i sensowna bateria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

YagAA no to jest ciut stasza wersja i5... o tym z Devilem wyżej piszemy heh

 

kafi też mnie ciekawią te Core 2 Duo, często w dobrych cenach... kiedyś były wypasami, a nagle i3/i5/i7 wyszły i niby szit od razu?

Można wyhaczyć fajną rzecz czasem, a nikt nie powiedział, że trza mieć "i" od razu...

 

Devil w sumie nie do końca... jak ktoś chce i5 to pewnie, lepiej świeższy, ale jak C2D starczy - to przecież fajne procki są, come on... tylko trafić na fajna ofertę, bo przy różnicy 100-150zł to na pewno bez sensu starszy brać.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Devil trochę tak, ale jak masz wyprzedażowego Core 2 Duo za 1600 i obok i3 za 2000... a reszta bebechów ta sama... i budżet 1700...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc w wyborze odpowiedniego laptopa :)

 

Zdecydowałem się na Asusa z najnowszym procesorem. Karta graficzna co prawda jest dedykowana ale mogę przełączyc się na integre w dowolnym momencie.

Cena 2699 zł w esc.pl w Gdańsku z rabatem :P

 

Pozdrawiam

Edytowano przez ftt000 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie myślałeś jechać gdzieś zagranicę, i tam kupić? Bo jak byłem w Polsce, i zobaczyłem parametry lapków i cene tego, to np. w Belgii widzę 2-3 razy lepsze, za taką samą cenę... (ta sama marka i model)

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś jechać gdzieś zagranicę, i tam kupić? Bo jak byłem w Polsce, i zobaczyłem parametry lapków i cene tego, to np. w Belgii widzę 2-3 razy lepsze, za taką samą cenę... (ta sama marka i model)

 

Pokaż mi takie modele, które są 2-3 razy lepsze za taką samą cenę.

Do tego dochodzi problem gwarancji i np. język systemu operacyjnego.

 

A i jeszcze mi się nasunęło, że do tej ceny należy doliczyć koszt podróży w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszta podróży + podatek .... gdybym przypadkiem tam jeździł z pracy to nie ma problemu ale w wypadku kiedy potrzebuje laptopa do pracy biurowej to po co mi jakaś za***ista maszynka ?

Styknie mi to co zakupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam wszelkie asusy. działałam zarówno na 15 calach jak i 10. Maja dobry sprzęt, stosunkowo niedrogi. W komputroniku masz przeogromny wybór sprzetu i to w w dosyc niskich cenach.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×