Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Sponsoring - jak się do tego zabrać?

Polecane posty

Cześć.

Mam dosyć dziwną sytuację, bo od kilku miesięcy korzystam z VPSa, ale cały czas używam jakieś 20%-25% jego zasobów. Doszedłem do wniosku, że mógłbym zasponsorować kilku osobom hosting www.

 

Tylko jak się do tego zabrać, żeby w ogóle byli jacyś chętni? Jak dać jakąś gwarancję, że VPS nie zniknie z dnia na dzień, że nie ukradnę żadnych plików itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby ktore prosza o sponsoring w wiekszosci z gory zakladaja ze jestes osoba godna zaufania, wiec pod tym wzgledem bym sie przesadnie nie marwil. Chetni poleca na sama nazwe (ze sponsorujesz) + ilosc transferu i ewentualnie jakies ficzery (np ioncube czy cos w tym stylu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IceBeast musisz też uważać kogo będziesz sponsorować. Jeśli zdarzy się tak, że to będzie zwykły spamiarz, to może dojść do sytuacji, że IP twego VPS-a zostanie zablokowane i wtedy, to nie on będzie się martwił, że jemu strona nie chodzi tylko Ty, bo to było IP twego VPS-a. Tak więc takie sponsorowanie ma dwie strony, jedna - to fajnie, że komuś zasponsorujesz miejsce na Twoim VPS, a druga - to Twoja odpowiedzialność, jeśli on będzie robił cokolwiek złego na Twoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszerski, ok, dzięki :)

 

Majka rozumiem, też właśnie nad tym myślałem, ale myślę że problemu żadnego by nie było, bo trzymałbym rękę na pulsie (żadnego spamowania, stron niezgodnych z prawem itd).

 

Dziękuję za odpowiedzi i czekam na więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz monitorował serwer to raczej nie powinno być problemu, ale odblokowanie IP np. w Hetznerze po zgłoszeniu spam graniczy z cudem.

 

Dokładnie uzgodnij co miałoby być na serwerze, wtedy nie będzie nieporozumień.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... albo poproś o skan dowodu osobistego zawsze będziesz miał dane tego, który mógłby spamować.

Nie wiem czy to jest zgodne z prawem, ale spotkałem się z taką sytuacją, że administrator pewnego serwera rozdawał darmowe konta na serwerze, które miały swoje zastosowanie jako konta shell pod irc, www, mail itp. W regulaminie było napisane jak i warunkiem do otrzymania konta na serwerze, że musisz przesłać drogą mailową lub pocztą skanu dowodu osobistego do właściciela serwera. Nie wiem jak on to dalej weryfikował jak ktoś podesłał mu fałszywy lub skradziony dowód, ale działało bo ludzie konta otrzymywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... albo poproś o skan dowodu osobistego zawsze będziesz miał dane tego, który mógłby spamować.

Nie wiem czy to jest zgodne z prawem, ale spotkałem się z taką sytuacją, że administrator pewnego serwera rozdawał darmowe konta na serwerze, które miały swoje zastosowanie jako konta shell pod irc, www, mail itp. W regulaminie było napisane jak i warunkiem do otrzymania konta na serwerze, że musisz przesłać drogą mailową lub pocztą skanu dowodu osobistego do właściciela serwera. Nie wiem jak on to dalej weryfikował jak ktoś podesłał mu fałszywy lub skradziony dowód, ale działało bo ludzie konta otrzymywali.

Tego typu bazę (skany dowodów) musisz zarejestrować w GIODO, w przeciwnym razie grożą dość poważne konsekwencje. Zresztą niedawno była na tym forum dyskusja o GIODO właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

 

 

Co Panu po takiej umowie, jak nie ma żadnej działalności - chyba, że się myle. Umowa to umowa - nikt nie bd składał sprawy do sądu za 50 zł ;). Więcej wynosią rozprawy , niż to wszystko warte. Jak sponsorować to sponsorowac z główą - odpowiednim osobą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×