Skocz do zawartości
Dexieco

Punkt Wifi a prawo

Polecane posty

Siemka, mam pytanie do was. Czy orientuje się ktoś z was może mi doradzić jak jest z tworzeniem publicznego punktu WIFI przy punkcie zarobkowym. tzn.

Założyłem kuzynowi w 'kawiarni' Punkt Wifi i dziś słyszę. Że od publicznego HotSpotu mam odprowadzać jakieś podatki. Usłyszałem że to jak z tym Zaiksem .. Jak puszczam radio w salonie fryzjerskim to mam płacić tantiemy... Tak samo niby z wifi, jak ludzie korzystają to przy okazji zamówią kawę albo coś innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o tym nie słyszałem ale jeśli to prawda to ten kraj jest CHORY całkowicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mysle, ze to bzdura. Nigdy czegos takiego nie slyszalem, a w temacie wifi conieco wiem. Zreszta byloby to nielogiczne, bo zaiksy sa dla artystow, a "podatek od hostspota" szedl by do kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a "podatek od hostspota" szedl by do kogo?

No jak to? Do partii aktualnie rządzącej. Nie słyszałem o takim podatku ;) Jeszcze trochę to trzeba będzie płacić za chodzenie po chodnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mhm... Źle sprecyzowałem pytanie, nie chodzi mi tu o płacenie Zaiksowi za HotSpota. Czy ogólnie muszę odprowadzać za to podatek, jak by nie patrzeć zarabiam na tym. Potencjalny klient widzi WIfi więc wchodzi, m.in. Kupuje kawę, ciastko lub co innego ..

 

Co do twojego Posta Marku, AP i tak będzie wyłączany przy zamykaniu kawiarni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mhm... Źle sprecyzowałem pytanie, nie chodzi mi tu o płacenie Zaiksowi za HotSpota. Czy ogólnie muszę odprowadzać za to podatek, jak by nie patrzeć zarabiam na tym. Potencjalny klient widzi WIfi więc wchodzi, m.in. Kupuje kawę, ciastko lub co innego ..

 

 

Nie ,nie musisz.

Czy to co płacisz od produktów które sprzedasz to zbyt mało?

 

Zastanawia mnie tylko,czy jest to zgodne z umową która się otrzymuje od dostawcy łącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pienio

 

ISP wyraził zgodę, a nawet na ' bramie ' na prośbę ograniczył ruch do www, i pop3/smtp . Inne takie jak p2p Block..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ISP to jedno, a druga sprawa to konieczność monitorowania i logowania publicznego punktu dostępowego w zakresie retencji danych telekomunikacyjnych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ISP to jedno, a druga sprawa to konieczność monitorowania i logowania publicznego punktu dostępowego w zakresie retencji danych telekomunikacyjnych ;-)

 

A mógłbyś wyjaśnić bardziej łopatologicznie? Nie jestem obeznany w słownictwie TeleIinformatycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wyjaśnić bardziej łopatologicznie? Nie jestem obeznany w słownictwie TeleIinformatycznym

 

 

Chodzi o zapis logów wszystki użytkowników... kto co robi etc. Ktoś może coś nawywijać ,i później właściciel mógłby mieć problemy z tego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche sobie nie wyobrazam logowania ruchu z hot spotu. Musialbys kazdego wylegitymowac i przypisac do konkretnego adresu... no wlasnie jakiego? MAC?

 

To jest faktycznie problem, bo najprosciej jakis numer zrobic z hot spotu. Choc znakomita wiekszosc tego typu punktow puszcza tylko ruch na portach 80 i 443. Np. w McDonaldzie zapomnij o sprawdzeniu poczty przez POP3/IMAP. Majac tylko dostep do WWW w zasadzie jakiegos wielkiego przekretu sie nie wywinie. Najwyzej kogos naciagnie na Allegro albo na WHT na licencje DA. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McDonald'owi trzeba przyznać, że ich hotspoty są jednymi z bardziej profesjonalnych.

Bezpośrednie połączenia są wycięte (generują icmp net unreachable), a port www i gadugadu lecą przez transparentne socks proxy, które np. nie lubi frazy "allegro.pl" wewnątrz pakietów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×