Skocz do zawartości
Shk

Polubowne czy sądowe rozwiązanie sprawy

Polecane posty

Witam,

czy firmy, osoby które wykryją na jakiejś stronie internetowej

swoje prace, teksty - chodzi mi np. o skopiowanie regulaminu, skany jakiejś książki, ulotki

próbują najpierw załatwić sprawę polubownie wysyłając np. prośbę o usunięcie takich rzeczy

czy zaraz kierują się do sądu i żądają jakiegoś odszkodowania?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja spotkałem się pierw z tym że polubownie próbują się dogadać. Grożąc sądem oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy.

Jeśli kierują się do providera hostingowego, to raczej uprzejmie proszą o zablokowanie dostępu do materiałów (bo tyle im tak naprawdę prawnie wolno). Natomiast jeśli kierują się bezpośrednio do usera, którego dane gdzieś wytropią, to raczej wygląda to tak, że proszą oczywiście o usunięcie, ale także jednocześnie o wpłacenie "drobnej" daniny, a jak nie, to pójście do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie. Zupełnie nie ten ton wypowiedzi. Chyba że mocno byś ją streścił.

 

W moim przypadku było to wydawnictwo któremu coś się pomyliło. Napisali że treści chyba należą do nich i żeby się do tego ustosunkować gdyż takie zachowanie jest nieprawidłowe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musiałbyś udowodnić, że dany tekst, plik itd. jest Twój. Potem wysyłasz oficjalny list (nie email) do właściciela strony i czekasz na odpowiedź.

Jeśli to nie poskutkuje, wtedy już tylko policja i zgłoszenie sprawy do nich o naruszenie praw autorskich.

 

Firma hostingowa nie zawiesi/usunie żadnej strony bez oficjalnego pisma skierowanego do niej z odpowiedniego urzędu.

W większości przypadków jak ktoś kopiuje treści z innych stron, raczej nie robi problemów i od razu usuwa ze swojej strony.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×