Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

Cyfrowy Polsat

Polecane posty

Gość thetox

Cyfrowy Polsat, na komputerze bez okablowania, po prostu przez internet.

Mam w domu a raczej maja rodzice cyfrowy polsat pod tv.

A ja bym chciał u siebie na laptopie da się bez ciągnięcia kabli? po prostu przez internet, albo przez jakąś kartę do laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

No raczej nie mają wykupione, mają tylko podstawowy pakiet kanałów płacą 40zł czy coś takiego wystarczająco jest tam kanałow i tak, w końcu nikt nie siedzi po 24h przy tv.

A ile kosztuje to multi room? to chyba coś na 2 telewizory wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

No ale to muszę zamontować talerz? znowu a nie mam za bardzo gdzie, dla tego chciałbym zeby sie dało bez montowania talerza, przez jakąś kartę do tunera czy laptopa.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

TP chyba przez internet ma TV :-) A żeby mieć TV w komputerze to do dekodera, czy liveboxa się podłączasz i masz. Zadzwoń do nich albo przejdź się do salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TV z netem w TePsie ma dwie opcje - z talerzem albo wyłącznie po kablu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

 

Telewizje po kablu możesz mieć jeżeli jesteś do 1km od centrali jeżeli jesteś dalej zapomnij wtedy o dobrym internecie.

Ja osobiscie mam sata z TP i jestem zadowolony. Przynajmniej nie koliduje mi to z netem.

Mam 20MB i oglądam spokojnie TV na życzenie i takie tam.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że zobaczy ten sam obraz na każdym z odbiorników, co raczej nie jest oczekiwanym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TV od TP puszcza na kablu telewizję. Jeżeli jesteś dalej od centrali niż 1 km, a twoje kable uciągną 6 mbps to się nie martw. Telewizja TP potrzebuje około 4mbps łącza, dla tego w zależności od jakości twoich kabli możesz posiadać ich telewizję, jeżeli coś jest nie tak to możesz zrezygnować z usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie prawda

wzmacniacz/ rozgałęźnik lnb dzieli na kablu który idzie do dekoderów z talerza a nie na out z dekodera...

 

też nie prawda, sygnału satelitarnego nie da się tak łatwo rozdzielić jak sygnału naziemnego :) musiałbyś zastosować multiswich koszt najtańszego 5/4 to ok. 150zł co więcej do takiego urządzenia potrzebny jest konwerter Quattro (ok. 50zł) i wtedy dopiero masz możliwość podłączenia 4 tunerów pod jedną satelite - jednak takie rozwiązanie jest "rozwojowe" (by np. móc podłączyć 32 dekodery pod jedną czaszę z czasem) dla 2 dekoderów proponuję po prostu LNB typu "twin" (ok. 30zł) lub jeśli do 4 tunerów to typ "quad"[ważne - nie "quattro"- bo to inny typ] (ok. 50zł).

 

co do samego oglądania via LAN - żadna (nie wiem jak z TP) z parform nie udostępnia takiej opcji - jedyne co mi przychodzi na myśl to "n" gdzie multiroom realizowany jest właśnie via LAN ale dane (stream) przesyłany pewnie jest jakoś zabezpieczony - więc na kompie nie pooglądasz.

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie prawda

wzmacniacz/ rozgałęźnik lnb dzieli na kablu który idzie do dekoderów z talerza a nie na out z dekodera...

Zdradź mi patent na rozgałęźnik LNB. Oczywiście taki, który zadziała z konwerterem single i pozwoli na równoczesne oglądanie programów fullband (niezależnie od polaryzacji h/v i zakresu low/hi) - multiswitch+konwerter quattro nie wchodzi w grę.

Z chęcią coś takiego sobie byn zakupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że technicznie będzie ciężko na pojedynczym konwerterze to zrobić.

W przeciwnym wypadku po co by tunery z wieloma głowicami miały wiele wejść antenowych, skoro można tak ładnie zrobić splitting całego sygnału? No chyba, że owy rozgałęźnik to po prostu multiswitch podpięty do konwertera quattro... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest kupno Cyfry+ w ramach multiroomu, bo od dłuższego czasu w ramach tej opcji dają po prostu drugą kartę abonencką która zachowuje się dokładnie tak samo jak główna. Także można ją zainstalować bez problemów na drugim końcu Polski, wystarczy tylko podpiąć sygnał antenowy :) Ogólnie C+ daje najwięcej możliwości w tym zakresie od oficjalnego multiroomu po sharing przez neta czy użycie splittera.

 

@UPhost.pl - tak jak piszą inni nie ma skutecznego sposobu na zwykłe rozgałęzienie pojedynczego sygnału, przy rozgałęziaczu antenowym zawsze będziesz skazany na oglądanie TV tylko z danej ćwiartki satelitarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×