Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

Od pewnego czasu jestem klientem UPC, posiadam u nich internet 25/1,5, telefon i telewizję. Od kiedy przeniosłem się do nich korzystam z technologii HFC (kabel koncentryczny) a nie ADSL jak to było w przypadku neostrady. Z tego więc względu dostałem od nich jakiś bubel który oni nazwali routerem !!! Czy jest możliwość dokupienia we własnym zakresie jakiegoś dobrego routera z wejściem na koncentryk? Jeżeli tak to czy trzeba tam coś konfigurować ? i jaki router byście mi polecili ?(musi posiadać takie funkcje jak: przekierowanie portów, DMZ, może jakiś firewall, możliwość podziału przepustowości, blokowanie stron i blokowanie internetu w określonych godzinach.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz od nich router czy modem (podaj nazwę i model) ?

Jeżeli dostałeś od nich router to wymień na modem jeżeli jest to możliwe, modem ma wyjście ethernetowe i wtedy podłączasz sobie dowolny router DSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model i firmę podam wieczorem (pamiętam tylko że THOMSON) teraz nie jestem w domu a tak wgl. jakie dane trzeba wpisywać w ten modem i czy nie będzie problemu z telefonem który jest też pod router podpięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W modem nie wpisujesz nic po prostu podłączasz i działa :) i do ethernetu możesz podłączyć bezpośrednio router lub komputer.

 

Ale piszesz, że masz telefon więc się może okazać, że przy takiej usłudze nie ma możliwości otrzymania samego modemu i jesteś skazany na to co nich dostałeś. Musisz u nich o to wypytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam łącze z UPC + telefon. Tego modemu co dali nie wymienisz ;) Ja mam Scientific-Atlanta, Inc. (Cisco company)

Do ich modemu podłaczyłem Tp-Linka WR340G i sprawuje się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam UPC, też dostałem pudełko. Do pudełka podłączyłem NetGear-a prostego, małego, taniego za 160zł z MM i mam co chcę, również Wifi (nie jakieś fiffirifi ; )

Chyba rzeczywiście nic nie idzie zrobić w kwestii wymiany, bo to pewnie ma jakiś ichni firmware, ustawienia i cuda niewidy, nie Miłosz?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to, że dostawca czasami daje modem a czasami coś innego. Ja jak zwiększałem pakiet to dali mi modem z routerem i WiFi (Cisco) bo im się skończyły modemy zwykłe i trzeba było tam DMZ-ta ustawiać i jak tylko pojawiły się z powrotem modemy zwykłe (też Cisco) to jak najszybciej wymieniłem żeby mieć publiczne IP na swoim urządzeniu a nie na ich ograniczonym w funkcje.

Jak ma się sam modem to tam nic nie może być zmieniane bo i tak przy łączenie się modem pobiera konfiguracje z serwera dostawcy no i oczywiście jest rozpoznawany po MAC-u przypisanym do klienta.

 

Ja mam internet od INEA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ich modem jest "przeźroczysty". Mój routerek dostaje pub IP i mogę sobie ustawić DMZ. Jedyne co mnie denerwuje w UPC to zrywanie sesji SSH w randomowych odstępach czasu i blokowanie niektórych portów, np samby. Miałem problem z gubieniem synchronizacji, ale męczyłem ich dość długo i teraz jest ok.

 

Sponsi, no z tym ich pudłem nic nie zrobisz. Tam jest niewiele do ustawiania, z resztą tylko technicy mają dostęp do zmiany opcji. Reszte (parametry itp) możesz tylko przeglądać. U mnie modem zestawia się na ok 50/5. Ja mam łącze 30/2. I jeden z najtańszych tp-linków daje rade bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od UPC łącze 50/5 i powiem szczerze, że co do prędkości tego internetu mam duże zastrzeżenia. Po wifi lata do 20 MB/S po kablu ciut więcej ale do 50 to mu daleko. Męczyłem ich o dostrojenie sygnału gdy skumałem się, że coś z nim nie tak jest i oczywiście przyjechali poprawili. ale jeszcze nie udało mi się wyskrobać chociaż 40 MB na ich łączu (po kablu) nie mówiąc już o 50. Mam to łącze dość krótko więc zobaczymy co dalej będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz "wyskrobać" 40MB na łączu 50Mbit ( 6.25MB ) ??

Po wifi lata do 20 MB/S po kablu ciut więcej

20 megabajtów na siemens ? W jaki sposób pogodziłeś transfer danych z przewodnością elektryczną?

Co do UPC - za niedługo będę podpisywać z nimi umowę. Pewnie na 25 Mbit bez ichniejszego "fifirifi", bo wolę mieć swój routerek wifi.

Ale zaciekawiły mnie niektóre posty - UPC nie daje chyba publicznego IP, a niektórzy z Was piszą, że mają publiczne? Jak to?

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Posiadam pudło od UPC, Thomson digital Broadband. Podpięte pod niego mam Internet i telefon. W ofercie mam WiFi, antena z tyłu modemu wkręcona, zasięg bardzo dobry i nie posiadam żadnych dodatkowych urządzeń. Kabel UPC -> Modem -> komputer, -> telefon. I działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w rodzinnym domu posiadam też UPC 25 albo 50 mb już nie pamiętam w każdym bądź razie mam modem chyba nawet thomsona,. albo motorole i jest jednocześnie routerem w zależności od przypustowości można podłączyć wiele komputerów.

 

Internet działa pięknie jak dla mnie nie znalazłem lepszego dostawcy w szczecinie.

Chyba w ogóle nawet nie ma lepszego ;)

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlueMan, może w ofercie dla biznesu jest tylko publiczne IP.

 

Z mojego routerka TP-Link:

WAN

IP Address:89.69.0.164 Dynamic IP

Subnet Mask:255.255.252.0

Default Gateway:89.69.0.1

DNS Server:62.179.1.63 , 62.179.1.62

IP się zmienia nie pamietam już co ile.

Na jakość nie mogę narzekać. Na początku zrywało synchronizację, ale po wizycie techników i zmianie modemu jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz - a tak pi razy oko możesz określić co ile zmienia się IP? W poprzedniej firmie też miałem zmienne IP, które nie zmieniło mi się przez 2 lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie :) I napewno się zmienia ;)

 

Dla testu podłączyłem lapka bezpośrednio po skrętce do ich modemu - jak się przełącza urządzenia to wymaga restartu.

Lapek dostał IP: 89.69.12.111

 

z klienta dhcp:

lease {
 interface "eth0";
 fixed-address 89.69.12.111;
 option subnet-mask 255.255.252.0;
 option routers 89.69.12.1;
 option dhcp-lease-time 3596;
 option dhcp-message-type 5;
 option domain-name-servers 62.179.1.63,62.179.1.62;
 option dhcp-server-identifier 89.72.132.1;
 option interface-mtu 576;
 option broadcast-address 255.255.255.255;
 option domain-name "chello.pl";
 renew 5 2011/09/16 14:13:18;
 rebind 5 2011/09/16 14:41:36;
 expire 5 2011/09/16 14:49:06;

 

Edit:

 

furek, właśnie sprawdziłem konfig csfa z jednej maszyny, gdzie dodawałem ip do csf.allow już jakiś czas temu. IP jest inne.

Napewno przez jakiś czas bindują to po macu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie :) I napewno się zmienia ;)

 

Dla testu podłączyłem lapka bezpośrednio po skrętce do ich modemu - jak się przełącza urządzenia to wymaga restartu.

Lapek dostał IP: 89.69.12.111

 

z klienta dhcp:

lease {
 interface "eth0";
 fixed-address 89.69.12.111;
 option subnet-mask 255.255.252.0;
 option routers 89.69.12.1;
 option dhcp-lease-time 3596;
 option dhcp-message-type 5;
 option domain-name-servers 62.179.1.63,62.179.1.62;
 option dhcp-server-identifier 89.72.132.1;
 option interface-mtu 576;
 option broadcast-address 255.255.255.255;
 option domain-name "chello.pl";
 renew 5 2011/09/16 14:13:18;
 rebind 5 2011/09/16 14:41:36;
 expire 5 2011/09/16 14:49:06;

 

Edit:

 

furek, właśnie sprawdziłem konfig csfa z jednej maszyny, gdzie dodawałem ip do csf.allow już jakiś czas temu. IP jest inne.

Napewno przez jakiś czas bindują to po macu

 

Kurde :) No u mnie jeszcze nigdy się nie zmieniło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od UPC łącze 50/5 i powiem szczerze, że co do prędkości tego internetu mam duże zastrzeżenia. Po wifi lata do 20 MB/S po kablu ciut więcej ale do 50 to mu daleko. Męczyłem ich o dostrojenie sygnału gdy skumałem się, że coś z nim nie tak jest i oczywiście przyjechali poprawili. ale jeszcze nie udało mi się wyskrobać chociaż 40 MB na ich łączu (po kablu) nie mówiąc już o 50. Mam to łącze dość krótko więc zobaczymy co dalej będzie smile.gif

 

To że masz mniej to może być powód systemu jakiego używasz lub tego że stosowana przez nich technologia zapewnia dostęp dzielony a nie dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym tygodniu zakładali UPC i o ile sama usługa śmiga super (50Mb na czas nieokreślony) to do montażu mam pewne zastrzeżenia. Między innymi "specjaliści" pomylili się i zamiast zwykłego modemu dali mi ten router THOMSONA. Mimo wszystko zaopatrzyłem się w TP-LINK TL-WR1043ND i szczerze polecam. Dość mocny, a do tego posiada możliwość instalacji alternatywnego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prawda jest taka jak długo będą inwerstować w inflastrukture tak długo będzie to extra działać.

 

TP już dawno zapomniało o tym i dlatego to raz to działa a raz nie.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie IP się zmieniło ostatni raz jak mi dali nowy model pod telefon żeby działało... Co jakiś czas IP się zmienia, bardzo rzadko ale się zmienia. Jest oferta dla biznesu że ma się stałe IP po wieki wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×