Skocz do zawartości
jeffmills

Czy ktoś może to wytłumaczyć?

Polecane posty

Witam,

 

 

Nie mam pojęcia ocb ale po różnych testach szybkościowych wyszło na to że identyczna strona: firmopedia która znajduje się na vpsie ładuje się dłużej od tej na koncie shared : ebialystok

 

Czy ktoś może spróbować zrobić test szybkości po swojemu?

 

Wielkie dzięki

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwie ładują się baaardzo długo.

 

Dwa aspekty:

a) shared stoi na mocniejszym sprzęcie

B) konfiguracja VPS'a nie jest optymalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i co ja mam zrobic teraz :(

 

shared kosztuje 200 na rok a vps 1600 heh

 

myslalem ze vps rozwali shared w szybkosci!?

 

testuje vps managed z dhosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym się zaopatrzył w serwer VPS root w jednej z lepszych firm (np. http://vipower.pl), do tego jakiś panel (przykładowo DirectAdmin) i administratora, który poprawnie skonfiguruje serwer i w razie potrzeby zerknie co nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:o

 

To Tobie wystarczy zwykły hosting shared. Po prostu zoptymalizuj witrynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z sharedem lub VPS w firmie Castpol (www.castpol.pl), sharedy są stawiane w Polsce, a bazy danych na dyskach SSD. Jeśli kupisz konto firmowe masz obsługę memcache.. a to usprawni ładowanie się strony i jej działanie sporo, uwierz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl, o ile strona potrafi korzystać z memcache. Chociaż przy tylu użytkownikach w miesiącu to i bez takich ficzerów da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem jedną joomle z memcache. Nie jest wcale tak różowo. Są problemy z niektórymi modułami. Problemy z dodawaniem artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź kogoś kto zna się na Joomli, żeby ci zoptymalizował - pewnie za 100-200zł się ktoś znajdzie. Ja obstawiam, że na stronce chodzi jakiś plugin, który wykonuje jakąś masakryczną ilość zapytań do mysql lub coś w tym stylu. Na tej stronie nie ma nic co usprawiedliwiałoby tak długie jej ładowanie. Cachowanie imo przy takiej liczbie użytkowników nie rozwiąże problemu.

 

Przy takim ruchu zwykłe konto shared w dobrej firmie - np. kei.pl i razem z poprawkami zamkniesz się w 300-400zł. W kei.pl całkiem ciążka strona spokojnie dawała radę obsłużyć ~100k wyświetleń w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie szacun dla jupe.pl w takim razie : )

Trzeba spojrzeć jakie masz moduły i co one robią, a przede wszystkim JAK robią. Na przykład ten katalog...

 

 

Nie jestem tylko pewien co do powyższej wyceny. Jakoś tanio ; )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tylko pewien co do powyższej wyceny. Jakoś tanio ; )

 

To chyba dawno na zlecenia.przez.net nie byłeś ;-)

 

Ale tak serio to masz rację, że może być drożej niż to 100-200zł, które podałem. Jednak przy takiej wydajności obstawiam, że nie chodzi o jakieś zaawansowane profilowanie, a raczej jest to kwestia ustalenia, który plugin powoduje problem i jego drobnej modyfikacji. Ja Joomli nie znam kompletnie, ale kiedyś znajomy miał podobny problem i udało się to rozkminić w kilkanaście minut - już dokładnie nie pamiętam o co chodziło, ale jakiś plugin generował kilkaset zapytań do bazy przy każdym odświeżeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorry, ale zlecenia.przez.net mają dla mnie powagę na poziomie demotywatory.pl...

 

Szukałem kogoś do zrobienia niedużego dodatku do Joomli, takiej funkcjonalności pseudo katalogowej (artykuły jako produkty, bez koszyka nawet, sam sposób prezentowania artykułów).

Było to na jakimś oficjalnym forum Joomli (PL).

Rzuciłem kilka (6-7) stów, to mi delikatnie odpisano, że o wiele za mały budżet. : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×