Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

Program ochorny kupujących Allegro

Polecane posty

Hi,

 

pytanie do kogoś kto już jest obeznany w temacie :) Kupiłem na allegro telefon, sprzedający twierdzi iż wysłał paczkę, która nie dotarła do mnie. Nie jest w stanie przesłać mi potwierdzenia nadania paczki - co dalej, od czego muszę zacząć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Masz możliwość sprawdzenia numeru paczki albo coś w tym stylu ? Może w tym kierunku by dało radę coś zdziałać, namierzyć ją jakoś o ile została rzeczywiście wysłana. Czasem jest tak że paczka się gdzieś gubi, zazwyczaj ma to miejsce przy Poczcie Polskiej, kurierzy takich jaj raczej nie odwalają choć i oni potrafią człowieka zwalić z nóg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako opcję dostawy wybrałem list polecony ekonomiczny - sprzedający zapiera się że nie dostaje się potwierdzenia wysłania takiego listu, gdy sam dobrze wiem że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale to każdy głupi wie że przy poleconych, obojętnie jakich, dostaje się potwierdzenie. Podejrzewam że cię mógł kolo zrobić w balona. Poczekaj kilka dni, po weekendzie wystaw mu negatywa i zgłoś sprawę do allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec aukcji - 9 sierpnia. ;)

 

Czyli rozumiem że tam w Allegro w miarę ogarnięty support i pokierują mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Nie pokierują Cie.

Musisz wszystkiego dopilnowac samemu, zgodnie w wykresem działań zamieszczonych w opisie w/w funkcji, czyli Policja, zgłoszenie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Allegro odpisze ci tylko żebyś poszedł na policje. Bo niby skąd mają oni wiedzieć że telefon nie został wysłany ? Musisz wybrać się na komisariat i zgłosić oszustwo. Potem możesz skorzystać z programu ochrony kupujących allegro gdzie zwrócą ci kase za telefon, ale będziesz musiał to załatwiać między policją a allegro. I nie czekaj tylko zgłoś sprawę, bo pełno jest takich co rezygnują i pełno oszustów przez to jest obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rzeczy takie jak telefony, rzeczy delikatne i drogie skoro kupujesz za 300++ zł to 20 zł na kuriera wydać by było PEWNE to standard (z listem przewozowym a nie polegać na naszej poczcie - dojdzie czy nie dojdzie... Poczta listy/ faktury - nie przesyłki. (różnica w cenie: priorytet 8-12 zł ? - kurier 20 -25). to moim zdaniem przez to 10 zł człowiek nie zbiednieje.

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Pantheon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wartość była niższa niż 250 zł to niewiele zrobisz (łączenie z kosztami wysyłki). Jeśli jest wyższa to zgłoszenie na Policję pozostaje. Zabierz ze sobą wszystko co masz: historię korespondencji i koniecznie wydruk strony z aukcją. Trochę to potrwa, uzbrój się w cierpliwość.

 

Przerabiałem to dwa razy i za każdym razem pieniądze w końcu do mnie wracały. Potwierdzenie nadania poleconego zawsze się otrzymuje na poczcie, jeśli tamta osoba tego nie ma to jest to jej problem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłudzenie podlega wymiarowi karnemu niezależnie od kwoty, jaką utracił poszkodowany.

 

 

"Art.*286.*§*1.*Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłudzenie podlega wymiarowi karnemu niezależnie od kwoty, jaką utracił poszkodowany.

Doczytaj dokładnie o niskiej szkodliwości społecznej. Policja a potem prokuratura nie ruszy dupy za mniej niż 250 zł. To co ty piszesz ma zastosowanie do grubszych akcji, np. rozboje.

Edytowano przez que_pasa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Miałem podobną sytacje tyle że kwota była w granicach 100 zł, więc se odpuściłem. Ale po jakimś czasie dostałem @ z komendy z prośbą o kontakt. Co się okazało że prowadzą sprawę przeciwko tej osobie i kontaktują się ze wszystkimi osobami które coś kupiły od tego "sprzedawcy". Lista osób była dość długa i chcąc nie chcąć kase odzyskałem pomimo tego że o to nie zabiegałem (wiadomo ile by to trwało).

 

A co do kurierów to też dziwne rzeczy się zdarzają, pracuje w jednej z sieci komórkowych i raz wróciła do nas umowa podpisana przez kuriera zamiast przez osobę na którą była adresowana paczka z telefonem i umową...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj dokładnie o niskiej szkodliwości społecznej. Policja a potem prokuratura nie ruszy dupy za mniej niż 250 zł. To co ty piszesz ma zastosowanie do grubszych akcji, np. rozboje.

Niska szkodliwość społeczna nie ma racji bytu w przypadku wyłudzeń, polecam zaznajomić się co nieco z kodeksem karnym.

Dodatkowym czynnikiem ułatwiającym niszczenie oszustów jest fakt, iż tego typu osobniki nie popełniają tego typu patologicznych działań jednorazowo, lecz prowadzą aktywnie ową 'działalność', co umożliwia proste wystosunkowanie pozwu grupowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Móiwli w TV, jak okradali lewiatan... Niska szkodliwość społeczna to gdy ktoś ukradnie jakąs rzecz wartą mniej niż 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Fajnie by było, jakby każdy oszukany mógł poprzez publikacje ostrzec innych przed cwaniaczkiem na jakimś forum, stronie, serwisie. ;)

Zaraz polecą posty o odpowiedzialności prawnej. No przyznam szczerze, że nie sadze aby oszust zapier.... na Policje bo gdzieś go opisali, resztę da się lekko nagiąć.

Może jest w sieci jakiś scrypt pod takie cudo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hdmagc - Takie coś już istnieje od roku, lub nawet dwóch lat. Była promocja tego w gazetach, a nawet na Polsacie (wywiad z twórcą). Zerknij tutaj: http://www.dodajoszusta.pl/

 

"Scrypt" jeśli nie ma, zawsze możesz zlecić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Móiwli w TV, jak okradali lewiatan... Niska szkodliwość społeczna to gdy ktoś ukradnie jakąs rzecz wartą mniej niż 250 zł.

Trzeba rozróżnić dwa pojęcia: kradzież i wyłudzenie, niby podobne, a każde z nich zawiera własne paragrafy w kodeksie karnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

@hdmagc - Takie coś już istnieje od roku, lub nawet dwóch lat. Była promocja tego w gazetach, a nawet na Polsacie (wywiad z twórcą). Zerknij tutaj: http://www.dodajoszusta.pl/

 

"Scrypt" jeśli nie ma, zawsze możesz zlecić. ;)

 

Zgadza sie, istnieje, ale przyznam szczerze, ze to na grube ryby jest. Nie ma tam wpisów jak to ktoś kogoś naciał na serwer z OVH, albo serwis za 30zł, albo sms-a za jakość HD.

Taki serwis dla ludu jest potrzebny.

 

Co do zlecenia to dałem, http://www.webhostingtalk.pl/topic/32185-napisanie-skryptu/page__p__268787 ale zostałem wyśmiany, wiec narazie kombinuje coś poskładać z dostepnych skryptów za free.

Nie będe płacił za skrypt tysiące jak serwis ma być free. Już i tak daje serwerek, obsługe i domene.

Wracając do tematu, to Allegro tak skonstruowało możliwości odzyskania kasy, że jest to możliwe dla nielicznych. Spełnienie wszystkich ich wymagań i tak kończy się jeszcze indywidualnym rozpatrywaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Koleś mnie zrobił w ... i nic mu nie mogę zrobić, gdyż kwota jest poniżej 250zł ? Czyli rozumiem że mogę zaraz iść na Allegro sprzedawać fikcyjne przedmioty i łapać kasę, bo kwoty niskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżnić dwa pojęcia: kradzież i wyłudzenie, niby podobne, a każde z nich zawiera własne paragrafy w kodeksie karnym.

Dokładnie.

Taki jeszcze przykład - jak wyniesiesz ze sklepu kilogram pomidorów, to ze względu na niską szkodliwość cię właściwie to puszczą.

Ale jak zamienisz naklejki z kodami kreskowymi, dzięki czemu za kilogram lepszych zapłacisz jak za kilogram odrzutów, to jest to oszustwo i tu cię nie puszczą tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do skryptu typu dodajoszusta.pl to jest to śliski temat. Ciekawe ile z tych dodanych "oszustów" to faktycznie oszuści, a ile "oszustów" pojawiło się tam, bo jakiś sfrustrowany klient postanawia się wyżyć na kimś i zepsuć mu reputacje. Nie chciało by mi się jako twórcy takiego serwisu w kółko użerać z tego typu zgłoszeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Trzeba rozróżnić dwa pojęcia: kradzież i wyłudzenie, niby podobne, a każde z nich zawiera własne paragrafy w kodeksie karnym.

 

No przecież to napisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Nie bardzo rozumiem. Koleś mnie zrobił w ... i nic mu nie mogę zrobić, gdyż kwota jest poniżej 250zł ? Czyli rozumiem że mogę zaraz iść na Allegro sprzedawać fikcyjne przedmioty i łapać kasę, bo kwoty niskie ?

 

No prawie.

Jeśli do tego założysz sobie wirtualną karte BZWBK przez proxy na dane Kaczor Donald to juz w pełni masz narzędzia do lewych numerów.

Jeszcze pozostaje kupno kradzionych kont allegro po 25zł za szt (pewnie można i taniej).

Zauważcie, że wiekszość podejrzanych ogłoszeń i transakcji to właśnie wpłata na BZWBK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×