Skocz do zawartości
wbnet

Proszę o pomic, serwery pod hosting

Polecane posty

Witam,

od jakiegoś czasu zastanawiam się aby w firmie uruchomić usługę hostingu. Mam w chwili obecnej wolne pomieszczenie (własna klimatyzacja, agregat, upsy) mam tam 10 wolnych szaf które chcę poświęcić na hosting, obecnie mamy 20Gbit łącz.

 

Potrzebuję porady w doborze sprzętu i oprogramowania do zarządzania i automatyki.

Jeżeli chodzi o serwery interesuje mnie ile można uruchomić kont hostingowych na jednym serwerze i proszę tu o informację jakie parametry powinien mieć taki serwer aby można było uruchomić na nich jak najwięcej kont 1,2,5,10 GB per klient. Nie mam ograniczeń finansowych, ale nie chcę też przepłacać. Chciał bym doprać sprzęt za odpowiednie pieniądze który będzie wstanie bez problemu obsłużyć większą ilość kont na jednej maszynie.

 

Druga kwestia to automatyka i oprogramowanie do hostingu, wiem że jest dużo gotowych systemów np. Plesk+WHMCS, ale szukam takiego który się u was sprawdza, jakie są wasze propozycję, które z rozwiązań jest najlepsze i pozwala na bezproblemową rozbudowę o kolejne serwery.

 

Chcę zacząć od 2-4 serwerów i stopniowo dodawać kolejne maszyny

 

Macie w tym temacie większe doświadczenie proszę o wskazówki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Zaraz Cię zjadą "jak się nie znasz to nie zaczynaj" itp. Nowicjusze, niech lepiej tu nie piszą bo stracą ochotę na wszystko.

 

@down: Ciekawe co by była za gadka jeżeli bym tego nie napisał :-)

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jak nie masz problemów finansowych, a chcesz wprowadzić taką usługę to skorzystaj z jakiejś firmy która Ci doradzi i wdroży rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię zjadą "jak się nie znasz to nie zaczynaj" itp. Nowicjusze, niech lepiej tu nie piszą bo stracą ochotę na wszystko.

 

@down: Ciekawe co by była za gadka jeżeli bym tego nie napisał :-)

Od jakiegoś czasu prowadzisz dziwną krucjatę na forum. Nie przesadzasz?

 

wbnet, musiałbyś sobie przejrzeć panele od strony użytkownika i od strony administratora. Jedni polecą DA, jedni cPanel, a inni Pleska :)

Kont upchenisz różnie, zależy też jakich użytkowników będziesz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię zjadą "jak się nie znasz to nie zaczynaj" itp. Nowicjusze, niech lepiej tu nie piszą bo stracą ochotę na wszystko.

 

@down: Ciekawe co by była za gadka jeżeli bym tego nie napisał :-)

 

Na szczęście jestem nowicjuszem który się nie poddaje, a osoby wypisujące takie rzeczy nie zasługują na uwagę :)

 

Najprościej: kup takie, na jakie Cie stać.

 

Widzę u kolegi profesjonalizm... Mogę kupić każdy, ale co z tego? Dalej nie będę wiedział ile na taką maszynę mogę wpuścić kont żeby usługa nie padła.

Więc prośba dyskutujmy profesjonalnie albo nie zabierajmy głosu.

 

Jak nie masz problemów finansowych, a chcesz wprowadzić taką usługę to skorzystaj z jakiejś firmy która Ci doradzi i wdroży rozwiązanie.

 

Bardzo chętnie, ale firm jest dużo, podobnie użytkowników forum, tu najszybciej dostane cenne uwagi, a i może jakaś firma się zgłosi.

 

 

A tak na serio, proszę Was wiem że nie których korci pisać zgryźliwe uwagi, ale dyskusja z pokoleniem dziecineo mnie nie interesuje, więc jak masz zamiar napisać coś głupiego nie rób tego tylko się ośmieszysz.

Edytowano przez wbnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jestem nowicjuszem który się nie poddaje, a osoby wypisujące takie rzeczy nie zasługują na uwagę :)

Tró :)

 

Dalej nie będę wiedział ile na taką maszynę mogę wpuścić kont żeby usługa nie padła.

Trudno powiedzieć. Zależy od konfiguracji maszyny i usług. Poza tym to cały czas musisz monitorować (jest sporo oprogramowania do tego), doglądać. To nie jest tak, że postaw i zapomnij :) Monitorując serwer wiesz ile jeszcze dasz rade upchnąć, czy kogoś trzeba wyrzucić, itp

 

Bardzo chętnie, ale firm jest dużo, podobnie użytkowników forum, tu najszybciej dostane cenne uwagi, a i może jakaś firma się zgłosi.

Na forum raczej możemy Cię nakierować na niektóre rozwiązania. Reszta leży w Twoim zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wbnet: zadałeś pytanie, na które nie da się odpowiedzieć jednoznacznie.

Primo: musisz sam ustalić w jaki "target" celujesz. Czy chcesz robić tanią masówkę, czy może sprzedawać drogie konta dla klientów wymagających dużej mocy obliczeniowej np. pod aplikacje Javy. Nie podałeś nam żadnych tego typu informacji, a oczekujesz, że napiszemy Ci konkretne konfiguracje. To se ne da, pane Havranek.

Secundo: patrys dobrze radzi, zatrudnij kogoś, kto ma w tej branży doświadczenie, bo z tego co widać Ty nie posiadasz żadnego, w związku z czym trudno będzie Ci temat ogarnąć. Są na tym forum ludzie znający się na rzeczy i oferujący takie usługi - np. Miłosz wypowiadający się w tym temacie może Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie zaczniesz powoli od 1 serwera, zapełni się, kolejny itd? Po co od razu inwestować w 3-4 maszyny? (mam na myśli nowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo firma greener.pl ma doświadczenie w takich kwestiach jak wdrożenie nowej firmy hostingowej na rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interesuje mnie ile można uruchomić kont hostingowych na jednym serwerze

To pytanie jest niczym ile osób można zmieścić w pojeździe.

Zupełnie inna odpowiedź będzie, jeśli owym pojazdem jest maluch, a zupełnie inna, jak będzie nim dwupiętrowy autobus ;)

Dodatkowo - w dowodzie osobistym masz ściśle określoną ilość miejsc, ale praktycznie rzecz biorąc zawsze kilku(nastu) dodatkowych się jeszcze "zmieści". Jednak jak na trasie stoją "krokodylki" to żaden kierowca nie ryzykuje zabrania nadmiarowej ilości pasażerów.

 

Podsumowując:

to, ile się zmieści, zależy po 1) od parametrów sprzętowych owych serwerów; po 2) od polityki alokacji, jaką będziesz stosować (np. czy każdemu bezwzględnie gwarantujesz zasoby, czy pozwalasz sobie na mniejszy lub większy overselling); 3) od twojej "kumatości" w zarządzaniu i optymalizacji usług pod konkretne zastosowania.

Uniwersalnej recepty / przelicznika nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę u kolegi profesjonalizm... Mogę kupić każdy, ale co z tego? Dalej nie będę wiedział ile na taką maszynę mogę wpuścić kont żeby usługa nie padła.

Więc prośba dyskutujmy profesjonalnie albo nie zabierajmy głosu.

 

 

Podejście, w którym kupujesz serwer i obliczasz ile na tym zmieścisz kont jest błędne. Rynek jest tak nasycony, że jak nie znajdziesz dobrego sposobu na marketing to nie zapełnisz nawet jednego serwera, także w pierwszej kolejności proponowałbym zastanowić się nad marketingiem. Sprzęt każdy może kupić, sprzedać na tym konta już nie jest tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mialbym 4 maszyny to pchałbym się bardziej w coś wirtualnego. O tych panelach to zapomnij. Bez wiedzy na temat tego co w środku będzie marnie i klienci nie będą zadowoleni. Wirtualne maszyny mają to do siebie, że ludzie sami sobie nimi zarządzają. Owszem są też problemy, ale możesz limitować zasoby i się przyglądać statystykom co tam się dzieje.

 

Drugą sprawą natomiast jest samo wejście na rynek. Musisz mieć fioletową krowę Milki - coś co będzie cię wyróżniać, bo konkurencja sroga i prześciga się między sobą nadsprzedając zasoby (overselling) i obniżając abonamenty do średnio opłacalnych kwot.

 

Pamiętaj, że hosting to ciężki i pracowity biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×