Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marmat00

Hosting VPS opłacalność.

Polecane posty

Witam

Widziałem już podobny temat dotyczący opłacalności się zakładania w tym czasie hostingu lecz postanowiłem napisać nowy aby dowiedzieć się czy nadal jest opłacalne założenie hostingu specializującego się w sprzedaży serwerów VPS ? Nie myślę tu o jakiejś wielkiej firmie lecz bardziej chodzi tu o dorobienie nie wielkiej kwoty miesięcznie. Wiem że konkurencja jest duża a zyski nie nadejdą po tygodniu pracy chodzi mi tylko o to czy w ogóle da się jescze na tym coś zarobić czy rynek jest już przesycony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz prowadził support i jakość świadczonych usług na wysokim poziomie oraz zachowywał przystępne ceny to możesz liczyć na zysk.

Ale czy jest sens? Moim zdaniem rynek wysycony... Na początku i tak będziesz przez spory okres dokładał do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opiera się na jakości i cenie... Jeśli użytkownik dostanie taką samą lub lepszą jakość za niższą cenę niż u konkurencji to oczywiste że do Ciebie przyjdzie.

 

Teraz tylko pytanie czy ceny firm hostingowych oscylują przy jakiejkolwiek opłacalności. :)

 

Co do przesycenia rynku... Tak jak napisałem wyżej. Jeśli dasz lepsze warunki niż konkurencja w niższej cenie na pewno znajdziesz klientów. W przeciwnym wypadku? Sam wiesz... Spójrz na firmy, które oferowały choćby VPSy w Niemczech. Otwarcie w maju, zamknięcie w lipcu - firma plajtuje... I to nie tylko jedna.

 

Edit:

Oczywiście mówimy tu o rynku gdzie ważna jest cena. Oczywiście klienci biznesowi stawiający na JAKOŚĆ wolą płacić 2 razy więcej za VPSa/serwer/hosting niż stracić w tym czasie kilka tysięcy złotych i masę nerwów (w tym włosów z głowy).

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spójrz na firmy, które oferowały choćby VPSy w Niemczech. Otwarcie w maju, zamknięcie w lipcu - firma plajtuje... I to nie tylko jedna.

 

Czyli lepiej od razu zacząć sprzedawać serwery w Polsce niż najpierw za granicą a potem rozwijać ofertę?

 

Jeszcze co do sprzętu to czy lepiej kupić serwer dedykowany i kolokować czy lepiej dzierżawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli lepiej od razu zacząć sprzedawać serwery w Polsce niż najpierw za granicą a potem rozwijać ofertę?

Jeszcze co do sprzętu to czy lepiej kupić serwer dedykowany i kolokować czy lepiej dzierżawić ?

Serwery za granicą są kilkukrotnie tańsze niż w Polsce. Dlatego tam wszyscy zaczynają... CENA, CENA, CENA. To głównie decyduje.

 

A stać Cię na maszynę za 10 tys. zł + na ew. części zamienne + kolokację (np. 350 zł mc netto)?

Dzierżawa takiego samego sprzętu będzie kosztować 800 zł netto miesięcznie (przykład) i w tym nie interesuje Cię jego stan fizyczny (coś nie działa, muszą wymienić np. podzespoły).

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej od razu zacząć sprzedawać serwery w Polsce niż najpierw za granicą a potem rozwijać ofertę?

 

Jeszcze co do sprzętu to czy lepiej kupić serwer dedykowany i kolokować czy lepiej dzierżawić ?

 

Ech widać, że masz zerowe pojecie o tym co chcesz sprzedawać, nie radzisz sobie z podstawowymi pojęciami, zajmij się czymś innym bo potem Twoi klienci będą mieć tylko problemy.

 

Serwery w niemczech chodziło o lokalizacje fizyczną maszyny. Serwer dedykowany się dzierżawi a własną maszynę kolokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówiłem. Chyba fizyczną maszynę można nazwać serwerem dedykowanym po skolokowaniu jej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer możesz nawet nazwać Hermenegilda.

Pamiętaj o DG przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o tym mówiłem. Chyba fizyczną maszynę można nazwać serwerem dedykowanym po skolokowaniu jej?

Czyli według Twojego mniemania maszyna np. PowerEdge R415 nie jest serwerem? :blink:

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj o DG przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności...

 

Wiadomo przecież nikt nie kupi nic od "firmy z niepotwierdzoną legalnością". A poza tym firmę już mam (co prawda jednoosobową) .

 

PowerEdge R415 w znaczeniu fizycznym (wg. mnie) jest "serwerem komputerem". A po podpięciu jej do internetu może stać się serwerem w znaczeniu sieci.

 

Serwer - program świadczący usługi na rzecz innych programów, zazwyczaj korzystających z innych komputerów połączonych w sieć.

Wikipedia

 

Ale to już jest offtopic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×