Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

RS232 śledź nie działa

Polecane posty

Witam

dziś zakupiłem sobie śledzia RS232 lecz po podłączeniu urządzenia zewnętrznego komputer go nie widzi.

 

Nie wiem dlaczego urządzenie jest sprawne w 100%

 

proszę o pomoc

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie, jaki BIOS?

 

Wystarczy otworzyć instrukcję obsługi na stronie 4-25 i wszystko jasne, kiedy nauczycie się korzystac ze źródeł zamiast bezmyślnie klepać na forum ?

 

PS. A system widzi Ci port COM czy nie, bo jak widzi port a nie działa urządzenie to może śledź nie jest do tej płyty i ma inne wyprowadzenia pinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możnaby coś podpowiedzieć, gdybym wiedział czy to Award czy inne AMI. Swoją drogą nie każdy ma instrukcję biosa i ogólnie MB ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam instrukcji i pierwszy raz widzę tę płytę, ale zajęło mi tylko 5 minut znalezienie instrukcji na stronie asusa, pobranie i przejrzenie.

 

Jak już chciałeś pomóc to trzeba było więcej wysiłku włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak widać nie wszyscy posiadają takie umiejętności.

Swoją drogą ciekawe czy aby śledź wpięty w dobrą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie, jaki BIOS?

 

Wystarczy otworzyć instrukcję obsługi na stronie 4-25 i wszystko jasne, kiedy nauczycie się korzystac ze źródeł zamiast bezmyślnie klepać na forum ?

 

PS. A system widzi Ci port COM czy nie, bo jak widzi port a nie działa urządzenie to może śledź nie jest do tej płyty i ma inne wyprowadzenia pinów.

 

Tak system widzi Coma lecz Rs nie działa.Śledź który kupiłem to http://allegro.pl/sledz-port-drukarkowy-lpt-i1744821863.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to nie kupiłeś RS232 tylko LPT...pewnie dlatego RS232 Ci nie działa ;)

 

prawidłowy śledź RS232 to np. -> http://allegro.pl/gn...1759759815.html

 

 

eee...swoją drogą ciut dziwne...jako że masz firmę zajmująca się hostingiem...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, zatem dobrze :)

 

skoro system widzi com'y (com1 i com2) to winna pewnie jest ta właśnie część - być może niezgodność pinów występuje - jeśli nie to możesz mieć uwalone COMy na płycie.

 

 

sprawdź czy piny w gnieździe są podłączone pod właściwe piny w płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapętl rxd i txd (piny nr 2 i 3) jakimś kawałkiem druta, odpal HyperTerminal, ustaw parametry 9600/8n1 z wyłączoną kontrolą przepływu i postukaj w klawisze. Powinieneś mieć podwójne echo lokalne. Jeśli nie, to zapewne uszkodzony jest transceiver na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy wypiąłem śledzia i odesłałem go z powrotem mają mi oddać pieniądze .Natomiast kupiłem przejściówkę USB --->RS232 PROLIFIC mam nadzieje, że to zda egzamin - wcześniej kupiłem zwykła przejściówkę lecz program komputerowy przez który próbuje łączyć się z urządzeniem zewnętrznym wykrywał port lecz go nie odczytywał jako port komunikacyjny .

 

Jeśli to również nie spełni moich oczekiwań będę zmuszony wyruszyć w teren po znajomych ;) i po pytać za komputerem z wbudowanym wejściem w płytę główna RS232. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te przejściówki z USB są na prawdę rewelacyjne. Nic tylko wypieprzyć do kosza.

 

W każdym razie powodzenia i gratuluję wiedzy i umiejętności.

 

Co za Człowiek...

 

 

Przecież wystarczy wejść w Menedżer urządzeń i sprawdzić w Porty (COM LPT) jak masz odpalony com1 to będzie na liście i gdy podłączyłeś śledzia do com1 na płycie głównej to musi działać, to tylko kabel nie żadne urządzenie więc nic nowego ci sie nie pokaże z instalacją sterownika do śledzia....

Jeśli ma wyłączony port w BIOSie albo wpiął w drugą stronę to choćby nie wiem co robił w Windowsie to mu to nie ruszy.

Co jeden mechanik to lepszy.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wyłączony port w BIOSie albo wpiął w drugą stronę to choćby nie wiem co robił w Windowsie to mu to nie ruszy.

Co jeden mechanik to lepszy.

 

Do kosza chyba te za 3 zł ;) (taką kupiłem poprzednio).

Piszesz głupoty ..... w drugą stronę czyli ? z tego co wiem tylko odpowiednią stroną możesz wpiąć śledzia.

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te przejściówki z USB są na prawdę rewelacyjne. Nic tylko wypieprzyć do kosza.

Przez kilka lat używałem 2 takich przejściówek do programowania PLC i innych urządzeń automatyki i nie miałem z nimi problemu a to co kupił freecast to dobra przejściówka na układzie proliftic.

 

@freecast podaj urządzenie do którego chcesz się podłączyć tak jak Cie prosiłem w PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat używałem 2 takich przejściówek do programowania PLC i innych urządzeń automatyki i nie miałem z nimi problemu a to co kupił freecast to dobra przejściówka na układzie proliftic.

 

@freecast podaj urządzenie do którego chcesz się podłączyć tak jak Cie prosiłem w PM.

 

Black Box DM 500 (tuner TV) http://allegro.pl/new-blackbox-linux-dm500-dm500s-dm-500-gw-2-lata-i1742027198.html

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejściówka powinna zadziałać jednak transfer - niekoniecznie będzie taki jak na "realnym rs232"

 

co do śledzia - owego odwrotnie nie da się podłączyć ale wtyczkę do płyty w niektórych przypadkach już tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×