Skocz do zawartości
R@fi

Jaki bank polecacie

Polecane posty

A w ogóle przeanalizowałeś oferty firmowe banków?

Ja mam w mBanku i jestem zadowolony. Znam ludzi którzy mają rachunki firmowe w Millenium, PKO i też są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle przeanalizowałeś oferty firmowe banków?

Ja mam w mBanku i jestem zadowolony. Znam ludzi którzy mają rachunki firmowe w Millenium, PKO i też są zadowoleni.

 

Tak ale mam dylemat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Posiadam 4 rachunki (2 firmowe, 1 prywatny, 1 oszczędnościowy) w ING Banku i 1 w Inteligo.

Generalnie to zależy czy chcesz zaoszczędzić czy mieć bezpieczeństwo.

 

Jeśli chodzi o to pierwsze to Inteligo jest w miarę tanie, ING droży się troszkę, jednak nie karze sobie płacić przy wybieraniu gotówki z dowolnego bankomatu co w stosunku do Inteligo ma miejsce 5zł Brutto prowizji.

 

Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo to szczerze polecam Lucas Bank, masz token, swój unikatowy ID, dodatkowo jako Firma masz stały dochód i możliwość założenia karty kredytowej z limitem wypłat od 3000 - 10000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz na czym Ci zależy, co Cię interesuje i jakie masz wymagania wobec konta bankowego. Na pewno do teraz z jakiegoś korzystałeś - wiesz co Cię irytowało a co było pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Korzystam z iPKO/ Inteligo. Sam bank raczej przestarzały choć ostatnio zaskoczyli mnie szybką reakcją na skimming. Rzeczowo podeszli do tematu, może dlatego że wkur... ludzi było około 200...

 

Z tego co się orientuję to Alior zbiera dużo plusów, 300k klientów w tak krótkim czasie mówi chyba samo za siebie. Oferta wygląda bardzo ciekawie no i otwierają coraz więcej przedstawicielstw/ filii w różnych miastach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z 3 rachunków firmowych w Multibank, ING i Alior więc mogę w dość dobrze porównać oferty.

 

ING moim zdaniem całkowicie odpada ze względu na "marmurkowość" czyli podejście do klienta. Niestety nie raz natknąłem się na beton z którym nie da się niczego załatwić. Rachunek trzymam tam tylko ze względu na historię i obroty.

 

W Multibank jestem klientem od 2002 roku i nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Korzystam z Multikonto First Class i mimo dość dużej opłaty za rachunek da się wszystko załatwić od ręki. Nie ma problemów z zaświadczeniami, potwierdzeniami. Dodatkowo działa u nich od jakiegoś czasu przelew express (między 8-21 dochodzi w kilka minut) co jest zbawienne przy naglących płatnościach za usługi. Kosztuje co prawda 5 zł ale jak masz coś nagłego do opłacenia np. serwer bo Ci odetną to jest to ratunek ;).

 

W Alior jestem od 2009 i korzystam z usługi autodealing'u. Jeżeli masz w planach rozliczenia w walutach to jest to strzał w 10. Oferują masakrycznie dobre kursy walutowe i da się sporo zaoszczędzić przy płatnościach. Sama obsługa rachunku to moim zdaniem perfect. Przemyślany i wygodny panel działający też na smartphone (u mnie Samsung Wave - Bada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosztuje co prawda 5 zł ale jak masz coś nagłego do opłacenia np. serwer bo Ci odetną to jest to ratunek ;).

 

Na ratunek w tym momencie przychodzi również Bluecash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również mogę polecić rachunek firmowy w Alior Banku. Mam tam zarówno ROR jak i właśnie wspomniany firmowy. Naprawdę się starają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do poparcia Alior Banku :)

Prowadzę u nich rachunek firmowy, prywatny i brokerski od początku 2010. Jak do tej pory zero problemów i doskonała obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja zaś widziałem ostatnio coraz więcej pozytywnych opinii deutsche banku, sam mam tam konto osobiste i sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

A bank w ktorym konto mozna miec za darmo ? (dla osob prywatnych) ? (Oprócz mBank)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za darmo to nawet żona nie daje ; )

 

Teoretycznie w mBanku już nawet nie jest za darmo, bo trzeba zapłacić za minimum stówę miesięcznie elektronicznie kartą, bo inaczej 2zł leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idea Bank wygląda ciekawie:

 

http://www.ideabank.pl/konto_idealne

 

Tylko żeby nie skończyła jak Getin24 (ten sam właściciel), w którym też wszystko było za darmo na początku, a później zaczęli kroić wszystkich równo i to bez możliwości bezpłatnego wypowiedzenia umowy :/

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Idea Bank to twór Getin Banku, byłych SBków. Podobno ostre jaja z nimi były, że byli pracownicy się sądzili czy coś, pisali też do Fronczewskiego, by nie występował w ich reklamach. Stanowczo odradzam, jeśli ktoś chce iść pod prąd reżimowi.

http://www.aferyprawa.eu/Interwencje/Sejmowa-Komisja-Sprawiedliwosci-i-Praw-Czlowieka-zawiadomienie-o-oszustwach-w-Getin-Banku-S-A

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie przechodzenia z mBanku do IdeaBanku. Wizja 'wszystko za 0zł' jest dla mnie ciekawa. Konto mBank zostawię na wpływy, ale karty będę mieć tylko do IdeaBanku.

Na chwilę obecną to dla mnie najlepsze rozwiązanie.

 

 

P.s. Sponsi - Ty to wszędzie wciśniesz swoje 3 gr o aferach i aferkach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Idea Bank to twór Getin Banku, byłych SBków. Podobno ostre jaja z nimi były, że byli pracownicy się sądzili czy coś, pisali też do Fronczewskiego, by nie występował w ich reklamach. Stanowczo odradzam, jeśli ktoś chce iść pod prąd reżimowi.

http://www.aferypraw...Getin-Banku-S-A

 

Przez chwile myslalem ze jestem na sforze albo onecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

DawPi no wiesz... mała rzecz, a jednak warta wspomnienia. Może jest ktoś komu zależy na tym, by nie fundować czerwonym psom jeszcze więcej niż to się dzieje podczas okradania nas w podatkach.

 

Matmaxalez daruj sobie takie wycieczki kolego, myślę, że odrobina prawdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×