Skocz do zawartości
Gość finlandia

Error po instalacji proftpd

Polecane posty

Gość finlandia

Witam! Napisałem ticketa do vihost - firmy w której stoi vps natomiast żadnego odzewu, dlatego też kieruję się z prośbą pomocy tutaj. Zainstalowałem apache, mysql, php, phpmyadmin, ts3 i wszystko ładnie śmigało. Problem pojawił się po instalacji proftpd komendą "apt-get install proftpd". Instalacja przebiegła prawidłowo natomiast jednak po jej zakończeniu nie działa polecenie "ls". Być może nie jest to jedyna niedziałająca komenda natomiast na chwilę obecną wiem tylko o tej. Jak mogę naprawić błąd?

Edytowano przez finlandia (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Wywala "Segmentation fault". Przed instalacją działało jak należy. Dodam, że komenda ta nie działa zarówno jako root jak i każdy inny użytkownik shell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie dostaliśmy od Ciebie żadnego ticketu. Chyba, że coś przeoczyłem.

Podaj mi na PW id ticketu, po wysłaniu ticketu powinieneś dostać potwierdzenie jego utworzenia wraz z ID.

Jeżeli nie dostałeś to znaczy, że z jakiegoś powodu Twój mail nie dotarł do nas. Wtedy możesz utworzyć ticket z poziomu panelu klienta.

 

Nie chcę odpowiadać na forum, bo potrzebuję danych jaki to serwer VPS, abym mógł sam sprawdzić co tam jest grane. Bo forum to nie miejsce na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykonać polecenie

apt-get --reinstall install coreutils

Następnie przeskanuj, czy nie złapałeś jakiegoś rootkita po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następnie przeskanuj, czy nie złapałeś jakiegoś rootkita po drodze.

Tudzież nie pomieszałeś repo stable z sidem z testingiem. Bo wtedy możesz mieć lekką kaszane w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Na serwerze jak narazie nic wartościowego nie było więc przeinstalowałem system i zacząłem od nowa. Robiłem według tego poradnika

i problem pojawił się przy próbie restartu serwera. Na filmiku widać, że wszystko przebiega bez problemów u mnie natomiast wywala

 

ts:~# /etc/init.d/proftpd restart

ProFTPd is started from inetd/xinetd.

efektem "ts:~# /etc/inetd.d/proftpd restart" oraz "ts:~# /etc/xinetd.d/proftpd restart" jest No such file or directory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×