Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moro4x4

Pytanie o obsługe dedyka

Polecane posty

Witam!! Jak obsługuje się serwer dedykowany?? Wiem, że potrzebna jest wiedza na temat obsługi red hat lub innego oprogramowania, ale chodzi mi o to jak sie go obsluguje. Z poziomu przeglądarki, na swoim kompie:) ?? Jestem całkowicie zielony z tego tematu i siedze od tygodnia i szukam różnych info. Jeżeli ktoś by mi mógł z grubsza wytłumaczyć obsługe "dedyka" to będe wdzięczny ;) Prosze mnie nie krytykować, bo mam mały zasób wiedzy i szkole się przy pomocy tego forum. Pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Poszukuje dobrego pomysłu na zarobek przez internet.

 

daj sobie spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Servery obsługuje się głównie przez ssh (root) bądź panel administracyjny. Poszukaj sobie admina ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. A wogole wiesz co to jest Linux/Unix?

 

Dedyka obslugujesz jak normalny system Linuksowy/Uniksowy tylko najpiew musisz sie polaczyc z tym dedykiem za pomoca ssh i musisz uzyc jakiegos programu np w windowsie "Putty" albo w Linuksie "ssh" .

 

Jesli masz jakis panel typu webmin, cpanel to moze to byc duze ulatwienie ale nie zastapi tego co konsola ;).

 

2. Czy chcesz zakladac hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@moro4x4

jak chcesz zarabiać nie znająć sie na linuxach to poszukaj u przyjaciół, może ktoś sie zna. I sprzedawaj konta znajomym po znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moro4x4 najpierw nabądź VPS'a naucz sie , a potem pomyśl o dedyku wyjdzie taniej i bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System trzeba umieć zainstalować, jeszcze sobie cały dysk wyczyści nieumiejętnie to robiąc, dlatego polecam vps na nauke bo jest w miare przyzwoicie zainstalowany. Oczywiście localhost do testow też jest przydatny.

A ogólnie mówiąc nie widze tej firmy w tym roku na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem żeby nikt mnie nie atakował a tu prosze :-) Ja nie chce stawiać żadnej firmy hostingowej(przynajmniej do póki nie bede pełnoletni. Narazie się ucze. Dziex draye bo to czego się chciałem dowiedziec podałeś tylko ty. Narazie ucze się obsługi Linux(teoria, dużo czytam) a za tydzień instaluje jakiś system (myśle nad VPS) i ucze się w praktyce. Do wszystkich: Nie planuje zakładać firmy hostingowej. Patrick Jeżeli chodzi o

Poszukuje dobrego pomysłu na zarobek przez internet.
to nie myśle o hostingu. Jak chyba każdy użytkownik internetu chciałbym troche tez na nim zarobić(potrzebna kasa:-) ) Ale narazie tylko szukam. Może ktos mi da znac na maila jak coś ciekawego znajdzie. Ale to poza tematem. Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc i udzial w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

moro: zainstaluj sobie cos w domu, to będzie najlepsza nauka. proponuje w domu Ubuntu, a na serwer Debiana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże ma wymagania?? Myślałem żeby odszukać na strychu moją starą poczciwą maszyne Celeron 333 , 3gb dysku, itd. i wgrac na nia jakis system(taki dodatkowy komp). Będzie to chodziło na takim złomie?? :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Duże ma wymagania?? Myślałem żeby odszukać na strychu moją starą poczciwą maszyne Celeron 333 , 3gb dysku, itd. i wgrac na nia jakis system(taki dodatkowy komp). Będzie to chodziło na takim złomie??

 

zainstaluj na tym freebsd 5.4 podstawowy system i radz sobie w konsoli.

Przez co zdobedizesz wiedze umiejetnosci obslugi masyzny "za oceanem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duże ma wymagania?? Myślałem żeby odszukać na strychu moją starą poczciwą maszyne Celeron 333 , 3gb dysku, itd. i wgrac na nia jakis system(taki dodatkowy komp). Będzie to chodziło na takim złomie?? :-) :-)

 

ile ramu? Powinien pociągnąć. Mi np slackware chodził na amd 486 dx 100 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×