Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

[opinie] Iq.pl

Polecane posty

Dziwna sprawa, ale na forum nie ma jeszcze wątku z opiniami o Iq.pl... Przeszukałem forum i o ile pojawiają się jakieś opinie o firmie, to nie ma o niej wątku, a link z podpiętego tematu zbiorczego prowadzi do informacji o braku wątku... Jakiś spisek czy co ? ;-)

 

W firmie IQ obecnie posiadam dwie usługi:

- konto na proste.pl (jakieś 2-3 lata) - ogólnie jestem zadowolony, ale nie będę tu pisał bo to inna marka

- zarządzany vps (od miesiąca)

 

Ogólnie mogę powiedzieć tylko tyle, że póki co jest na prawdę dobrze.

 

1. Admini bardzo sensowni - po zakupie serwera zarządzanego dostałem pytanie co chcę na nim trzymać. Po wymianie kilku maili z opisem moich potrzeb i aplikacji dostałem propozycję rezygnacji z DA na rzecz ręcznej konfiguracji. Jako, że na vps chce uruchomić 2-3 stronki i nic dalej nie grzebać to spodobała mi się ta propozycja. W innych firmach vps zarządzany = "instalujemy ci DA - jak będziesz coś jeszcze potrzebował to daj znać". Muszę powiedzieć, że admini bardzo "ujęli" mnie tym wywiadem przed przystąpieniem do konfiguracji - nie mam na tyle wiedzy aby zweryfikować czy konfiguracja jest idealnie dostosowana do moich potrzeb, ale przynajmniej ktoś o nie spytał;-)

 

2. Wydajność sprzętu. Mam bardzo wymagającą aplikację - dużo kodu php do parsowania i wykonania, ale za to relatywnie małe obciążenie DB. Testowałem już skrypt na kilku hostingach i muszę przyznać, że do tej pory tak sprawnie chodził tylko na maszynach kei.pl. Ogólnie sam kod php (mam podczas debugowania informację o czasie wykonania kodu php w ms) wykonuje się prawie 3 razy szybciej niż na porównywalnym vps w jednej z firm tutaj bardzo polecanych. Tutaj dodam, że nie są to jakieś błędy pomiarów wynikające z małych czasów - dla przykładu w backendzie mam akcję, która w iq wykonuje się w ~800ms, a na tym drugim vps ponad 2s (mowa tylko o wykonaniu kodu php, a nie zwróceniu rezultatów użytkownikowi).

Zdaję sobie sprawę, że mogłem trafić na nową maszynę, która jeszcze zostanie dociążona, ale same różnice czasowe są dość znaczne.

Ogólnie aplikacja chodzi jakbym miał ją u siebie na localhost i to cieszy.

 

3. BOK - ogólnie odpowiada w przewidywalnym terminie. Zazwyczaj w ciągu 1-2h mam odpowiedź na maila / rozwiązany problem. Pod tym względem natrafiałem na lepsze firmy, w których admin odpowiadał na maile w 5min nawet gdy były pisane o 3 rano, ale odpowiedź na niekrytyczne sprawy w ciągu powiedzmy do 12h mnie zadowala - nie wymagam aby po drugiej stronie ciągle ktoś stał na baczność i czekał na mojego maila;-).

Odpowiedzi, które uzyskuję są bardzo kompetentne i ogólnie mam wrażenie, że rozumiem się z adminami po drugiej stronie kabelka - w niektórych firmach czasami trzeba napisać coś 2 lub 3 razy (bo nie zawsze operuje fachowym słownictwem) zanim zaskoczą, w IQ po prostu wyłuszczam Panu swój problem i on go rozwiązuje jakkolwiek by dziwny nie był ;-)

Co jeszcze podoba mi się na bok, to sposób komunikacji z klientem. Ogólnie odpowiedzi krótkie, na luzie czasami nawet z jakimś emotikonem, ale zawsze kulturalnie i zrozumiale.

 

4. Uptime - jak na razie 100%, ale miesiąc to żaden miarodajny okres, więc się w tej kwestii nie wypowiadam. Podoba mi się natomiast sla 99,9% czego większość firm dla zwykłych śmiertelników nie oferuje.

 

5. Cena - ogólnie w mojej opinie jest o jakieś ~25-35% wyższa niż to, co oferuje konkurencja za porównywalne parametry sprzętowe. Jeśli jednak porównywać tylko markowe firmy to jest to cena standardowa. Cena robi się bardzo ciekawa przy płatności za rok z góry, gdzie iq oferuje spore obniżki. Ogólnie więc o cenie mogę powiedzieć, że nie jest wygórowana w moim odczuciu.

 

To na początek byłoby tyle.

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/26-iq-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/26-iq-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34272-dyskusje-iqpl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu przeniosłem wszystkie swoje "klocki" z home.pl i Pro-Futuro do IQ.PL.

Od tamtego czasu korzystam lub korzystałem (w zależności od potrzeb klientów) z kilkudziesięciu serwerów wirtualnych, mocnych serwerów dedykowanych a ostatnio również VPSa.

Jestem bardzo zadowolony - szczególnie z podejścia pracowników obsługi klienta i administratorów. Nie dość, że naprawdę (!) się starają, to jeszcze są bardzo elastyczni.

 

Tylko domen tam nie trzymam, bo gdzie indziej jest taniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwna sprawa, ale na forum nie ma jeszcze wątku z opiniami o Iq.pl... Przeszukałem forum i o ile pojawiają się jakieś opinie o firmie, to nie ma o niej wątku, a link z podpiętego tematu zbiorczego prowadzi do informacji o braku wątku... Jakiś spisek czy co ? ;-)

 

To Cię zainteresuje:

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/30712-ostrzezenie-iq-firma-podobno-hostingowa/page__p__255930__fromsearch__1#entry255930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek jeszcze przed zakupem vps w IQ. Na początku pomyślałem, że kolejna dobra swego czasu firma obniżyła loty, ale wraz z rozwojem wątku doszedłem do podobnych wniosków co inni uczestnicy. a) Chyba oczekiwałeś zbyt dużo , B) swoim zachowaniem i sposobem wypowiedzi sprawiasz, że w ogóle człowiek nie ma ochoty rozwiązać twojego problemu, c) IQ w mojej opinii nie zachowało się w całej sytuacji profesjonalnie - wg. mnie powinni Ci zaraz na początku wymówić umowę i nie wchodzić w dyskusje na niskim (z obu stron) poziomie.

Sam w swojej firmie spotykam się na co dzień z obsługą klienta - co prawda nie trafił mi się jeszcze taki przypadek jak Twój, z tak dosłownym obrażaniem mnie czy moich pracowników, ale wiem z doświadczenia, że wszystkie problemy da się rozwiązać jeśli obie strony podchodzą z szacunkiem do siebie. W życiu staram się szanować zarówno swoich klientów jak i przedstawicieli firm, z którymi współpracuję, bo wiem, że kulturalną wymianą zdań łatwiej załatwię swoje sprawy niż wielką pyskówką, która do niczego nie prowadzi i tylko usztywnia stanowiska z obu stron.

 

Korzystając z okazji dodam, że jestem po 3 miesiącach korzystania z zakupionego vps'a i swoje zdanie w pierwszym poście podtrzymuję. W tym okresie według pingdom'a zdarzyła się jedna 5 minutowa awaria, ale jako, że korzystałem w tym czasie z panelu sklepu to zakładam, że albo pingdom wbił się w jakiś króciutki pad na łączach, albo jakiś restart serwera. Ogólnie więc dostępność usług 100% w tym okresie. Support nadal odpowiada na wysokim poziomie w ciągu 15-60 minut. Z supportu korzystam dość intensywnie, bo wybrałem opcję bez DA, także z każdą pierdołą typu uruchomienie subdomeny piszę do obsługi.

Serwery nadal chodzą z kosmiczną prędkością, nie ma żadnych, nawet chwilowych lagów etc. Jednym słowem usługa działa tak jak powinna działać.

Na razie przedłużyłem na kolejne 3 miesiące i jeśli nadal utrzymają taki poziom to przedłużam na kolejny rok, bo dawno już nie byłem tak zadowolony z usług hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwna sprawa, ale na forum nie ma jeszcze wątku z opiniami o Iq.pl...

 

Czytałem ten wątek jeszcze przed zakupem vps w IQ ...

 

Interesujące. Jednocześnie nie ma i jest :-)

 

IQ zapłaciło ci za napisanie tych postów?

 

a) Chyba oczekiwałeś zbyt dużo

 

... dawno już nie byłem tak zadowolony z usług hostingowych.

 

Widocznie nie oczekiwałeś zbyt wiele.

Edytowano przez DataBase (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesujące. Jednocześnie nie ma i jest :-)

Nie ma wątku z opiniami na "opinie o firmach hostingowych". Twój wątek jest w zupełnie innym miejscu, nie był wątkiem z opiniami, a jedynie opisywał Twoją sprawę i do tego został zamknięty...

 

IQ zapłaciło ci za napisanie tych postów?

Widocznie nie oczekiwałeś zbyt wiele.

 

Tak zapłacili mi i dzięki tej kasie właśnie piszę tego posta z Hawajów...

 

Wyrażam swoje opinie o różnych firmach hostingowych - w ostatnim czasie recenzowałem między innymi kei.pl (w bardzo podobny tonie jak iq), ionic.pl (w pozytywny sposób ), masternet (dość niepochlebnie).

W temacie hostingów (jako klient) siedzę już od ładnych kilku lat i przerobiłem dużą część polskiego rynku hostingowego - dzięki temu zdaję sobie sprawę, za co płacę i czego mogę oczekiwać. Jeśli ktoś myśli, że na koncie za 100 czy 200zł postawi drugi onet i do tego otrzyma support, który na życzenie będzie klaskał uszami, znosił obelgi no to... no cóż może w Afryce.

 

Kupując vps'a managed za 200zł miesięcznie rozumiem, że kupiłem go z 2h obsługi technicznej, z ograniczeniami infrastrukturalnymi wymienionymi w ofercie, określonym sla itd. To za co zapłaciłem otrzymałem - moja usługa chodzi równomiernie i stabilnie, support spełnia moje prośby i ogólnie czuję się "zaopiekowany". Nie rozumiem więc jak mogę mieć małe oczekiwania jak to określiłeś - przecież na stronie IQ jest z grubsza napisane co dostaję za te swoje 200zł/msc - kupiłem taki pakiet jaki spełniał moje oczekiwania. Ja mieszczę swoje "roszczenia" w tych granicach, a oni je sprawnie realizują i obie strony są szczęśliwe.

 

W mojej ocenie całej tej sytuacji niepotrzebnie nabluzgałeś na wszystkich wokoło. Gdyby w mojej firmie ktoś tak nabluzgał na mojego pracownika, to bym ślicznie podziękował za współpracę nawet gdyby wina była po stronie mojej firmy. Nie rozumiem dlaczego IQ weszło w tą polemikę na niskim poziomie - pewnie teraz sami się nad tym zastanawiają. Jedynie ta reakcja supportu w całej sprawie mi się nie spodobała (choć i tak byli o kilka poziomów w kulturze wyżej niż Twoje wypowiedzi). Przypuszczam, że jednak był to impuls i po prostu komuś puściły nerwy. Na pewno nie jest to u nich standard bo na moje tickety odpowiadają tak, jakbym tego oczekiwał.

 

Ogólnie, abstrahując już od Twojej osoby, mam wrażenie, że 90% problemów ludzi z firmami hostingowymi bierze się z tego, że nie mają świadomości za co płacą. Od konta za 50zł oczekują pełnego supportu 24h/7/365 z odpowiedzią na maile w ciągu godziny, spełnianiem zachcianek spoza oferty itd. Niestety tak się nie da. Od Iq, w który ceny są wyższe można oczywiście oczekiwać więcej, ale też pewnych zdroworozsądkowych norm nie można przekraczać.

Edytowano przez athbus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, abstrahując już od Twojej osoby, mam wrażenie, że 90% problemów ludzi z firmami hostingowymi bierze się z tego, że nie mają świadomości za co płacą. Od konta za 50zł oczekują pełnego supportu 24h/7/365 z odpowiedzią na maile w ciągu godziny, spełnianiem zachcianek spoza oferty itd. Niestety tak się nie da. Od Iq, w który ceny są wyższe można oczywiście oczekiwać więcej, ale też pewnych zdroworozsądkowych norm nie można przekraczać.

 

Ja bym nie winił w tym przypadku zawsze ludzi.

Zauważ że to firmy hostingowe prześcigają się cenowo i ofertowo , byle by tylko złapać klienta. Czasami aż do przesady

Odnośnie tego supportu to wiele firm ma świecące bannery na głównej o ich cudownym supporcie i paniach które czekają 24h przed komputerem i telefonem by tylko odpowiedzieć na pytanie klienta który wydał ąż xx zł.

A później wielkie zdziwienie bo "klient wymaga nie wiadomo czego"

 

 

To tyle offtopem.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh link powalił mnie na łopatki ;-)

 

Trudno się nie zgodzić, że wina leży po obu stronach. Z jednej strony niektóre małe firmy robią wszystko aby wyhodować sobie takich klientów, z drugiej klienci też trochę zbyt naiwnie podchodzą do sprawy i potem jest wielki płacz. Temat rzeka, sam kiedyś miałem w planach napisać na ten temat dłuższy elaborat jako osoba z zewnątrz - coś jakby poradnik "jak wybrać hosting, żeby się nie sparzyć".

W sumie jednak tak jest w każdej branży, więc każdy w miarę racjonalnie myślący człowiek pewnie sam dochodzi do odpowiednich wniosków.

W swojej branży sam mam do czynienia z podobnymi klientami i stwierdziłem, że o nich nie warto walczyć, bo zysk jest bliski zeru a problemów co nie miara.

 

A banan nadal nie schodzi mi z twarzy po tym linku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak zapłacili mi i dzięki tej kasie właśnie piszę tego posta z Hawajów...

 

To tłumaczy brak obiektywnego spojrzenia na firmę IQ oraz poziom twoich postów w tym temacie.

 

Nie ma wątku z opiniami na "opinie o firmach hostingowych".

 

Jest.

 

Nauka klikania po forum jest da ciebie, jak widać, bolesna.

Screen jak to wygląda:

 

iqhost.jpg

 

Następnym razem przemyśl sprawę, zanim napiszesz coś, co nie ma potwierdzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o firmę IQ.

Edytowano przez DataBase (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Hetznerze też skaczesz wszystkim do gardeł, czy siedzisz jak mysz pod miotłą...

 

Nie mniej jednak, dziwi mnie stanowisko moderacji która beztrosko na to patrzy. Na goldenline szybciej sobie z nim poradzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Hetznerze też skaczesz wszystkim do gardeł, czy siedzisz jak mysz pod miotłą...

 

Nie mniej jednak, dziwi mnie stanowisko moderacji która beztrosko na to patrzy. Na goldenline szybciej sobie z nim poradzili...

Dostał 30 dniowy odpoczynek od forum, mam nadzieję, że pomoże to ochłonąć emocjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Database

Dałbym sobie głowę uciąć, że Twój temat początkowo był na forum "Luźne rozmowy o hostingu" i post factum został przeniesiony do forum opinie. Przed założeniem tego tematu przeglądałem subforum - jako, że był brak tematu to założyłem nowy. Administrator zamknął mój temat ze względu na duplikacje, ale po moim pw okazało się, że faktycznie tematu o IQ nie było i mój temat został otwarty...

 

Natomiast

 

a) zdaje sobie jeszcze raz sprawę, że Twój temat to nie był wątek z opiniami o IQ a jak sam to ująłeś w podtemacie "serial" z Twoimi utyskiwaniami - co do meteorytyki i sensu Twoich zarzutów to myślę, że każdy sobie wyrobił zdanie po lekturze tego tematu.

 

b ) nie jestem moderatorem, więc nie mam możliwości dopisywania się do ZAMKNIĘTYCH tematów, więc mimo wszystko wybacz, że ośmieliłem się założyć ten wątek

 

c) jestem na forum od kilku lat, staram się wypowiadać merytorycznie i obiektywnie, tak aby moje opinie były przydatne dla innych. Chociażby po ilości punktów reputacji wnoszę, że udaje mi się to zdecydowanie lepiej niż Tobie, więc mimo wszystko proszę nie zarzucaj mi "korupcji" jakkolwiek śmiesznie to brzmi.

 

Z mojej strony to koniec tej dyskusji z Database - proponuję powrócić do meritum czyli ocen firmy IQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×